Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi ez a nagy mizéria a gátmets...

Mi ez a nagy mizéria a gátmetszés körül?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy ellenkeznek a gátmetszés ellen. Miért?
2020. jún. 21. 06:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
25%
Mert az átvágott ín soha nem regenerálódik.
2020. jún. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Ez hülyeség, elöször a gát is nem ín, hanem izom, másrészt jobban gyógyul egy sima vágás, mint egy kontrollálatlan, szabálytalan felületü szakadás.
2020. jún. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Mert sok esetben vagy csak szokásból vágnak, vagy azért mert siettetik a szülést.

Inkokolt esetben azonban nem érzem rossz dolognak

2020. jún. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%
Mert ritkán indokolt, mégis sokan, sok helyen rutinból csinálják. És ki az aki szeretne egy nagy vágást odalent egy siettetett szülés meg egy idióta protokoll miatt?
2020. jún. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%

Az első szülésemnél volt gátmetszés, a másodiknál gátvédelemmel szültem.

Az elsőnél mondták, hogy nem lehet gátvédelemmel szülni, kötelező a gátmetszés. Már a kórházban szétnyílt a sebem, otthon be is gyulladt. Ki tudja, mi lett volna belőle, ha nem találok idejében egy jó készítményt, amivel kezelni tudtam. Hetekig nem tudtam ülni, normálisan mozogni. Mielőtt hazaengedtek a kórházból, a doki látta, de nem csinált semmit, azt mondta, majd begyógyul. Házasélet kb. 1 évig nem ment, annyira fájt.

Második babánál már a kórházban tudtam ülni, járni, állni gond nélkül. Ég és föld volt a két gyermekágyas időszak.

Egyik baba sem volt az átlagnál nagyobb, nem volt "rohamszülés", semmi komplikáció. Semmilyen körülmény nem indokolta a gátmetszést.

Egyik barátnőmnek ugyanígy folyt le a két szülése. Az elsőnél, ahol volt gátmetszés, szintén komplikációk merültek fel a gátsebbel kapcsolatban, hónapokig kínlódott vele.

Jobb lenne, ha csak indokolt esetben vágnának, és alapból meg lehetne próbálni a gátvédelemmel szülést első alkalommal is.

2020. jún. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%
Tönkre tudja tenni az ember lányát elég csúnyán, tapasztalat 🙁 Csak ugye a csapból is az folyik, hogy jobb ez, mint tokától bokáig repedni, holott ha ideális módon és körülmények között hagyják lezajlani a szülést, esetleg még aktívan tesznek is a gát védelméért, akkor nincs ilyen, hogy rommá reped az egész alfeled, egészen föl a hasfaladig meg a derekadig...
2020. jún. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy nem csak akkor vágnak, ha szükséges. Ez egy olyan beavatkozás lenne, ami megakadályoz rosszabb kimeneteleket. Ehelyett azt is vágják, akit meg lehetne oldani nulla repedéssel, vagy mondjuk 1 centis kis semmiség repedéssel. De szerintem jó irányba haladunk. Nálunk a kórházban az új főorvos megtiltotta a rutin gátmetszést, tehát a védelem az alap. Ha nem megy, akkor persze metszenek, nem hagynak tarkóig repedni.

Pluszba rengeteg meg mindig a rémsztori amit nem is értek. Hogy érzéstelenítés nélkül varrnak össze nőket utána, meg ilyenek. Több sebből vérzik sajnos.

2020. jún. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem tudom hogy varrtak össze, de a szülés alatt meg sem nyikkantam, a varrásnál ordítani tudtam volna a fájdalomtól. 3.gyerek volt, a másik kettőnél semmit nem éreztem.....
2020. jún. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%

Az első szülésemnél volt gátmetszés, a szülésznőm az utolsó pillanatig kivárt, hátha menni fog nélküle, de nem sikerült. Igazából nem is bántam. 3 öltésem volt, szülés utáni másnap már könnyedén mozogtam, nem fájt a vágás.

A második szülésemnél megpróbálták a gátvédelmet, de a kislányom jött mint a torpedó és a gátmetszés helye/hege nem bírta, repedtem. 2 öltés, sokkal kellemetlenebb volt. Húzódott és fájt még harmadnap is, lassabban is gyógyul. Azt kívánom inkább vágtak volna.

2020. jún. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
73%

Mert vannak rémtörténeteket gyüjtő helyek ahol csak a rosszat nyomják mintha minden egyes embernek rossz lenne. Az én véleményem az, hogy ne ez legyen az alap de ha kell akkor igenis vágjanak. Én gátvédelemmel szültem indított szülés és oxitocin mellett, háton fekve, persze a sok okos szerint ez is eleve kizárt, ha oxit kapsz vagy a hátadon fekszel akkor garantáltan szakadsz, repedsz, vágnak, ez sem igaz. Alkati kérdés és a gyerek feje számít, esetemben pl egy striám sem lett, jók a kötőszöveteim a babám feje pedig 32 cm volt.

Azt pedig csak halkan teszem hozzá, hogy ha normálisan sikerült vágni akkor szülés után hetekkel ugyanott van az ember mint egy gátvédelemnél, ugyanúgy begyógyul. Ha pedig valami probléma adódik az nyugodjon meg, hogy gátvédelem során is szerzett volna olyan repedést hogy kb ugyanott lett volna.

2020. jún. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!