Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt, akinek az utcán folyt...

Volt, akinek az utcán folyt el a magzatvize?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kevés ilyen történet lesz, hiszen ez főleg a filmekben történik így.

De: én kezdek már félni, mert 38+3 hetes kismama vagyok, és sokat jóslózgatok, viszont néha át kell mennem a szomszéd városba tömegközlekedéssel (óránként jár vonat, oda sokat gyalogolni).

Mi van, ha éppen ott vagyok, és az utcán elfolyik a magzatvíz? Esélytelen, hogy még a cuccomért is hazamenjek, és egy órán belül beérjek a kórházba (a védőnő ezt javasolta, ha magzatvíz-elfolyással kezdődik).

Főleg, hogy ha ott hívok mentőt, akkor nem abba a kórházba visznek, ahova amúgy tartozom, és nem is akarok odamenni, mert azt mondják szörnyű + látogatási tilalom is van már...

Friss jogsival nem merem bevállalni, hogy éppen vezetés közben kezdek vajúdni, pedig sokkal gyorsabban végeznék a dolgommal...


Volt valaki esetleg ilyen helyzetben? Hogy jött ki belőle?



2020. febr. 3. 08:17
 1/9 anonim válasza:
89%

Anyukámnak a patikában folyt el amikor fel akarta szedni az aprópénzt amit leejtett. Öcsémmel volt terhes akkor. Koraszülött volt a tesóm 3 héttel korábban jött. Fater kocsival elvitte a kórházba ahova kellett volna, de nem volt koraszülött osztály. Ezért másik kórházba kocsikáztak át egész Budapesten. Végül sikerrel jártak mert eligazították őket.

Én nem vagyok nő de azt mondom neked, hogy bízz a mentősökben. Ők tudják mit kell ilyenkor tenni. Nehogy az legyen valahogy eljutsz abba a kórházba ahova tartozol de valami probléma van és tovább küldenek mert valaki nem kompetens.

Kitartás! :)

2020. febr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha elfolyik a magzatviz, hivsz taxit, azzal hazaviteted magad a cuccaidert, es be a korhazba. Drágább lesz, mint vonattal, de igy abba a korhazba mesz, ahova szeretnél.
2020. febr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Hidd el, nem mindenkinek úgy indul meg a szülése, hogy elfolyik a magzatvíz! Ez is a filmekben van sokszor így és azért, mert az látványos! Én 5x szültem és egyszer sem a magzatvizem folyt el, hanem fájásaim lettek. De ha netán mégis a burok repedne meg, az sem mindig ömlik el hirtelen, valakinek csak folydogál vagy szivárog.

Első válaszolónak pedig, a 3 héttel előbb született újszülött nem koraszülött!

2020. febr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt a másfél, max. 3 hetet nem tudod már vonatozás nélkül tölteni? A helyedben taxival mennék a kiválasztott kórházba, és megkérnék valakit (férjem, anyám, barátnőm), hogy hozza be a cuccomat, lehet, hogy szinte egyszerre érnétek oda. De pár betétet, vécépapírt, leleteid hord magaddal, az elfér egy retikülben és más azonnal úgyse nagyon fog kelleni a szülőszobára vagy ha mégis, remélhetőleg megszánnak egy kincstári darabbal (gondolom, mással is előfordult már, hogy nem teljesen felkészülten érkezett).

Nekem magzatvízzel indult éjszaka otthon, viszont rögtön elfolyt az egész (vagy 5 liternek tűnt), mint a filmekben, plusz utána még folyton csordogált is rendesen. Meg is voltam ijedve, hogy most hogyan is van ez a köldökzsinórral... :) Mivel apa a nagyobbal maradt, mentővel mentem, de átvittek a kiválasztott kórházba, mert bele volt pecsételve a kiskönyvembe, hogy XY kórház fogad, na meg gondolom, mert az sem volt messzebb, csak a másik irányba.

2020. febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ma végül autóval mentem, bevállaltam, szerencsére még nem történt semmi :D Most vezettem másodszorra vizsga után, és elsőre egyedül, de szerencsére egyáltalán nem izgultam (az oktató mellett sokkal rosszabb volt).

Hát muszáj sajnos mennem nst-re meg táppénzes papírért, meg vásárolni, ilyenek, de próbálok minél többször autóval, hátha tényleg nem lesz olyan gyors a folyamat.

De ettől függetlenül tényleg érdekelnek ilyen sztorik! :)

2020. febr. 3. 13:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a lépcsőházban folyt el mert elromlott a lift és fel kellett gyalogolnom a fiammal a negyedikre. Felértünk és puff. Hívtam apát aki nem vette fel. Fogtam a kis motyómat, anyós két utcával arrébb lakik, oda átsétáltunk a fiammal, ő ott maradt én meg mentem a kórházba gyalog. Mire beértem a férjemet is elértem. :) Ne parázz, minden rendben lesz.
2020. febr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem pont a védőnőnel folyt el a vizem
2020. márc. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Végül a kórházban indult meg 41+3-on... 🤣 és nem magzatvíz-elfolyással
2020. máj. 12. 20:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy vagy
2020. máj. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!