Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen gyakori, hogy valaki...

Milyen gyakori, hogy valaki túl későn veszi észre, hogy szülni fog?

Figyelt kérdés

Ez az állandó félelmem,hogy későn veszem észre és már

nincs idő hazahívni a férjemet a munkából és bemenni a kórházba. Méhszáj amúgy már nyitott pár napja és fájdogál is a derekam (ctg is mutatott fájásokat) de a doki azt mondta ez még így is eltarthat

Első gyerek


2019. nov. 26. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha Győrből kell hazaérnie a férjnek Debrecenbe, akkor elképzelhető, hogy túl későn hívod. De ésszerű határokon belül kizárt. Sok-sok óráig eltart a vajúdás. És nem lehet nem észrevenni.
2019. nov. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy eséllyel böven lesz idöd, de azért az 1. válaszolóval nem értek egyet. Én pár óra leforgása alatt szültem meg, úgy hogy 5 nappal elötte teljesen zárt volt a méhszáj. Délután 4-kor éretem egy szál kósza fájást. Majd 1 órára rá 5 körül egy újabb fájásszerüt. Ugye ez még semmit nem jelent, akár napokig lehetnek jóslók. 6 órakor éreztem úgy hogy ezek már rendes fájások, hirtelen szabályos 10 percesek lettek. Fél órán belül 2 percesek, majd fél7-töl már tolofájások. Irâny a korház azonnal, ott pedig 15 perccel èrkezésünk után megvolt a baba. Szóval nekem a mintha éreznék valamit fájástól kevesebb mint 2 óra alatt lett tolófájás. Igaz 2. baba, az elsö kb 12 óra múlva lett meg az elsö apró fájástól számítva. Akkor volt idö a férjemnek hazajönni a munkából és békésen bementünk a korházba. Most szerencse, hogy eleve pont otthon volt, mert gyakorlatilag így is majdnem otthon szültem.
2019. nov. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Remélem én meg tudlak nyugtatni. :)


Este 9kor kezdődtek a fájások és reggel 6kor ébresztettem a férjem, hogy menjünk be, max hazaküldenek. Abszolút rendszertelenül jöttek a fájások, reggelig azt hittem ez még nem a szülés. Csakhogy óráról órára egyre több volt a fájás (ezt figyeld majd). A kórházba menetel után még sok sok óra telt el, este fél 7kor született meg a fiúnk. 😄


Lehet írta már valaki: ha sokat fájsz, állj zuhany alá (ez a leghatásosabb), sétálj és ha elmúlik, akkor csak jósló. Nálam pl ugye nem múlt el zuhanyzás után.

2019. nov. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én pl azt se tudtam milyen az a jósló fájások :D már 5 napja jártam naponta NST-re de semmi jele nem volt hogy közeledne a szülés, szülés előtt egy nappal se volt beékelődve a baba feje és zárt volt a méhszáj is így hát hazaküldtek. Aznap este voltak menzesz szerű görcsök, mivel nem múltak így olyan este 10 órakor elkeztem számolni, elég rendszertelenek voltak 25-30-15 percesek. Gondoltam alszok olyan jót nem aludtam mint akkor :D az utolsó egy hónapban semmit nem aludtam... Elindultam a szokásos NST-mre reggel. Beértem a kórházba kényelmesen megregeliztem hogy felébrszem a kisfiam, ahogy ott várakoztak elkeztem sűrűbben jönni a görcsök hol a derekamba hol a méhemnél éreztem. Szóltam az orvosnak hogy mintha fájásaim lennének, megvizsgált és ott él is ment a magzatvíz onnantól kezdve felpörögtek az események. Fél 8-kor a szülőszobán voltam de csak délben lettek 2 percesek 1 órakor már azt se tudtam mi történik velem, gázt kaptam fájdalomcsillapításként. Viszont császár lett a vége.
2019. nov. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Fél órára van a munkahelye csak :D most megint elmúltak a fájások amiket tegnap éreztem, de mivel ugye a méhszáj már elkezdett kinyílni, gondolom az ilyen órák alatt nyílik, pár napja is volt egy ilyen estém és ezután állapították meg hogy nyitva. Remélem mire odajutok azért még lesz időm bemenni de már annyira nyitva lesz hogy nem két napig vajúdok :)
2019. nov. 27. 08:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Én már a 36.heten elkezdtem tágulni, végül a 39.heti vizsgálaton már 2 ujjnyira nyitva volt a mehszaj.


Délben kezdődött a fájás, folyamatosan fajt nem tudtam számolni... 1kor hívtam a férjem, még levittem sétálni a kutyát, zuhanyoztam párszor, kb 3ra értünk kórházba. Az nst 4 perces fajasokata mutatott, nekem még mindig folyamatosan fajt szünet nélkül.. 4kor már 4 ujjnyira nyitva volt, akkor repesztettek burkot, fél 6ra született meg a kisfiam.

2019. nov. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Minden egyes sztorin meghatódom :)
2019. nov. 27. 10:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Első babánál nem túl gyakori, de előfordulhat, hogy gyorsan jön. Én kb úgy szültem az első babámat, mint a 2. válaszoló a 2.babáját... Ha rendszereződnek a fájásaid és zuhanyra sem múlnak, s legalább 10 percesek, akár indulhattok is. Én 10 percesekkel szedtem a cuccaim,5 perces lett belőlw induláskor és 20 percre rá a kórházban 2 perces lett...fél óeán belül megszültem beérkezéstől.

Ha több idő a kórházbaérés mint fél óra, akkor azért légy résen. Az is előfordulhat, hogy jön rendszeresen 10 percenként 1-2 óráig, aztán leáll. Ezek viszont nem olyan fájdalmas összehúzódások, mint az igaziak.

2019. nov. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Há első gyereket nem szokás otthon, de még mentőben sem szülni. Én ettől biztos nem félnék a helyedben. Inkább az a gyakori, hogy az először szülő kismamák vagy háromszor bejönnek potyára, mire aztán tényleg rámondja az ember, hogy ez már szülés...
2019. nov. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Első babánál nem valószínű, hog rohamszülésed lenne. Én 37 hetes terhesen már 2 ujjnyi voltam. MINDENKI-az orvosom is biztos volt benne, hogy már egy hétig sem húzom. AHA! 40+2-nél szültem! És 8 óra volt az első fájáskától számítva. Mondjuk a 8 órából az utolsó másfél óra volt csak a durva.
2019. nov. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!