Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehet felkészülni a...

Hogyan lehet felkészülni a szülésre?

Figyelt kérdés

Olvassak és nézzek videófelvételeken szüléstörténeket vagy inkább ne? Mert akadnak olyanok is amik nem sokon múltak hogy ne baj legyen a vége...

Nem is inkább a fájdalomtól félek hanem attól hogy amire kérnek azt nem fogom tudni jól csinálni és ezzel ártanék a babának...


2019. dec. 4. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Videókat nézni (meg "tapasztalt" anyákat hallgatni) nem jó ötlet, mert a legtöbbször csak rémregényeket kapsz, a problémamentes szülés ugyanis általában nem érdekes, ha valaki ilyet mond, akkor azt nem nézik semmibe sem.

2. A szülés maga egy természetes folyamat, olyat nem tudsz közben csinálni, ami ártana a babának.

3. A terhesség alatt van szülés-elökészítö, ott minden szükséges infót elmondanak. De szülés közben is az orvos/szülésnö szó, hogy mit csinálj és mit ne.

2019. dec. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne nezz rola videokat... en is neztem es onnantol kezdve rettegtem az egesztol.

Hidd el, minden ösztönből fog jönni, és az orvos meg a szülésznő segítenek majd.

2019. dec. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges. Minden szülés más. Legyél tisztában a biológiai folyamattal, hogy ne érjen semmi meglepetés, ezt egy szülés felkészítő tanfolyam megadja, és ennyi elég is. Attól mert a Zsuzsinak gátmetszés kellett, a Marinak meg jobban fájt a kitolás mint a vajúdás, egyáltalán nem biztos hogy neked is ilyen lesz. Hallgass a testedre és a veled született ösztönökre, többet érnek minden más tanácsnál.
2019. dec. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nézegettem és nem bántam meg. Van a youtube-on róla egy sorozat-szerű d9kumentum film. Régi, de nekem hasznos volt. Külön részek vannak a szülés fázisairól, utána meg a szoptatásról is. Tudja az ember hogy fájni fog, engem azért nem riasztott el, pedig első baba. De persze embere válogatja 🙂
2019. dec. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az offért, de muszáj leírnom. Két gyermeket szültem már természetes úton, de a mai napig nem mertem megnézni egy szülés videót sem. Egy animációsat láttam, az érdekes volt, de élő emberekkel, élőben nem merném megnézni. Egyszer a facebookon elindult magától egy videó, ahol épp császármetszéssel segítik világra a babát. Nem akartam látni, de elindult. Sokszor álmodtam azóta a látottakkal, és nem jó érzés utána felkelni. Engem nagyon felkavart. Nem véletlenül nem lettem eü. dolgozó. Bocs még 1x, hogy nem a kérdésedre válaszoltam.
2019. dec. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Útmutato szüléshez c. Könyv jó alap.

Jó támogató szerintem..



Nehéz megmondani neked mi a jó.

Én rengeteg szülést néztem.

Kórházit, traumatikusat, otthoni spirituálisat us..


Néztem császármetszést is.


De én megnéztem azt is hogy operálnak szívet, és térdet..

Tehát én teljesen jól birom, az esmit.

Egy ideig belgyógyász-sebész szerettem volna lenni..egy orvos beszélt le, amikor 16 voltan.

Tehát engem megnyugtatott a tudat, hogy láttam pontosan mi történik.

De a gátmetszést és annak varrását is megnéztem..


Senkinek nem javaslom, hiszen ahogy a válaszok is mutatják, a többség nem birja ezeket...



Szerintem a legjobb, ha felkészülsz a menetéről, fázisokról és mindezt természetesnek fogod fel.

Úgy, hogy évmilliók óta a nők gyerekeket szülnek.. annyira természetes szülni, mint mondjuk szexelni..


Nekem erre nagyon jó volt a pz említett könyv.

A "meg tudom csinálni"érzés járt át..

És az egész szülésem alatt ez volt bennem / pedig nem ment minden simán sajnso/

2019. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Nemlehet ra felkeszulni. Majd alakul ahogy
2019. dec. 5. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy dúlát! A jó szulest a terhesség alatt kell meg alapozni. Kettőt szültem dúlával (állami baba barát kórházban) olyan orvosom és szulesznom volt aki osztja a nézeteimet. Teljesen beavatkozás mentes volt mindkettő. Hagyták mindent a maga idegenben, útján történni.
2019. dec. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 khniki ***** válasza:
100%
Olvass róla, kb mit fogsz érezni, mit kell majd csinálni. De könyvet olvass, ne mindenféle horror sztorikat! Nem lesz semmi gond.
2019. dec. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!