Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy kezdődnek leggyakrabban...

Hogy kezdődnek leggyakrabban a szülések: nyákdugó-távozás, magzatvíz-elfolyás vagy fájások? Nektek hogy volt?

Figyelt kérdés
37+4 napos vagyok, elég sokat gondolok erre, hogy vajon nekem hogy fog kezdődni...
2008. nov. 24. 13:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
szia! mindenképpen először a nyákdugó megy el ez lehet hogy eszerre az egész de egy két napig is távozhat és utánna az már változó h. mi lesz következőre. Szóval ha a nyákdugó elkezd távozni az már egy két nap kérdése vagy óráké és elkezdődhet a szülés. Sok sikert a szüléshez!
2008. nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Nekem mindkét szülésem úgy indult meg, hogy elment a nyákdugó. Utána 6 órán belül mindkét esetben megszülettek a gyerekeink.
2008. nov. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Nekem a nyákdugó távozásával kezdődött. Este 8-kor ment el, reggel 6-ra megszületett a babánk.
2008. nov. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Szia, nekem a nyákdugó után még több mint egy héttel kezdődött a szülésem. Persze nem egyszerre jött ki, eltartott pár napig, amíg az a nyálkás cucc távozott. Aztán egy nap elkezdődtek a fájások, először csak 15-20 percenként elég rendszertelenül, aztán pár óra alatt sűrűsödtek 5-10 percesekre, aztán megint pár óra alatt 2-3 percesekre (ekkor még aludtam pár órát) és kb még vagy rá 6 órára folyt el a magzatvizem, ettől az időponttól pedig 10 órára lett meg a kisfiam. Könnyű szülést!
2008. nov. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenkinek változó.

Én mindig azon imádkoztam,hogy itthon legyen a férjem és az autó is,hát hála az égnek este jött rám a szülés ezért itthon volt mindenki.

Én abban reménykedtem,hogy majd a kezdődő fájásokkal fog kezdődni és akkor még lesz pár órám,hogy rendbe tegyem magam,lezuhanyozzak esetleg hajmosás stb a cucctáskába is nyugodtan beletegyem amiket csak akkor lehet,de ez már nem így történt mert 36.hetet aznap töltöttem be és este minden előzetes figyelmeztetés ellenére egyik percről a másikra elfojt a magzatvizem,de fájásom nem volt éreztem,hogy a babám még nem akar világra jönni és még van egy kis időm ezért gyorsan lezuhanyoztam és mentünk a kórházba este 9 körül értünk oda,hajnali háromnegyed 5 körül kezdődtek a fájásaim és fél 8 előtt pár percel világra jött a kisfiam!


Könnyű szülést és jó babázást kívánok!

2 éves kisfiú és 16hetes terhes anyuka

2008. nov. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

szia

én egyáltalán nem vettem észre hogy eltávozott volna a nyákdugóm.

a magzatvizem folyt el, majd 5óra múlva indultak a fájások és újabb 5 óra alatt megszületett a kisfiam.

sok boldogságot

2008. nov. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hi! Én észre sem vettem, hogy elment a nyákdugóm! Én 5 hete este kezdtem érezni a fájásokat (8 percenként), majd egre erősödtek-sűrűsödtek. Felhívtam a szülésznőmet, aki mondta, hogy ha 5 perces fájások vannak, s egy fájás 40 másodperces, akkor induljunk be a kórházba. A kórházba érkezéstől 2,5 óra múlva megszületett a babám. Könnyű szülést kívánok!
2008. nov. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekem fájásokkal kezdődött,a nyákdugó és a magzatvíz egyszerre távoztak.Nagyon gyorsan tágultam,és hamar megvolt a baba (fájásoktól a szülésig kb.4 óra telt el)...pont 1 éve történt mindez:-)

Ne izgulj,minden rendben lesz!

2008. nov. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem nem a nyákdugóval kezdődött. Mind a 3 gyermekemnél megrepedt a burok és elkezdett folyni a magzatvíz és utánna a fájások.
2008. nov. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi vizsgálat után 1 napig távozott részletekben a nyákdugó, majd szivárogni kezdett a víz, fájások meg 3-4 óra múlva kezdődtek szép szabályosan. A fájások kb 8 óra alatt sűrűsödtek be teljesen, míg végül megcsászároztak, mert csak 1 ujjnyit tudtam tágulni fél nap alatt.

Szerencsésebb szülést kívánok és jó egészséget!

2008. nov. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!