Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik a covid19 alatt szültek,...

Akik a covid19 alatt szültek, benn lehetett apuka? Voltak látogatók?

Figyelt kérdés

Hány napig voltatok benn a gyerekkel?

Én valószínű decemberben fogok szülni, de már most jön vissza a vírus.



2020. júl. 8. 09:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Császárom volt, 3 napig voltunk korhazba. Se szülésnél nem lehetett ott, se látogatóba nem jöhetett.
2020. júl. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Volt valami plusz intézkedés, amit a kórházban be kellett tartanod magaddal, vagy a babával kapcsolatban?

Maszkviselés, vagy ilyesmi?


Bocsánat az offért, csak engem is érdekel a téma, januárra várjuk a Kicsit.

2020. júl. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mikor szültél ?
2020. júl. 8. 10:06
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legjobb barátnőm most szült. Nem kellett maszk, de az apa nem lehetett bent, látogatni sem mehetett.
2020. júl. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! 3 hete szültem, császárral. Apuka nem lehetett bent, de utána kivitték neki a váróba a babát, és kézbe is vehette (egyébként sima szülés esetén apás szettben bent lehetett volna). Látogatás hivatalosan nem volt, de ha valamit behozott nekem, akkor azért kimehettem a váróig. A kicsit persze nem vihettem ki hozzá.

Nálunk úgy volt, hogy akinek nem volt friss negatív covid tesztje, azt a szülészet két szárnya közül a jobb oldaliba vitték, és miután megjött a negatív eredmény, áthozták a másik szárnyba, ahol én is voltam. Mivel engem 1 nappal előtte befektettek, levették akkor a mintát, nem kellett a teszteredményre várnom, megvolt mire műtöttek. De ugye akinek otthon spontán megindul, az bőven megszül azelőtt, hogy megérkezne az eredmény, így őket elkülönítik addig. Ez Tatabánya egyébként.

2020. júl. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én szeptemberben szülök, nincs még most sem apás szülés, de közben a látogatási tilalmat már feloldották, az jön-megy a kórházban, aki akar, kivéve az apákat (Jászberény). Agyrém az egész...
2020. júl. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki kórházban szült az unokahúgom. Nem kellett maszkot viselnie, meg semmi, elméletileg az osztály hivatalosan el van határolva a fertőző osztályoktól, ezért "hivatalosan" kevesebb ott a fertőzés veszély, hacsak nem egy takarító takarít az összes osztályon, stb.


Nála annyi volt, hogy amíg a szülés be nem indult, addig nem mehetett be az apa. Hiába vajúdott a kismama. Amikor már biztos volt, hogy na, akkor nemsokára jön a baba, akkor szóltak neki és megfelelő higiéniai dolgok mellett mehetett be. Utána már nem látogathatta.

3 napig voltak bent és nem a kórházban hanem betelefonálósan a háziorvosnál vették ki a varratait - ahol járvány időben ugyebár senki nem volt, mert nem szabadott csak úgy bemenni a rendelőkbe.

A baba kártyáit viszont sajnos nem postázták ki hanem személyesen kellett kormányablakba elmenni..... Ha nincs segítség, akkor újszülöttel szülés után elég kényelmetlen lehetett vírus időben ilyen helyre menni egyből...

2020. júl. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%
Május végén szültem Győrben. Nem lehetett bent a férjem és nem lehetett látogatni. 2 napig voltunk csak bent, mert hajnalban született a babánk és szépen elkezdett hízni. (Apuka éjszaka felszökött és az üvegajtón keresztül megnézett minket.)
2020. júl. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%
Április végén szültem. Nem jöhetett be. Távozásomkor sem. Csak a bejárati ajtóig. En cipeltem ki a cuccaimat, babát is a hordozóban. Kétszer fordultam. A folyosó vegen lévő szobából. Rohadjanak meg, hogy segítséget se kaphattam.
2020. júl. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hát ez f.a.sz.a ... köszi a válaszokat!
2020. júl. 8. 11:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!