Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésznő mellé dúla?

Szülésznő mellé dúla?

Figyelt kérdés

Az elméleti részét, hogy mi a kettőjük között a különbség tudom. A kérdés azokhoz szólna, akinek volt mindkettő. Melyiktől mit kapott? A dúla mit tudott hozzátenni az ő szüléséhez?

Most derült ki számomra, hogy a választott dokim kórházában nem lehet bent dúla, így felmerült opcióként az orvos/kórház váltás. Viszont ha a dúla nem ad annyit, mint én gondolom, akkor nem bolygatnám meg a dolgokat.

Elsősorban tapasztalatokra lennék kíváncsi, mint véleményekre 😉



2019. aug. 24. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Semmit nem ad, amit a partnered meg a szülésznő ne tudna. De arra készülj fel, hogy Magyarországon egyetlen allami korhazban sem engednek egynél több kísérőt, ergo vagy a párod, vagy a dula lehet bent
2019. aug. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pecsen bemehet a parod es a dulad is, de inkabb szulesznot fogadj! A dula akkor lehet jo, ha otthonszulest szeretnel.
2019. aug. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves első, köszönöm, hogy írtál, de ez nem igaz, hogy egyetlen állami sincs ahova bemehet. Pl. az Egyesített Szent István és Szent László kórházba a párom is és a dúla is bemehet.


Kettes: volt dúlád szülésnél vagy csak így gondolod?

2019. aug. 24. 20:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Többet adott a dúla, mint bárki más, mondom ezt úgy, hogy a párom fantasztikus ember és másfél napot fogta a kezem. A dúlám masszőr is, amit a kezével művelt, elképesztő volt. Ő volt a legjobb fájdalomcsillapító. A szülésznőm is rendes volt, de a dúlám egy álom volt! Nem csak engem, de a férjem is támogatta, amikor végül császár lett. Örökre hálás leszek neki, hogy nem csak mellettem, de mellette is ott volt végig.
2019. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A dúla a szülés körül a fizikai jóléted és a lelked àpolásàban vesz részt. Enni, inni ad, maszíroz, kiszolgál, fájdalmat csillapít. Nekem volt olyan szülésem, amiben részt vett, de később jöttem rá hogy elképesztően zavart. Én nem szeretem, ha kiszolgálnak, és nem akarom, hogy hercegnőként kezeljenek.
2019. aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó kettő Válaszoló! Köszönöm mindkettőtöknek a tapasztalatokat. Ti hol szültetek?
2019. aug. 25. 22:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
5eve dúlával és szulesznovel dokival és a párommal szültem az Istvánban. Nekrm annyira bejott hogy azóta én is dúla lettem. :) és 1hetem belül születik a második babánk. Most szülésznőt nem fogadtunk. Nekem a dúla megnyugvást, biztonságot adott. Természetesen a párom is, de valahogy így volt kérek az egész. Én ajánlom, és a kórházat is. Mikor a kitolasi szak volt a dúlám háttérbe vonult, a szülésznő csinálni lta a gatvedelmet, a doki és a párom fogtak a lábam. Nagyon szépen együtt dolgozott a csapat.
2019. aug. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Mit tudsz mondani mivel ad többet a dúla, mint a szülésznő? Ha végül az István kórházat választanánk, ott melyik orvosnál voltál, kit ajánlanál?

2019. aug. 28. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!