Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rossz anya vagyok?

Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
1 hete szültem, nagyon nehéz szülés volt iszonyatosan szenvedtem. Mikor meg született végre a baba nagyon boldog voltam hogy végre a karomban tarthatom. Majd másnap reggel közölték a kórházban hogy a baba nincs jól, légzési nehézség lépett fel és a Pesti kórházba kell vinni velem együtt. Nagyon megrémültem, nem akartam hogy bármi bajom essen. Ma vagyunk itt egy hete, a légzés segítőt már másnap el hagyta egyre jobban lett majd besargult és kék fény alá tették, nem tudtam rendesen etetni hol sikerült hol szondán kapta a tejet. Megviselt ez a pár nap, abszolút nem éreztem azt a földöntúli boldogságot amire számítottam,de betudtam annak hogy a nehéz szülés és a körülmények.. Ma mikor mentem a picihez az intezivre közölték hogy elmúlt a sárgaság és ki költözhet egy külső szobába ahol már nincs inkubator és ha meg tanult rendesen enni mehetünk haza. Eddig erre a napra vártam hogy mikor kapunk már jó hírt viszont még most sem érzem azt amit kéne. Egész nap sirhatnekom van és arra vágyom hogy haza mehessek, félek hogy nem fogom jól gondozni a babát hogy már nem inkubatorba lesz és elrontok valamit. Rossz anya lennék vagy ha végre otthon leszünk mint egy család változni fog?
2019. aug. 11. 13:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Javítok.. "nem akartam hogy bármi baja essen"
2019. aug. 11. 13:36
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki megijed, pláne az első gyereknél, amikor hazaadják a kórházból, hogy "na tessék, innentől a te felelősséged". Ez nálatok most nagyon hatványozott lehet az előzmények miatt. Ahogy beletanulsz és kiderül, hogy nem annyira törékeny, hidd el, elkezdesz bízni majd magadban és őbenne és jobb lesz.
2019. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Még ha semmi baj sem lett volna, akkor is normálisak lennének az érzéseid.


Dehogy vagy rossz anya. Minden rendben van veled.

2019. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen hülyeség ez? Hogy lennél rossz anya? Fáradt vagy testileg, lelkileg, súlyos traumákon mentél át.

Lehet hogy csak nagyon lassan lesz jobb. Ne várj magadtól irreális dolgokat. Otthonra kérj sok hasznos segítséget (ne okoskodókat, hanem aki tényleg csendben elmosogat, ringatja a babát stb).

Türelem.

2019. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem Ez nehéz helyzet érthető, hogy nem úgy reagálsz ahogyan vártad volna magadtól.
2019. aug. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Nusy83 ***** válasza:
100%

Nem nem vagy rossz Anya!!! Csak 180 fokot fordult veled a világ. Az az érzés idővel alakul ki nekem nem volt nehéz szülésem de nem úgy alakult semmi ahogy megálmodttam és ugyan ezt éreztem. Az a baj hogy mindenhonnan azt szajkózzák hogyha születik egy gyermeked neked attól a pillanattól fogva imádnod kell. Én is azt hittem h vmi gáz van velem mert csak az óriási felelőséget éreztem és rettegtem.

Viszont ahogy telik az idő úgy fog kialakulni az érzés és minden vele eggyütt.

Hidd el nincs miért aggódnod és beszéld ki magadból ezeket a dolgokat vkinek akiben megbízol!! Plusz tartsd mindíg szem előtt!! Nem kell hogy SZUPER ANYA legyél elég ha pont annyira vagy jó ami a babádnak és neked megfelel!!

Hibázni fogsz de majd tanulsz belölle ne gondold túl a dolgokat és bízz a gyerekedben és magadban.

Hidd el neki így is úgy is Te leszel a leg szuperebb.

Helyesírásért bocsi telóról ringatás közben pötyögök 😅 6hós babó anyukája.

2019. aug. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak nagyon sok romantikus filmet láttál, és az elvárásaid magasak.


Èn a szülés után mindent éreztem, csak azt nem, hogy mily nagyszerü most az életem. Persze boldog voltam, persze örültem a babának nem is kicsit. De pár héttel vagy hónappal a születés után egy csendes szép nap után mikor minden szuper volt és ránéztem a gyerekemre éreztem csak azt a szuper anyai érzést. Talán nem is gondolkoztam, nem is figyeltem az érzéseimet az elsö hetekbe. Talán csak túlélö módban voltam...

2019. aug. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Ez akár még szülés utáni depresszió is lehet. Próbáld átadni magad az anyaságnak, a csodának, ha viszont nem változik, szerintem egy pszichologust megérne.
2019. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normalis amit érzel. Akkor is normális lenne ha nincs komplikáció.

Gondold el, hogy vannak akik napokat, heteket akár hónapokat is töltenek PIC-en, milyen bizonytalanul félve mennek haza..

2019. aug. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz anya emiatt! Ne izgulj. Szülés után amúgy is jön az úgynevezett "baby blues", ami eltart 2-3hétig tapasztalatom szerint(3 gyerekem van) . Ha nem tudnád ez szomorúsággal/érzékenységgel, síróssággal jár. Viszont ha nem múlik akkor az lehet majd depszesszió... De első körben nem gondolnám annak. Tudom mit érzel, a 3.gyermekem születése után (császár) szintén légzés támogatás kellett a fiamnak. 3 nap után engedték, hogy a karomba vegyem. Aggódtam és aggódtam, hogy mehessünk haza, hogy minden rendben legyen,bár mi 1, 5hét kórház után mehettünk haza. Iszonyú volt. Szóval ne ostorozd magad ezért! Ez egy kő kemény stressz helyzet, távol az otthontól. Telljesen érthető, hogy miért érzel így. Egyébként nyugodtan írhatsh privátban ha szeretnél beszélgetni!
2019. aug. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!