Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen veszélyeket rejthet az...

Milyen veszélyeket rejthet az elmaradt hat hetes kontroll?

Figyelt kérdés
A vírus miatt csak akkor csinálják meg a szülés utáni hat hetes kontrollt, ha van panasz. Volt valaki, aki nem ment el? Mit néznek ilyenkor, mi baj lehet?
2020. ápr. 14. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

Ne viccelj, ez egy nagyon fontos kontroll! Akkor keress egy másik orvost, normális helyeken megcsinálják.

Attól hogy jól érzed magad még nem biztos hogy odabent minden rendben.

2020. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk sem fogadtak


Magánban sem.


Fontos lenne, de jelen helyzetben más nagyon fontos vizsgálatok is elmaradtak nálunk az újszülötteknek / UH-ok,csípőszűrés/l, státuszok az orvosnál védőnőnél.. a védőnő nem jött ki/


Nekem azt mondták az élet védelme a jelenlegi helyzetben fontosabb.

Ha komoly panaszom van, csak akkor menjek a kórházi gondozóba.


Pedig szerintem is fontos lenne.. rákszűrésem is aktuális.

2020. ápr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
Alapból ez lenne a normàlis, hogy ha nincs panasz nem piszkàlgatnak. Főleg olyan esetekben, ahol nem törtènt sèrülès, neked volt?
2020. ápr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó : ha hüvelyi úton szült akkor azért lehet varrtak stb.


Hihetetlen ez a cirkusz és pánik a korona vírus miatt, miközben meg azért fognak betegek elpatkolni, mert nem jutnak időben orvosi ellátáshoz.

Lassan szülni is online lehet.

2020. ápr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Varrtak sajnos, de már kiestek a varratok és nem fáj semennyire. Én mindenképpen el akarok menni, mert nem tudni, hogy mi van odabent, addig nem akarok szexelni sem. Holnap próbálkozom megint, hátha fogadnak... Rohadt helyzet ez. A pajzsmirigyemet se nézik meg, még egy rohadt tsh-t sem néznek, majd ha csak panaszaim lesznek... pedig 4 éve van hashimotom, terhesség alatt korrigálni is kellett...
2020. ápr. 14. 22:27
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
3 szülésből 1 nél nem mentem vissza. Nem volt baj. Igaz fél évente járok nődokihoz.
2020. ápr. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Én második szülés után nem voltam. Mondjuk császár volt és semmi panaszom nem volt.

A dokim szabin volt mikor esedékes lett volna, aztán brutál beteg voltam 3 hétig( influenza szövődménnyel), mindig volt valami, ami miatt nem tudtam menni, aztán meg már "szégyelltem" 3-4 hónappal szülés után menni 6 hetes kontrollra.

Szerencsére nem volt gond, azóta már úton a harmadik bébi.

2020. ápr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Ez engem is idegesít... Azert megiscsak barmi lehet ott bent...

En pl széjjel szakadtam bent, vagtak is kint anno... 🤦‍♀️ Meg jo, ahova en karok azert a remdesm kotelezo vizsgalatokat is elvegzik es meg a magan orvosom is fogad. Nagyon buta felfogas, meg a vedono se jon ki, csiposzures se babanak? Persze, aztan kesobb, ha esetlegenne valami akkor lehetar korrigalni se lehet.. Mert nem vettek eszre.


Sztem a kismamak es a babak megfelelo vizsgalatai fontosak, keress masik dokit, igenis vannak, akik fogadnak, csak vN lar hely, ahol leszarjak a dokgokat... Szomoru.

2020. ápr. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én az első utan nem mentem vissza.

A második utan szúlés utan 3 honappal, de csak azért, mert nehezen kaptam időpomtot, majd úgy megjött, hogy ömlött, így új időpontot kértem. Nem tudott volna megvizsgálni.

2020. ápr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ha valakit érdekel, a mindenféle korlátozások ellenére fogadtak a helyi kórházban, pedig nem is ott szültem. minden rendben :)
2020. ápr. 26. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!