Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki császármetszéses esett át?

Figyelt kérdés
28. hétben vagyok, és az orvos a keddi UH vizsgálaton annyit mondott, hogy valószínű császáros leszek Oka: még mindig nem szívódott fel az a ciszta, ami sajnos a lombik túlstimulálás miatt képződött. Egyszer eldurrant, de sajnos újra telítődött, orvos szerint ez normális, mert a tok nem került eltávolítára. Mára 85mm nagyságú. Mai napig vannak kisebb görcseim, gyanítható, hogy a csiszta miatt van, de semmi miatt nem addódik. Annyi bíztatót mondott, hogy várjuk a 32-34. hétig legalább, mert akkor már szinte biztos megmarad a baba, de akkor valószínűleg a császárral kell eltávolítani a cisztát, a babát pedig kiveszik. Volt valakinek hasonlóban része? Kedd óta olvasgatom a császármetszéssel kapcsolatos infókat, de csak idegsokk kerülget.

2020. ápr. 11. 20:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 hete. Már kutya bajom. Mi érdekel? Kérdezz.
2020. ápr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 hónapja szültem császárral. Ajánlom figyelmedbe fb császárvonal csoportot. Ott szakértő segítséget is kaphatsz. Tőlem is nyugodtan nyugodtan kérdezhetsz.
2020. ápr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek, kedves vagytok! Nekem van egy apró velem született szívprobléma, főleg emiatt félek, hogy ott maradok... Amit elfelejtettem kérdezni az orvostól, bár titeket biztos nem érintett, de a ciszta mennyire befolyásolja ezt a beavatkozást? A másik, hogy nézem, hogyha kihúzom eddig (32.-34. hétig) mennyire valószínű, hogy a baba nem-e lesz fogyatékos? Itt már, ha minden igaz még csak 2000g körüli egy babóca.. Munkámból kifolyólag van parázásom, hogy akikkel foglalkozom "gyerekekekkel", akik szellemi fogyatékosak, mind koraszülés áldozatai lettek.
2020. ápr. 11. 20:38
 4/13 anonim ***** válasza:

A cisztaval kapcsolatban biztos kapsz segítséget az fb csoportban. Sztem azoknál a gyerekeknél nem a koraszülés okozta a gondot, hanem ami miatt előbb indult. Tehát alapból volt valami probléma. Vagy oxigénhiány. Az meg időre szülés esetén is lehet.

Én császárral szültem 9/10 volt az apgar. Mellettem egy nő természetesen és 5/9 lett

2020. ápr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Jah és mind a ketten még túl is hordtuk
2020. ápr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az orvos jól döntött eddig. Bár igen, a ciszta eltávolítását lehet meg kellett ejteni a terhesség korábbi fázisánál. Gyakran nem csinálak vele semmit, ha nem muszáj, ám pokoli fájdalmat tud okozni, és akár hetekre bent tarthatja a kismamát a kórházban. Ez már nem hinném, hogy felszívódna, mivel írtad is, hogy a tok ott maradt.

A császár önmagában rutinműtét, vannak nők, akik kifejetten szeretnék, hogy ez történjen, mert nem kell 8-10 óráig kínlódni, hanem 20-30 perc múlva túl vannak az egészen. Szerintem nem befolyásol semmit ilyenkor a ciszta, felnyitják a hasad, és kiveszik a babát és eltávolítják a cisztát. Őszintén szólva szerintem jobb is, mint laparoszkópiás műtéttel végzett ciszta eltávolítás. 2000g-os baba nem túl nagy, de teljesen életképes, és nem 32-34 hetes koraszületteknél fordul elő a fogyatékosság, hanem jóval korábbiaknál.

2020. ápr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nekem is van egy velem született szívbillentyű betegségem, nem lett belőle semmi probléma. 37. hétre szültem, 10/10-es apgarral. A cisztában nem tudok segíteni.
2020. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Mind 2lanyomat csaszarral lett meg. A 32-34hetet azert szoktak megvarni mert addigra fejlodik ki a tudeje rendesen. De ha meg elobb is meg lenne akkor is van ra esely az eletbe maradasra. Volt egy szobatarsam neki surgosegi csaszart kellett vegre hajtani mert nem hizott a babaja szinte semmit igy a 29heten csaszaroztak meg igaz fel kerult a koraszulott osztalyra de ott szepen gyarapodott a sulya. 3het utan elhagyhattak a korhazat.
2020. ápr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
6-os vagyok. Hozzáteszem, hogy tüdőérlelőt adnak ebben az időszakban, általában injekció formában és fenékbe, ha úgy ítélik meg az eseted. Ez azonban akkor válik szükségessé, ha a ciszta bedurvul, amiről már írtam.
2020. ápr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg idő előtt születik meg, akkor se izgulj. Amikor számítanak a koraszülésre akkor kap a kismama egy tüdőérlelő sorozat injekciót. Ez 3 injekciót jelent, 2 hétig hatásos. Utána ha szükséges újra beadják.


Toxémiás lettem a 30. héten, a kialakult magas vérnyomás miatt a fiam nem tudott már méhen belül fejlődni innentől kezdve. Még 4 hétig tudták húzni a terhesség befejezését, én is kaptam tüdőérlelőt. Végül 34 hétre született, de nem volt 1400 gramm se. Másfél éves, kutyabaja. Dévényre jártunk feszes izomzat miatt. De ez akkor is megtörténhetett volna ha időre jön. Látványra ijesztő egy ilyen picur baba, de sokkal jobbak voltak az esélyei mintha ugyan ennyi idős terhesség váratlanul ér véget. A szteroid profilaxis kulcsfontosságú. Gyakorlatilag ez adja a legnagyobb löketet az egészséges élet felé. Az én fiam is végig stabil volt a PIC-en, semmilyen beavatkozásra nem volt szükség csak híznia kellett. A történtek miatt sok koraszülőt ismertem meg, és sokkal több az egészséges korababa mint a beteg. A munkád miatt te a betegeket láttad, de valójában nagyon sok a makk egészséges akiről ha tologatják az utcán babakocsiba nem is gondolnád hogy korábban jött.


A császár pedig, kellemetlen de napról napra jobban leszel. Kb 1 hét amig kissé nehézkes az élet. Én nem éltem meg rosszul a császárt.


Egyébként nekem volt (illetve van is) egy miómám, nem okozott gondot a műtétnél.

2020. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!