Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek? Nagyon félek a...

Mit tegyek? Nagyon félek a fájdalmaktól. Meg a burok repesztéstől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 02:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szió!


Én is nagyon félek...

De a burokrepesztésre, akivel beszéltem mind azt mondta, hogy nem fáj egyáltalán, attól nem kell félni.

Amúgy miért gondolod, hogy majd nem megy el a vized magától?


Én azzal doppingolom magam, hogy a légzésre figyeljek majd, meg amit a szülésznő, és a doki mond, azt úgy tudjam csinálni, mert akkor könnyebb lesz.

De mostanában nagyon sokan hamar, és relatíve könnyen megszülnek..hátha mi is közéjük tartozunk majd. :-)


Én próbálom magam lenyugtatni, mert ha bepánikol az ember akkor állítólag sokkal nehezebb, mert begörcsölnek az izmok még jobban, meg agyilag sem tud odafigyelni, elforgácsolja az erejét a félelem...:-((


Szóval addig próbálok nem gondolni rá, ergó homokba dugom a fejem, és csak élvezem, hogy a kicsi rugdos a hasamban, mert az jó érzés, és majd a cél előtt pedig koncentrálok: légzés, doki, szülésznő, és mindjárt kész is vagyunk. :-D


Minden jót Neked, és könnyű szülést!

37 hetes

2010. júl. 29. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

a burokrepesztes n em faj, lanyok, mindig csak arra koncentralni a baba igyis ugyis kint lesz es azt csinalni amit a doki es a szuleszno mond:)

konnyu szulest

2010. júl. 29. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

Amitől féltek, az be is következik. Bevonzzátok.

Arra gondoljatok mindketten, hogy az a baba nem marad bent, ha megindul a szülés. Vagy természetes úton, vagy császárral, de megszületik és a karjaitokban tarthatjátok.

Fájni fog, még valószínű soha életedben nem éreztetek ekkora fájdalmat, DE itt olyan "végeredmény" lesz, aki mindent kárpótol.

Emellett pedig szülés után közvetlenül eufóriában lesztek a hormonok miatt.

Figyeljetek a dokira, a szülésznőre, de legfőképpen magatokra. A fájdalom hatására teljesen magatokba "szálltok" majd, olyan, mintha megszűnne hirtelen minden, csak Ti lennétek meg a baba.

Csodálatos élmény volt nekem, remélem Nektek is az lesz!

2010. júl. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ha nagyon félsz a fájdalomtól kérj fájdalom csillapitást ha lehetőséged van rá.Tőlem senki nem félt jobban ,szülés előtt 2 hónappal már bőgtem ,hogy mi lesz majd,aztán szépen jött magától minden.A vajúdásom a fájdalom csillapitásnak köszönhetően klassz volt,semmi fájdalmam nem volt,csak a tolóknál.A burokrepesztés pedig tényleg nem fáj,csak kicsit félelmetes ahogy közeledik a doki,de tényleg semmi fájdalommal nem jár.
2010. júl. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Engem már 4 hónapos terhesen riogattak a szüléssel. Jó keskeny a csípőm, mindenki azt mondta, nagyon durva lesz, lehet, hogy elakad a baba válla, de az is lehet, hogy nem is tudok rendesen kitágulni. A végefelé ezzel traktáltam a dokimat is. Ő csak mosolygott rajtam, és azt mondta, majd a szüléskor úgyis kiderül, ha nem megy, akkor császár lesz. Mit aggódok előre? Igaza lett. Mivel eléggé paráztam, mondtam, hogy fogok kérni EDA-t. Nagyon jól döntöttem. Végig a szülésznőre, a dokira és az utasításaikra tudtam figyelni. Burokrepesztés, egy kis oxitocin és 3 óra alatt megszületett a babám. Olyan fantasztikus élmény volt a szülés, hogy elmondani nem tudom. A vészmadarak pofára estek.:-)) Szép napot és boldog babavárást. Na és persze könnyű szülést!!!
2010. júl. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Hát szerintem nálam senki nem félhetett jobban a szüléstől!

Első baba, nem volt fogadott doki, szülésznő (amit nem is bánok!).

A burokrepesztést egyáltalán nem lehet érezni, kellemes meleg, mikor elönt a magzatvíz. A vajúdást oxitocin injekciókkal segítették, de így is csak 1 órát tartott az az igazi, falat kaparós fájdalom. Nem kértem fájdalomcsillapítót, amit utólag sem bánok, szinte elrepült az az egy óra.

Amin meglepődtem, hogy a kitolásnál annyira nem voltam magamnál, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak, szóval annyira sikerükt kikapcsolni az agyamat, szinte teljesen más dimenzióba voltam, hogy egyáltalán nem fájt!

Sőt, a doki a lábam között telefonált (le kellett beszélnie a szilvesztert), de nem emlékeztem rá, később mondta a párom. Csak arra figyeltem, hogy iszanyat erővel nyomjak.

Csináltak gátmetszést, az sem fájt.


Na szóval, én kellemeset csalódtam, fele ennyira sem volt vészes, mint amire számítottam.


Amit tehetsz:


* ne nézz, ne olvass születéstörténeteket

* ha valaki pusztán jóindulatból paráztat, állíts le, vagy egyik füleden ki, a másikon be

* a légzéstechnika a vajúdás során sokat segít, gyakorold!


Remélem tudtam segíteni! Könnyű szülést, és egy csodaszép, egészséges kisbabát!

2010. júl. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%

"Amitől féltek, az be is következik. Bevonzzátok." Ez nagyon igaz.


A burokrepesztés amúgy nem fáj egyáltalán, csak utána, arra meg lehet kérni fájdalomcsillapítást. Kérjél edát, és akkor szundíthatsz is vajúdás közben.

2010. júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok, köszi a Nekem is szóló válaszokat! Megpróbálom megfogadni! :-)


Kedves kérdező!

Megnyugodtál kicsit?


Üdv:37 hetes

2010. júl. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

igen!sokkal!még nem vagyok terhes...de a pánik már rajtam van!nagyon szépen köszönöm a válaszokat!mindenkinek könnyű szülést és egészséges babát! képeket majd lehet küldeni:D


15/L

2010. júl. 29. 16:26
 10/15 anonim ***** válasza:

a 37 hetes km vagyok. .-)


Te kis huncut, azt hittük, hogy babás vagy, de a korodat látva, jobb, hogy még nem. :-)


Még Neked ezen nem kéne agyalnod, nagyon odébb vagy még tőle, de végülis nem baj, ha rákészülsz lelkileg.

Vigyázz magadra, még várj 10 évet a gyerekvállalással, addig pedig szórakozz, és élvezd a fiatalságodat!


szióka, minden jót!

2010. júl. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!