Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy tud egy anyuka aki...

Hogy tud egy anyuka aki szerencsés 1-1,5-2, fél óra alatt megszülni korházba érkezéstől számolva, ez miktől függ?

Figyelt kérdés
2019. dec. 28. 10:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Leginkább nem a szerencsétől, hanem hogy mikor megy be a kórházba 😂
2019. dec. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 khniki ***** válasza:
91%
Pont azt akartam irni, mint az előző válaszoló. Én pl 0 fájással mentem be (szivárgott a magzatvíz). Végül oxytocin kellett, onnantól, hogy azt bekötötték, 4 órán belül kint volt a baba. Ebből mondjuk a kitolás extra hosszú volt, 2 óra, de nyilván ja erős, sűrű fájásokkal megyek be, nem töltök 5-6 órát a szülőszobán.
2019. dec. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%

Ismerek olyat aki 30 perccel utána

De szanaszéjjelszakadt


Ismerek olyat akik csak későn indultak..


Villámszülés általában sérüléssel jár


Egyéni és babafüggő hogy alakul

2019. dec. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
99%
Mert van, aki bemegy, ha óránkét van fájása, más meg csak akkor, amikor kétpercezik.
2019. dec. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%
Attól is függ, hányadik baba. Tesómnak a második szülése volt ilyen gyors, nem lett semmi komplikáció. Az elsővel ő is megkínlódott.
2019. dec. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én így voltam, kicsit fájdogáltam, de nem találtam rendszert, azt hittem jósló, szülési fájdalom csak jobban kellene, hogy fájjon. Aztán csak nem akartak múlni, mintha rendszer is lett volna benne, azért csak bemegyek az első kórházba nehogy baj legyen(városban voltam). Fél óra alatt beértem, addigra mintha jobban fájtak volna, már össze kellett szorítanom a szám. Megnéztek, 3 ujjnyira tág voltam, kaptam oxitocint, vettek vért, babát ultrahanggal megnézték, egy óra volt

innentől, 4. tolófájásra kijött a baba, bár azt mondták tartsam vissza, dehàt az nem ment. 3 öltéssel kellett összevarrni lent a gátmetszésem, na az kegyetlenül fájt.


Ha az egész vajúdásnál bent lettem volna, biztos tovább tart, de egyszerűen nem tűnt fel, hogy vajúdok.

2019. dec. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egyén függő. Sógornőm alig érzett otthon vmit, amikor bement 2óra alatt megszült. Én meg 2napot görcsöltem nem akart rendeződni a fájás. Még 1napot töltöttem a szülőszobán egyéb minden beavatkozással és a vége császár.
2019. dec. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
66%

1 hete szültem.


Minden fájdalom nélkül nyílt ki a méhszájam 3.5 ujjnyira, aznap nst után derült ez ki, amikor a dokim megvizsgált. Mondta h feszül a burok es mivel 1 órára lakunk azt mondta erősen ajánlott burkot repeszteni mert ha otthon reped meg lehet nem érünk be a kórházba, így nem mer hazaengedni.

Aznap burkot repesztett háromnegyed 12 kor, fél óra múlva már jöttek is az 5 perces fájások, majd hirtelen 2-3 percesek majd folyamatos fájás, gyakorlatilag burokrepesztes után 1 és negyed órával született meg a kislányunk. Ha otthon folyik el a magzatvíz, valóban necces lett volna hogy beérünk-e

2019. dec. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, 3 évvel ezelőtt "csak" 2 ujjnyira nyílt ki fájdalom nélkül a mehszajam (ez azt jelenti hogy hetekkel korábban elkezdett nyílni és szülés napján már 2 ujjnyira nyitva volt)

Akkor délben kezdődtek a fájások es 3 ra értünk a kórházba. 4 órakor burokrepesztes, fél 6-kor pedig már kint is volt a kisfiam.



Szóval én szerencsés vagyok mert korábban elkezd kinyilni a mehszaj fájdalom nélkül, más meg órákat vajudik mire kinyilik 2-3 ujjnyira.. Gondolom emiatt is rövidül meg a szülés.

Elsőnél vágtak, most egy hete nem

2019. dec. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek többeket is akik afféle “villámszülők”. Pl a sógornőm az elsőt röpke 5 óra alatt szülte, úgy, hogy éjfélkor elfolyt a magzatvíz, hajnali 5-kor megvolt a gyerek, a másodikat fájásokkal kezdte, épp beért vele a mentő, azé első fájástól másfél óra volt. Semmi komplikációja, szakadás, repedés nem volt. A genetikája ilyen. Pedig alapból egy pici vékony csaj, mondjuk mindkét gyerek 3 kiló és 50 egynéhány centi volt szóval óriásbébik sem.
2019. dec. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!