Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülésnél mik...

Természetes szülésnél mik történnek korházba beérkezéstől recepcion adat felvételtől, baba megszületéséig?

Figyelt kérdés
2019. dec. 27. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Automatikusan a szülészetre megy az ember,

nem a recepcióra nálunk/ meg ahol előzőleg szültem sem.


Elkérik a papírokat, kérdeznek párat..magzatvíz elfolyt-e

Hány percesek, hol tart a terhesség



Vizsgálóba be, megnézik a méhszájat.

Ha nem előtehaladott, akkor vajúdóba fektetnek..

Ctg/ nst kb óránként/ fél óránként

Ha előrehaladott, akkor szülőszoba..

crg/nst ugyanúgy


Aztán várunk, hogy a fájások megtegyék a dolgukat, időnként megnézik a tágulás menetét


Ha teljesen tág a méhszáj, akkor van hogy burkot kell repeszteni, ha magától nem történik meg...


Kitolás.. kinn a baba.. jön a méhlepény


Ennyi / ha minden rendben megy, és nem kell vágni vagy nem reped az ember/

2019. dec. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Minden kórházban más a menet de nálam ez volt: amíg felrakták a ctgt addig felvették az adatokat, kiskönyvet nézték meg és a korábbi leleteimet terhesség elejétől.

Ctg eredménnyel átvittek a szülőszobára, ott megnézték a méhszájat, ami zárt volt, megkérdezték mikor borotváltam magam, mert ha nem aznap akkor leborotválnak, aztán kaptam beöntést, utána zuhany stb., fel a szülőágyra, oxi be, és akkor vártunk. Óránként valaki bejött, vagy doki vagy szülésznő megnézni, ha már eleget tágultam akkor bejött az egész kórház kB, mert egyedül szültem az osztályon, szóval jöttek mozizni, úgyhogy együtt szültem mindenkivel, voltak bent vagy 20an.

Szoval amikor jött az idő, minden fájásnál kellett nyomni.

Amikor már nagyon fáradtam, kicsit könyököltek rajtam, meg nyomták, preseltek stb, de viszonylag hamar megvolt.

Hagytak egy órát hármasban, aztán elvittek a fiam, addig "megszultem" a méhlepényt, igaz csak a felét, mert a préseles, konyokles miatt ketté szakadt, a másik felét három hét múlva vették ki, de sebaj mert cserébe kaptam 2 liter friss vért.

2019. dec. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam elfolyt otthon a magzatvíz, fájás nélkül kb. 1 óra múlva voltam a kórházban. Férjem első körben a szülőszobás részlegig kísérhetett,utána kint várt a folyosón. Addig én átöltöztem utcaiból kórházi ruhába, elvették a papírjaimat, leleteimet, felvettek az osztályra, vérnyomást mértek. Megvizsgáltak, mennyire vagyok nyitva, hol tartunk. Beküldtek a vajúdóba, volt egy 20 perces NST, közben branült kötöttek be, ha jól emlékszem. Ekkor ért be a dokim, aki elküldött tusolni, hátha elkezdődnek a fájások. Tusolás közben éreztem is az elsőt. Utána a dokim is megvizsgált. Ekkor kb. éjfél volt, férjemhez kimehettem az ajtóig elbúcsúzni, mondták nyugodtan menjen haza, 8-ra jöjjön vissza, vagy hívják, ha van valami. Beköltözhettem az egyik szülőszobába, aludni nem tudtam, 5 perces enyhe mensi görcs szerű fájások voltak. Dokim reggel 6ig talán 2x benézett,amúgy teljesen egyedül voltam. De nem zavart, nyomkodtam a telefont vagy aludni próbáltam és bámultam a falon az órát, hallgattam a szomszéd szülőszobákban mi történik. 6-kor kaptam oxit, 8-ra kicsit erősödtek a fájások, férjem visszajött. Néha rajtam volt az NST gép,de bármikor kimehettem wc-re, 2x ültettek székbe kicsit,bár nekem az ágyon fekve is teljesen jó volt. Olyan 11 körül kezdett beindulni a buli, délben éreztem,hogy nagyon enyhe székelési inger van, ekkor gyors szétkapták az ágyat, jött a dokim és hajrá. Semmilyen tolófájást nem éreztem, mármint iszonyat fájt, de ingerem nem volt,hogy nyomni kell. Úgyhogy mondták mikor fáj nyomjak ezerrel. Fél 2re született meg a baba, gátmetszéssel. Aztán talán fél órára a lepény. Kicsit hármasban hagytak minket, utána elvitték rendbe tenni, férjem mehetett velük, én olyan fél órát egyedül maradtam a szülőszobán. Aztán jöttek, kikísértek tusolni, saját hálóing és tolószékben áttoltak a gyermekágyas részlegre. A babát talán egy óra múlva hozták, onnantól együtt voltunk. Influenza szezon volt, így sem a férjem se senkit nem láttam 4 napig.
2019. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez kórházankent és szülésenkent eltérő lehet. De elkérik a papírokat, megnézik, hol tart a buli, felkísérnek a vajudoba. Legtöbb helyen kapsz egy csecse kis branult. Van ahol beontest is. Kapsz egy kórházi leplet a saját ruhád helyett, megborotvalnak. Általában a személyzet nincs végig veled, időnként csekkolnak, mi a helyzet. Aztan a kitolasnal full house. Doki, szülésznő, apa, baba, te. Sok helyen meg mindig rutin a gatmetszes. Főleg első babánál, de az aranyora a legtöbb helyen már megvan. Aztan kb szülés után 1-2 órával elfoglalhatod a hét csillagos kórházi lakosztályodat.
2019. dec. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bementem, meg nézték a méhszájat, utána felvették az adatokat, mi lesz a baba neve stb. Utána kB 10 perc ctg,addig kaptam antibiotikumot, mert még nem volt meg a torlet eredményem. Majd vajúdás, én sétáltam inkább, majd éreztem h jön a baba, akkor fel a szülő ágyra és kitolás🙂
2021. máj. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!