Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni vérzésnél tampont...

Szülés utáni vérzésnél tampont is lehet használni, vagy csakis kizárólag betétet? Ha csak betétet, akkor szülést követően mikor alkalmazhatok legközelebb tampont?

Figyelt kérdés
2010. júl. 30. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A szülés után csak és kizárólag betétet lehet használni, mert a tampon használata mellett nem tud a vér kiürülni, panghat, az meg további betegségek forrása lehet.

A tampon használatáról kérdezd meg az orvosod vagy a szülésznőt, ők biztos tudják.

2010. júl. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szülés után csak és kizárólag betét!

nagyon sok vér ürül ilyenkor, gyakran kell cserélni, ezért is. és azért is mert általában sérül a hüvely is, nem túl egészséges és gondolom nem is lehet túl jó érzés oda egy tampont felhelyezni. harmadrészt 6 hétig a méhszáj még nyitva áll a fertőzések előtt, a tampon felett felgyűlő vér és váladék pedig ezek melegágya, arról nem is beszélve, ami baci magával a tamponnal jutna a hüvelybe...

ideális esetben amíg szoptatsz, nem jön meg, így semmit nem kell használnod. szerintem a 6 hét letelte után használhatsz már tampont, ha a doki a kontrollon mindent rendben talál.

2010. júl. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elvileg a következő menzesz alkalmával már használhatsz tampont is. De azért az első 2-3at jobb ha betéttel kibírod, kényelmesebb, feszül a hüvely, nem jó.

Nekem a szülés után 5héttel!!! (kontroll előtt eszedbe se jusson tampont használni!! nyitott méhszáj, apró sérülések a hüvelyben... fertőzés, fájdalom) jött meg, a 4.hétre vége volt a tisztulásnak, a fiam 13hónapos, még kétszer szopizik egy nap, mégis havonta 28-30napra megjött, most újra babás vagyok 18hetes:D

A szoptatás nem biztos, hogy nem hozza meg a menzit.

2010. júl. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!