Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van tapasztalatotok/véleményet...

Van tapasztalatotok/véleményetek magán szülészetről? És a tervünkről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Jövőre akarunk nekifogni a baba projektnek, és természetesen a szülésen is elgondolkodtunk.

Párom nagyon szeretné, ha magán klinikán szülnék, mert volt egy közeli ismerős, akinek a babája súlyos betegségeket szerzett, amint megszületett az állami kórházban és nagyon befolyásolja őt.

Én tudom, hogy sok jó kórház van és nemlehet általánosítani, nem zárkózo el egyik opciótól sem.

(Anyagilag beleférne)


A kérdésem annyi, hogy ha én a Velencei-tónál lakom, és a legközelebbi magán szülészet az Budán van, akkor az a 40-50 perc nem lehet sok ha ne adj isten valami történne? Fehérvár 25 perc, ezzel szemben.


Kíváncsi lennék ki hogyan cselekedne, mit választana?


2019. nov. 3. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A magánklinika nem biztosíték arra, hogy a gyerek nem lesz beteg. A gyerekek 90%-a állami kórházban születik, egészségesen. Emiatt baromság. De ha ti így érzitek jónak és van rá keret is, akkor hajrá.
2019. nov. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ahogyan írtam, kíváncsi lennék ki hogyan cselekedne, mi a véleménye.


Köszönöm!

2019. nov. 3. 08:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták, a magánkórház nem biztosíték az egészséges gyermekre. Ugyanúgy megtörténhet a baj, ráadásul a magánklinikák nincsenek komplikációra felszerelkezve. Ha gond van a babával, át kell szállítani olyan intézmènybe, ahol van intenzív részleg. Fehérváron például van. Én ott szültem kétszer is, teljesen meg voltam elégedve. Véleményem szerint ha választasz orvost egy olyan intézményben, ahol van PIC, előbbrébb vagy,mint egy magánklinikával.
2019. nov. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki ott szül ahol jónak látja, de magán klinikán sincsen kizárva, hogy nem történik semmi.

Nem ismerem a magán klinikákat, de kérdés, hogy fogad-e a magán klinika pl téged ha problémás terhességed van.

Pl van-e újszülött intenzíve? Mehetsz-e oda akár 25-30 hetes koraszüléssel? Müttenek-e újszülötteket? Ha valami problémád van ott betudnak-e avatkozni?


Èn Némeotrszágban élek, itt a korházak vagy szülésházak felvannak osztva, hogy milyen nehézségü pacienseket vállalnak csak be.

Pl ahol én szültem egy kis korházba, ide csak 36-ik hét utánni állapotban lehetett menni szülni, és csak olyanok akiknek a terhességük komplikáció mentes volt. Habár itt még császár van, de újszülött intenzív vagy egyáltán gyerek orvos nem. (gyerekorvos csak minden másnap a már megszületett babákat jött megnézni)

De vannak olyan szülés házák ahol még orvos sincsen. Van olyan korház ahol nehezebb szüléseket is levezetnek, de egy nagyobb újszülött mütétet már nem.


Ok ha teljesen problémamentes leszel. De ha a korház nem is fogad mert pl valami kisebb komplikáció lesz akkor nem szülsz meg?


Még baba projektben sem vagytok, 40-50 perc annak bizonyára elég aki 14 órát vajúdik. De akinek 1,5 óra alatt kint volt a baba annak azért kevés.

Mi is 50 percre lakunk a korházrtól és 3 órás vajúdási idövel is elég volt beérni. Habár nekem rögtön nagy intenzítással jöttek a fájások, el is folyt a magzat víz, és 3 óra múlva megvolt a baba. AZ autóban 3 perces fájásaim voltak.

2019. nov. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy a gyerek betegen születik-e, annak semmi köze ahhoz, hogy hol született. Szülés alatt szerzett sérülések iszonyatosan pici százalék csak az összes fogyatékosság közt.


HA problémamentes a szülés, egy magánklinika sokkal kényelmesebb, de sokkal drágább is. Ha viszont - ne adja az ég - baj van, korábban jön a baba, PIC-re szorul, akkor a gyereket szülés után azonnal viszi rohammentő át a SOTE I/SOTE II/ (van egy harmadik, de nem jut eszembe) kórházba, mert csak ezeknek van koraszölött intenzívje. Te meg maradsz a kényelmes magánkórházban, ahol raknak össze, apuka meg dönthet, hogy megy a babával, vagy maarad veled. Merthogy ilyen esetben a mentő nem viszi át az anyát a gyerekkel. Ha császár volt, órákon át meg se tudsz mozdulni, bár nekem hüvelyi szülés után is volt egy 3-4 órra, mire lábra tudtam állni.


Mi azt csináltuk, hogy magánba jártunk egy olyan orvoshoz, aki az egyik PIC-es kórházban van állami ellátásban. Így a szülésem ott volt. A kaja egy moslék volt, de a gyereket, ha bármi baj ne adja az ég, lett volna, nem vitték volna tőlem 10 méternél távolabb. Mi elégedettek voltunk, jól döntöttünk. A gyereknek pedig semmi baja :)

2019. nov. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 4. 18:25
 7/7 khniki ***** válasza:
Én a Róbertben szültem, ami ugye magánkórház. Egyetlen fillért sem bántam meg, amit ráköltöttünk. Minden fajta felszerelést és odafigyelést megkaptam. Nagyon örülök, hogy ilyen emlékek fűződnek az első szülésemhez. Tőlünk kb. 40 percre van a kórház.
2019. nov. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!