Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt már valaki ilyen vagy...

Volt már valaki ilyen vagy ehhez hasonló hekyzetben? Végül hogy döntöttetek?

Figyelt kérdés
33 hetes kismama vagyok. Az első terhessegemet 1 orvossal vittem végig, most második alkalommal is őt kértem meg, ám félidőben benyogte hogy hát ő már nem vállal szülést. Mivel VBAC-re készülök/tem, fogadtam kórházon belül egy másik orvost+szülésznőt. Meg is volt beszélve minden, erre a héten kiderult hogy az új orvosom sem fog már dolgozni az idén, ráadásul annyi sem volt benne hogy kozolje velem, hiába kerestem telefonon. Az ottani kórház sztk-s rendelesevel pedig az a gond hogy csak a férjem tudna vinni kocsival, mivel szornyuek a busz járatok akár egy egész napot is elvenne, és azért kisgyerek mellett így nem egyszerű. Arra gondoltunk hogy atmennenk egy másik város korhazaba, találtunk is ott egy dokit akiről jókat hallottunk csak, és telefonban is nagyon rendes volt. Ha úgy alakul busszal is eltudok menni egyedül. Viszont kétes érzelmek vannak bennem, nem tudom hogy merjek-e lépni az új kórház felé ( szeretnénk majd 3. babát akit ott szeretnék majd megszulni,csak akkor már úgy hogy az elejétől oda járok) vagy maradjak az első opciónál, hogy csak a szülésznőm van, viszont nagyon megingott a hitem abban a kórházban és a dolgozók felé is. Második alkalommal utaztunk el oda potyara. Aki volt hasonló helyzetben hogy döntött ??
2019. okt. 16. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ügyeletben, 13 hónap korkülönbséggel szültem VBAC. A legkevésbé sem volt támogató a közeg, de határozott voltam. A bent töltött napok alatt az összes doki gratulált. 😊
2019. okt. 17. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Én az új kórházban szülnék meg. Legalább letesztelném a kórházat a 3. Babóra, és ha nem jön be, akkor már az elején el tudsz kezdeni új kórházat keresni, és nem jársz úgy, mint a mostani terhességednél.


Ha semmi nem köt a régi kórházba, csak a szülésznő, és a bizalmad is elszállt feléjük, akkor inkább nyitnék az új felé.

2019. okt. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is ügyeletben szültem. Mindenki kedves volt de esetedben rákérdeznék az új kórházban a vbac támogató dokik terén
2019. okt. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az ügyelettel nem is lenne gondom. ( Egyébként az a 2 doki aki lemondott ők támogatók, rajtuk kívül még 2-3 orvos van akik nem azok.) Sokkal inkább a terhesgondozasra és az nstre való eljutas okozna gondot. Ezért is fogadtam orvost mindket alkalommal. Így akkor tudtunk menni amikor nekünk jó volt. Most viszont így már nem opció. :/
2019. okt. 17. 08:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Legnagyobb esélyed a VBAC-re akkor van, ha ügyeletben szülsz előrehaladott vajúdással. Sok sikert!
2019. okt. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2019. okt. 21. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!