Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem fogadott szülőorvosnak...

Nem fogadott szülőorvosnak szokás adni valamennyit? Ha igen mennyit?

Figyelt kérdés
2. szülés, de nagyon meglepődtem mert végtelenül kedves volt, kedvesebb volt mint első szülésnél a fogadott orvosom. Azóta váltottunk is, de a mostani az meg nem jött be.
2019. nov. 4. 07:14
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Adhatsz, ha akarsz. Ezt hívják halapenznek. Azért adod, mert halas vagy a szolgáltatásért, amit nyújtott. Az összeg tőled függ. 10-20-50, lehet bármennyi. De lehet akar egy exkluzívabb bonbon, egy ital, vagy egy ajándékcsomag is.
2019. nov. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Én nem adtam.
2019. nov. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Én is elégedett voltam, mégse adtam.

Ez a dolguk. Én se kapok plusz pénzt azert amiert elvégzem a munkám.

Azt a pénzt inkább a gyerekre költeném de te tudod :)

2019. nov. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Nem adtam. Ez a munkája. 😊
2019. nov. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Valóban, ez az "igazi" hálapénz. Amikor azért adsz, mert tényleg köszönöd azt a fajta bánásmódot, amit kaptál.
2019. nov. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha úgy érzed adhatsz.

Nekünk a szülésznő nem volt fogadott. De nagyon rendes volt és segítőkész, figyelmes. Ezért mi úgy éreztük, hogy adunk neki. Nem volt nagy összeg, 20ezer,de annyi fért bele.

2019. nov. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
Ha elégedett vagy/voltál mindennel, akkor igen, illik adni hálapénzt. Ha nem adsz, az se baj, de ha kifogtál egy szuper orvost, szerintem háláld meg valamivel.
2019. nov. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!