Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Részletekben távozik a nyákdug...

Részletekben távozik a nyákdugó? Vagy lehet ez valami más?

Figyelt kérdés

38 hetes vagyok, már aktuális lenne, ha kibújna a babánk, mert két héttel mindig idősebbnek mutatták a vizsgálatok.

Jó egy hete kijött belőlem valami érdekes dolog, korábban ilyet sohasem láttam. Mintha fehér zselatin lett volna (elnézést a hasonlatért), kb körömnagyságú dolog volt, de biztosan nem folyás, mert attól sokkal masszívabb volt az állaga. A szülésznő szerint ez már lehetett a nyákdugó egy darabja, mert elkezdett nyílni a méhszáj. Három napja elég erős jóslóim voltak és ismét távozott egy hasonló zselé szerű dolog, majd tegnap este egy nagyobb séta után ismét jött egy darab, ez nagyobb volt, mint az előző kettő. Még mindig fehér, nem véres. Létezik, hogy ez mind a nyákdugó legyen és ahogy tágulok, úgy távozik részletekben? Mekkora mennyiségű a nyákdugó összesen?

Egyébként a pocakom már teljesen leszállt, a medencémben és a combtövemben pár napja izomlázszerű tompa fájdalom van, esténként pedig hirtelen szúró fájdalmakat érzek a hüvelyemben és a húgycsövemnél. Ez jelentheti azt, hogy a baba már teljesen beilleszkedett és az ő mozgásai okozzák ezeket?


2008. nov. 15. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet, hogy az távozgat. Nekem is kb 2 héttel előtte kezdett színtelen távozni, aztán a nagy nap reggelén enyhén rózsaszínes. Aztán jöttek a félreismerhetetlen fájások, 7 óra múlva meg a fiunk. Könnyű szülést kívánok!
2008. nov. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Igen távozhat részletekben, de a nyákdugó rózsaszínes vagy barnás. A szülés utosó heteiben a hüvelyváladék lehet másabb állagú, mint egyébként a terhesség alatt volt.
2008. nov. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A nyákd.nekem is napokig távozott,kis mennyiségben teljesen átlátszó volt,a szülés napján pedig egy jó nagy csomó az már rózsaszines volt.Amugy nekem is 2 héttel idösebbre jósolták a babót,azt mond.h a 38-dik héten megszületik,de nem.40+3nap jött a világra.KÖNNYŰ SZÜLÉST ÉS JÓ BABÓCIZÁST KIVÁNOK NEKED!!!!!!!25hetes kiscsaj anyukája
2008. nov. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem hiszem, hogy hüvelyváladék lenne, mert egyébként egy-két hete olyan száraz vagyok, mint még soha, terhesség alatt végig intenzívebb volt a folyásom, most viszont szinte semmi sincs.

Egyébként én is úgy tudtam, hogy mindenképpen véresnek, barnának kell lennie, de az első zselé szerű dolog távozása után a szülésznő azt mondta, hogy lehet fehér, vagy színtelen is, amennyiben csak a külső és a középső méhszáj nyílik még, mert a nyákdugó véres, színes része a belső méhszájnál van. Hétvégén nem szerettem volna zaklatni őt emiatt, most nem akarok ismét kérdezősködni.

Komolyan mondom, hogy már kezdek beleőrülni abba, hogy állandóan a testemet lesem, hogy történik-e valami. Tudom, ettől nem fogok hamarabb szülni, de már másra sem tudok gondolni, csak a szülés lehetőségére...

2008. nov. 15. 13:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, eddig még mindenhol azt hallottam, olvastam, hogy rózsaszínes, barnás. Akkor ezek szerint a külső az nem, csak a belső.
2008. nov. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges igen, hogy darabokban távozik a nyákdugó. Nekem annak idején a magzatvízzel volt ez, hogy fokozatosan szivárgott (először még simán azt hittem, hogy csak egy tüsszentés vagy köhögés hatására kicsit bepisiltem, de nem). Az első babámnál nekem is azt mondták, hogy számítsak rá: a 38. hét környékén megszülök, de csak a 41. hétre lett meg a kislányom. A 36. héttől voltam amúgy másfél ujjnyira kitágulva. A nyákdugó nekem kb. a szülés előtt egy héttel, enyhén rózsaszínes formában távozott. Könnyű szülést neked! 36 hetes
2008. nov. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is /végre/ tegnap ment el a nyákdugó, először nagyobb mennyiségű nyúlós, zselészerű színtelen anyag jött, amit alig vettem észre, mert a wc papíron volt nem a bugyimon. /bocs a részletekért..../

Ezután jött a sűrű zselé-szerű barnás anyag.

Előtte nagyon sokat mentem, takarítottam, és majd leszakadt a derekam. Jól fel is vizesedtem, fájásaim voltak. Azt hittem, szülünk végre, de mára semmi....:-S

38+6 kismama

2008. nov. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Gratula neked, te legalább előrébb vagy, mint én! Legalábbis úgy érzem. Velem az elmúlt egy napban nem történt semmi, nincs változás. Éjszaka voltak a szokásos jóslók, enyhe görcsök, keményedések, reggelre kutya bajom sem volt. Van egy olyan érzésem, hogy neked néhány napon belül beindul a dolog, de az is lehet, hogy még ma. A környékemen már az összes sorstárs lebabázott az elmúlt egy hétben, lehet, hogy te leszel a következő? Szurkolok!
2008. nov. 16. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!