Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a vélemény az alábbiakról?

Mi a vélemény az alábbiakról?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy melyik kategóriába írjam ki...

Szóval tegnap voltam a sógornőmet meglátogatni, tegnapelőtt szült, nagy a boldogság stb.

Császárral fejezték be neki 14 órás vajúdás után.

(Én még nem szültem.)

Szóval bementem hozzá, és a pici aludt. 4en vannak gy szobában, abból kettő épp szoptatott.

Kimentem vele beszélgetni egy picit (nagyon fájt a hasija) , és akkor mondta, hogy a "szobatársai" kinézik, mert nincs teje, és a nővérek tápit hoznak a gyerkőcnek.

Az egyik nővér nagyon kedves, biztatja, hogy az elején van, ne keseredjen, tegye rá azt a babát a cicire, meg fog indulni. A többi közömbös.

A szobatársak meg nézik a cumisüveget és összenéznek.

Ugye, jól teszem ha én is biztatom, mert nagyon neki van keseredve...Lehet teje még??


2010. júl. 21. 20:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Császár után később indul be a tej.

Kitartóan rá kell tenni. Pár nap alatt beindul.

2010. júl. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindig tegye mellre a babát, amikor csak teheti. Ha alszik etetési időben, akkor ébressze fel (ki kell bontani, átpelenkázni...), nem szabad hagyni, hogy átaludja a szoptatást. Ha nem megy a szoptatás, csak akkor tápszerezni.

Sajnos vannak olyan babák, akiknél erőltetni kell a szopást és vannak olyan anyukák is, akiknek nehezebben indul be a tej. A lényeg, nem szabad, hogy emiatt idegesítse magát, mert az is gátolhatja a tejtermelődést.

A szobatársnők meg úgy tirpákok, ahogy vannak, még őket sem öntötte el valószinüleg a tej, amikor visszaviszik a kicsiket, megmérik őket és sajnos mindegyik kap egy kis tápszert, mert az elején senkinek nincs még elég teje. Nekem az 5. nap környékén, amikor hazajöttünk, lett elég tejem.

2010. júl. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze! De akkor sincs semmi ha tápszeres lesz. Lényeg hogy ne legyen éhes a baba. Az első lányom tápis volt, és 9 hónapig még náthás sem volt. Túl van misztifikálva ez a szoptatás. A második babám 8 hós és még szopik. Semmi sem lehetetlen. Vele a More milk kapszula hozta meg a tejem.
2010. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
20:17-es vagyok. Én is császáros voltam és már fél éves a babánk és még mindig "csak" szoptatom.
2010. júl. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%

Ez így nagyon sántít. A szülés után előtej van. "Normál", érett teje a nőknek a szülés utáni 2.-3 napon indul be. A babák eddig kibírják avval a minimális folyadékkal, amit az előtej jelent. Ennek nagyon értékes (a normál tejénél sokkal töményebben tartalmazza) az ásványi és immunanyag koncentrációja, ezért nem érdemes a baba étvágyát tápszerrel elvenni. A cumi használata pedig - főleg ebben a korai időszakban - cumizavart okozhat, így ha valamiért muszáj is hozzátáplálni, akkor sem cumisüvegből, hanem pohárból, kanálból vagy szoptanitból kell (érdemes). Szóval szerintem ezért néznek össze a szobatársak. (Mármint a cumisüveg miatt.) Teje pedig lesz, csak nem szabad cumisüvegeztetni és egyenlőre tápszerezni is teljesen felesleges.

Ahhoz, hogy egy kórház bababarát legyen 10 lépésre van szükség, ebből idézek:

6. Csak orvosi javaslat alapján kapjon a gyerek az anyatejen kívül más ételt vagy italt.


Az anyatejet tekintjük biztonságos tápláléknak. Bármi mást kap a baba, az csökkenti a hatékony szopás esélyét, és fokozza bizonyos betegségek kialakulásának valószínűségét. Alapos ok kell ahhoz, hogy az anyatejen kívül bármit (teát, tápszert, gyógyszert) kapjon az újszülött. A nagy meleg vagy a sárgaság önmagában nem indokolja a teáztatást.

8. Minden anyát ösztönözzenek arra, hogy az újszülött igényeinek megfelelően szoptasson.


A tejtermelés megindulásához és fenntartásához arra van szükség, hogy a baba minél gyakrabban szopjon, mégpedig születésétől, és nem a tejbelövelléstől kezdve. Az időhöz kötött szoptatás többnyire a tej elapadásához vezet. Az első napok, hetek „összevisszasága” csalódást kelthet az édesanyában, aki talán sokat alvó, dundi, mosolygó babára számított – amilyennek a média ábrázolja a kicsiket. Az egészségügyi dolgozók feladata, hogy felkészítsék őt a kisbabás életformára, támogassák az igény szerinti szoptatásban, és növeljék önbizalmát.


9. Szoptatott csecsemőnek ne adjanak cumit, ne etessék cumisüvegből.


Bármilyen cumi használata megzavarhatja a baba szopási készségét, és különböző fertőzések forrásává válhat. Ugyanilyen problémákat okozhat a bimbóvédő szakszerűtlen, indokolatlan használata. Ha elkerülhetetlen, hogy az újszülött pótlást kapjon, a bababarát kórházban pohárból vagy kiskanállal itatják.

2010. júl. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Jajj lányok köszi! :)

Olyan szomorú volt tegnap is, ma is felhívtam mondtam, hogy szopiztassa csak a babát.

De holnap az lesz az első hogy felhívom, hogy természetes hogy később indul a teje....és csak tartson ki :)

Nagyon várták ezt a babát, szeretném ha boldog anyu lenne, nem szontyika....

2010. júl. 21. 20:23
 7/20 A kérdező kommentje:
kedves 20:21 es! Nem sokat kap tápit, csak kb. 30 ml-t, és jól kapja be a cicit, csak ugye nem jön még tejcsi....
2010. júl. 21. 20:25
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

szia

nekem természetes uton született a babaám, igaz rögtön inkubátorba tették igy nem tudtam szopiztatni sem, és csak a 4. nap indult el a tejem addig nem volt. akkor a 4. napon tudtam neki lefejni az első kicsiadag tejcsit amit persze az inkubátor miatt - nem engedték kivenni - cumisüvegből kapott meg.


nem kell aggodni, lesz neki teje, csak bizzon benne. meg ahogy előttem irták ciciztessen :) a szobatrásakat meg le kell ejteni és nem foglalkozni velük. :) boldog babázást neki.

2010. júl. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%
öm lehet hülyeséget irok szoval.. lehetöleg erre bolintosn rá egy utánam iro.. én még csak 6 hetese vok eröl a témárol nem tudok sokat azért olvasgatok itt.. esetleg a cicimaszírozás???? vélemény?
2010. júl. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én is császárral szültem. Nekem is nagyon nehezen az 5. napon indult be a tejem, sokat szenvedtem vele, bekeményedtek, begyulladtak, becsomósodtak a melleim, véresre szopizta a kisfiam már az első napokban, fejtem, masszíroztam, szoptattam...de azt mondom megérte a szenvedést, most 14 hónapos a kisfiam, még mindig 3x szopizik és tápszert soha nem kellett neki adnom. Nagyon jól teszed, hogy bíztatod a sógornődet! Kitartás, mondd meg neki, hogy lesz még ebből a piciből anyatejes baba! :)
2010. júl. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!