Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a kitolás?

Milyen a kitolás?

Figyelt kérdés

Mennyire kell erősen nyomni? Hogyan írnád le az érzést?


Milyen pózban történt neked és hogyan lett volna még jobb?


Milyen tanácsokat adnál annak, aki előtte áll?



2020. júl. 8. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Leírhatatlan érzés. Én a hátamon feküdtem, így volt kényelmes. Az hogy mennyire nyomd, az magától jön, igazából amikor nem nyomtam, az jobban fájt mint amikor nyomtam. Tanácsnak igazából csak azt tudom mondani, hogy az utolsó hónap(ok)ban pihenj sokat, készülj fel rá lelkileg.
2020. júl. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Amikor még nem szabad nyomni, az szörnyű, azt hittem,meghalok. Amikor már nyomni kellett, kb megváltás volt ahhoz képest, bár nem volt egyszerű.
2020. júl. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon kemény izommunka?

Lehet könnyíteni rajta felüléssel, függőleges helyzettel?

2020. júl. 8. 23:04
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Én a hátamon feküdtem, nekem így volt kényelmes és tartottam a térdeimet. Valami elemi erejű inger, leírhatatlan. Én gátvédelemmel szültem, akkor volt pár nyomás amikor nem lehetet nyomni csak elsóhajtozni a fájást, nem vészes az sem. Nekem a kitolás hiába volt fél óra, megváltás volt a vajúdás után.

Kemény izommunka igen de annyira magától jön, hogy az utolsó erődet is összeszeded ami van és megcsinálod. Arra kell figyelni, hogy a szemet be kell csukni nyomásnál, a fejet le kell hajtani és fenékbe kell nyomni nem hasba.

2020. júl. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a székelési ingerre hasonlított, csak sokkkkkkal erősebb. Amit a korábbiak írtak, hogy van olyan része, amikor nem szabad nyomni az azért fáj, mert a baba buksija már félig kint van és az rettenetesen feszítő érzés. (Nekem azt mondták, azért nem szabad akkor nyomni, mert akkor a méhszájat igazítják, elvégzik a gátmetszést, ha kell.)

Erős izommunka, de a felét maga a fájás végzi és pont úgy kell nyomni, mint a kakilásnál. Ezeknek a fájásoknak már láttam értelmét, fény volt az alagút végén. Nem csak elszenvedtem, mint a vajúdást, hanem végre aktívan részt tudtam venni a szülésben. Engem ez valahogy felélénkített.

Én is háton vajúdtam, kényelmes volt. Annyit javasoltak, hogy az államat szorítsam a mellkasomnak nyomás közben.

2020. júl. 9. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Gravitáció segíthet..

Nekem féloldalasan volt kényelmes


Elsőre négykézláb.


Olyan, mintha hascsikarva kakilásérzés lenne.


Nekem kellett ellélegezni fájást...

Az borzalmas..


Semmi klasszikus izommunka nincs benne

2020. júl. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok / amiatt kellett, hogy ne legyen metszés és ne szakadjak/


Egyébként a toló az már megkönnyebbülés a vajúdás után

2020. júl. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekem csak háton fekve engedték, a lábaimat kikötötték. Igazábol akkor már annyi erőm nem volt, hogy ellenkezzek.

Ahogy írták, írtóra olyan, mintha éreznéd, hogy 💩 kell. Én szóltam, hogy ezt érzem, amint előjött ez az érzés, mondtam a dokinak, hogy nyomnom kell. Egy nagyon erős székrekedéshez hasonlítanám, annyira erölködtem. 1et nyomtam, nem történt semmi. Másodiknál kijött a feje, harmadiknál pedig az egész gyerek.

2020. júl. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
olyan érzés,mintha székelési ingered lenne.nagyon kemény munka vajudás,kitolási szakasz is. kitolás már rövid
2020. júl. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 khniki ***** válasza:
Olyan, mintha kakilnál, csak intenzívebb. Nekem fájdalommentes volt, csak borzasztóan elhúzódott, mivel a kisfiam egyik keze az arcánál volt. Így az átlagos 20 perc helyett lett 2 óra... Amúgy minden pózban próbáltam, végül a sima szülőágyon ment a legjobban.
2020. júl. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!