Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az aktív életmódnak van köze...

Az aktív életmódnak van köze ahhoz, hogy milyen a szülés?

Figyelt kérdés

A szülés könnyebbségére értem. Mármint van-e különbség két olyan nő szülése között, ahol az egyikük "végiglustálkodta" a terhességét, a másikuk pedig nem?

Csak mert már a 35. hétben járok, még mindig dolgozom, igyekszem nem elhagyni magam, mindenhová gyalog járok, és szinte semmi problémám nem volt a terhesség alatt.


2010. júl. 22. 07:49
 1/10 anonim ***** válasza:
szia! Nekem nem volt nehéz szülésem -szerintem-. Én végig aktív voltam, a 38. héten még erősen a lakásátalakítást csináltuk Manó érkezésére. Mindenképpen számít szerintem mert majd nem fáradsz el olyan hamar. Nagyon könnyű/gyors és szép szülést/születést Nektek!
2010. júl. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem túl sok köze nincs hozzá. Első fiamat 22 évesen szültem 10 órán át vajúdtam, pokolian fájt, egybefüggő fájásaim voltam. Végig a terhességem alatt dolgoztam, volt egy üzletem, áruért jártam pakoltam, majd 2 héttel szülés előtt bezártam. Másodikat 9 hónapja szültem, nem dolgoztam, persze az itthoni teendők is felérnek egy munkahellyel:) Burokrepesztés után 1.5 órával megszületett, ez is fájdalmas szülés volt, de sokkal gyorsabb. Nekem azt mondták anno, hogy inkább a kor számít és hogy hanyadik baba, na de persze döntő szerepe a szervezetednek van!
2010. júl. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem van. Aki soha életében nem mozgott, sportolt és a terhesség alatt is inkább pihent (nem arra gondolok, amikor orvosi utasításra kell feküdni!), és kímélte magát, szerintem nehezebben bírja, egyszerűen mert nincs állóképessége. Én magam sem voltam sose egy sportos ember, de a várandósságom alatt tele voltam energiával, sokáig dolgoztam, pörögtem, de igyekeztem pihenni is, hogy rákészüljek. Gyakorlatilag alig 6 óra alatt lett meg a fiam :)
2010. júl. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Nincs köze hozzá!

128 kilósan mentem szülni, sejthető, hogy nem mozogtam semmit... Mégis simán, könnyen, gyorsan szültem, hamar regenerálódtam (igaz nem volt gátmetszésem sem).

A mozgásszegény, lusta életmód mellett is egészséges maradtam, ahogy a babám is, semmi bajunk nincs, nem is volt.

2010. júl. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2 igen, 2 nem. :)

Akkor csak bízom benne, hogy gyors lesz és könnyű lesz!

Köszönöm mindenkinek!

2010. júl. 22. 10:54
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Rengeteget mozogtam, évek óta sportoltam, a terhességem jó részét végigdolgoztam, itthon festettünk, takarítottam négykézláb még 38 hetesen is, a kiírásom napján kb. 5 km-t gyalogoltam...

18 órás vajúdás után, császárral lett meg végül a babám.

2010. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem sincs köze a két dolognak egymáshoz. Én szülés előtt még 4 nappal dolgoztam,állandóan mentem, nem sokat pihentem. Így is híztam 25 kg-ot. A szülésem 11 óra vajúdás után lett császár.. egyik ismerősöm táppénzen volt végig, pihizett, jól eltévézgetett és könnyen szült.
2010. júl. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó vagyok, azért könnyű szülést kívánok!!!
2010. júl. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Nincs köze hozzá :) Naponta 2-3 terhességi és szüléstörténetet hallgatok végig, kb 300-nál tarthatok és azt kell mondjam, nincs összefüggés.
2010. júl. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van! A dokim is mondta! A szülést igenis befolyásolja, hogy mennyit mozogsz, mennyire vagy fitt. A szülészem kifejezetten ügyelt a testsúlyomra, és nagyon helyeselte, hogy kismama tornára járok. Az utolsó percig jöttem-mentem én is, és tornáztam szülés előtti napon is.Az orvosom megdícsért szülés után. Jól bírtam a 16 óra vajúdást és kb. 6-7 perc volt a kitolási szakasz, ami az erőlétemnek volt köszönhető.
2010. júl. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!