Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mondanátok nekem megbízható...

Mondanátok nekem megbízható szülész orvost, aki misgav-ladach féle császármetszési módszerrel műt? Budapesten, vagy környékén.

Figyelt kérdés

2020. ápr. 14. 20:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Mindezt nem kötekedésből írom. De ezek alapján tény, hogy a sote II-n nem ismerik ezt a módszert. Ha az orvosa említeni sem tud kollegát, másik orvost, aki misgav-ladach-val műtene.
2020. ápr. 14. 20:57
 12/18 anonim ***** válasza:
Sote II-n szultem 9eve, szethuztak az izmokat.
2020. ápr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Istvánban 4 éve nem vágták át a hasizmomat.
2020. ápr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok a téma szakértője, ezért csak laikusként válaszolok.

Úgy tudom, hogy a Pfannenstiel metszes annyit jelent, hogy a has alsó részén, bikini vonalban történik a has megnyitása. Ez azonban nem jelenti azt, hogy az izmokat is vágnák, tehát a pfannenstiel is az izmok széthúzásával történhet, illetve javarészt úgy is történik.


Amúgy az én zárójelentésemen is az szerepel, hogy pfannenstiel metszés történt, és legjobb tudomásom szerint nem vágtak hasizmot.

2020. ápr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Győrben a baratnomet így műtöttek két éve.
2020. ápr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
61%

A 14-nek van igaza. Ez csak annyit jelent, hogy bikinivonalban vágnak, nem függőlegesen.

A SOTE II. szültem császárral tavaly januárban, Pfannenstiel metszéssel, Misgav-Ladach módszerrel. A kettő nem zárja ki egymást. És egyébként valóban nem is vágják már az izmot, csak nagyon akut esetben, amikor kb. másodpercek is számítanak.

2020. ápr. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#2 vagyok.Köszi!Én sote 2 be szültem,mert ahol az orvosom volt ott nem szülhettem mert koraszülött volt a babám.A lényeg h.császároztak.Egy fiatal nagyon kedves dr.nő.Ő mesélte varratszedésen,hogy már így csinálják.Szoval nekem is így csináltak.Decemberi a kislányom.
2020. ápr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Oki, köszi az infókat.

Akkor ez az "új módszer", annyira nem új, hogy már standard.

Lehet azért nem tudta az a sote-s doki, mert már ez az alap.

2020. ápr. 15. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!