Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Számít szülésnél, hogy hajléko...

Számít szülésnél, hogy hajlékony az Anyuka, vagy semmit sem befolyásol?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl én sokáig táncoltam, tudtam spárgázni, és most 8 hónapos terhesen is " össze tudom csomagolni" fájdalom nélkül lótusz ülésbe a lábaimat. Ez előnyömre válhat szülésnél, vagy tök mindegy?

2020. jan. 28. 21:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán nem számít, spárgázva, jógaülésben nem lehet szülni.
2020. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem így értem, hanem, hogy nem olyan kötöttek az izmaim, és az előnyömre válik-e majd. :)
2020. jan. 28. 22:05
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Segíthet ha fitt vagy, és a tested jól karban tartott. Nekem nagyon könnyű szülésem volt, 22 év sport múlttal. De nem garantált.
2020. jan. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én hosszú ideig versenyszerűen szertornáztam, de igazából semmilyen előnyét nem éreztem a hajlékonyságomnak.

Elég hosszadalmas volt a vajúdás és a kitolási szakasz is, nem úgy, mint anyumnak, akiben alig tudtak benttartani engem és az öcsémet is, majd 2-t nyomott és kint is voltunk, pedig soha életében nem sportolt.

A rendszeres sport ad egy állóképességet, ami valóban segíthet szüléskor.

Viszont a hajlékonyság max a gyerekcsinálásnál jelent előnyt ☺️

2020. jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha táncos vagy, tudod jól, hogy a pontozóbírók néha csalódást okoznak a döntéseikkel. Néha kellemes, néha kellemetlen csalódás ez. És olyan is van, amikor pontosan az történik, amire számítasz. Akárhogy is alakul, élvezed, amit csinálsz. Bármilyen eredmény születik, nem szabad sem elkeseredni sem elszállni. Szimplán visszamész a terembe és készülsz a következô fellépésre.
2020. jan. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem sportoltam, de gond nélkül hüvelyi úton szültem egy 4200 és 4950 grammos gyereket. Csak gázt szívtam. Az első 6 óra alatt, a tesója 3 év múlva kevesebb, mint 4 óra alatt lett meg. Szerintem genetika kérdése, és önfegyelem amilyen szinten lehet. Az első gyereknél már az 5 perces fájásoknál azt mondtam, hogy belepusztulok és szedjék ki belőlem. A másodiknál már csak a fiaimra gondoltam, hogy megéri szenvedni és ami végig motivált azt itt olvastam egyszer, hogy minden egyes fájdalom azt jelenti, hogy közelebb vagyok, hogy megölelhessem a babám.
2020. jan. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagyok hajlékony típus, de rossz kondiban sem voltam, nem volt hosszú szülésem, de lehetett volna még rövidebb, aminek az izmokhoz semmi köze nem volt.

A sógornőm most szült másfél hete. Neki konkrétan azt mondták a sportos életvitele (egész sokáig futott még kismamaként is, tornázott) tették kötötté és feszessé az izmait ezért tartott tovább a kitolás és ezért volt szükséges a gátmetszés. Hát nem tudom...

2020. jan. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Van akit pont hátráltatott a sportolói múlt


2 ilyet is ismerek


Tehát nem lehet így általánosítani

2020. jan. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én olyan merev vagyok/voltam mindig is, hogy még a lábam sem tudom rendesen kinyújtani ülésben, ha lehet összegömbölyödve alszok vagy a lábam minden testhelyzetben hajlítom. Egy sima terpesz nem megy, előrehajolni meg semennyire sem tudok benne. Egész életemben szekált a tesitanár, nem segített se balett gyerekként, se rsg, se szalontánc, se gyógytesi, de még az aerobic sem, pedig azzal versenyen is voltam kicsinek.


Nagyon könnyű szülésem volt, ott is alig tudtam felrakni a lábam a helyére, ott tartani meg szinte fájt. Semmi köze nincs hozzá. Vékony vagyok, de fitt az nem, ha lehet kerülök mindenfajta mozgást.. szerintem az számít, milyen gyorsan tágul magától a méhszájad, arra meg nem lehet gyúrni, hogy milyen gyorsan kering a testedben és mennyit termelsz a méhszájnyitó hormonból.


Ha nagyon muszáj lenne valamit mondani, azt tudnám, hogy kisebb testben kisebb utat kell bejárnia ennek a hormonnak..

2020. jan. 29. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát én az első gyerekemet 130 kgval szültem. Minimálisan se voltam se sportos se hajlékony. 3 óra alatt szültem hüvelyi úton, egyet nyomtam és szó szerint kirobbant belőlem.


Most 65 kg vagyok, rengeteget sportoltam az utóbbi 2 évben, és most is csinálom 12 hetes terhesen. Kíváncsi leszek mennyivel lesz nehezebb szülésem. Én arra számítok, hogy nehezebb lesz.

2020. jan. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!