Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lelki folyamatok szerepe...

Lelki folyamatok szerepe szülés előtt/ közben?

Figyelt kérdés

Őszintén szeretnék beszélgetni és tapasztalatokat meghallgatni. Nem célom senki hibáztatása és a provokálás sem!

Szóval nehezen estem teherbe, végig kattogott az agyam terhesség alatt, pedig természetes szülés párti vagyok, voltam online szülésfelkészítőn, olvastam erről könyveket. Most mégis túlhordom a babám. Az orvos modern szemléletű, de a 42. hétnél tovább ő sem akarja húzni. Semmi jele nincs, hogy meg szeretne születni. Eléggé parázok az anyasagtól, hogy jó leszek-e neki. Magától a szüléstől nem félek. Hiába meditálok, próbálom feloldani a gátakat, nem megy. Magamat okolom a túlhordás miatt. Ti voltatok így? Vagy volt vajúdás elakadásotok első szülésnél? Mi segített túllépni rajta, mi miatt volt? Nem akartam szülésindítást, mégis az lesz belőle...



#lélek #terminus #szüléselakadás
2020. júl. 28. 14:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Én is úgy voltam, mint te, hogy msot aztán meg kell felelnem a szerepnek, stb. stb. és sose volt előttem jó példa, honnan fogom tudni, és sorolhatnám. Nem az anyasággal kellett dolgoznom, hanem magammal. Az segített, amikor magamat megöleltem, (nevess ki nyugodtan, de komolyan mondom), amikor sírtam és beszéltem saját magamhoz, hogy nem baj, ha nem sikerül úgy, ahogy akarom, ha megbocsátok, amiért hibázni fogok, és azzal nyugtattam magam, hogy minden rendben lesz, vigyázok magamra és rá is, és megoldjuk. Kicsit hülyén hangzik így leírva, de mintha gyerek lennék, a felnőtt énemmel biztosítottam "magunkat" arról, hogy vigyázunk, és bár nem lesz tökéletes, menni fog. Ez délelőtt volt, aznap éjfélkor kezdődtek a fájások. Bár 1.5 napos út volt, sok hullámvölggyel és sírással, de minden alkalommal bevált, hogy ha magammal beszéltem, felnőttként a gyerekkel, azzal a részemmel, amelyik félt, bizonytalan volt.


Mielőtt felmerül a kérdés, nem vagyok mentálisan sérült vagy beteg :DDDDD Minden ok! :D

2020. júl. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, megértést. Az is rossz, hogy már nem dolgozok, egyedül vagyok itthon. A lakás puccba van vágva, olvasgatok, filmet nézek, netezek, még tornázni is szoktam valami kis könnyűt. 🙈Ólomlábon jár az idő. Érzem, hogy nem bírok felszabadulni, sírni se, pedig próbálok beszélni az érzéseimről a férjemmel meg tesómmal meg barátnőmmel is, de megakadtam, nem jutok tovább. Egyszerűen elképzelni se tudom a babákat, milyen lesz, pedig vártam nagyon, de úgy érzem nem fogok tudni mit kezdeni egy újszülöttel. Azt hittem ez természetesen fog majd jönni. Reggel, ha felkelek, sokszor az is kimegy a fejemből, hogy terhes vagyok. Álmomban is mindig pocak nélkül vagyok. Azt hittem érett vagyok lelkileg, de úgy tűnik nem. Nehéz ezt elfogadni.
2020. júl. 28. 14:42
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem valamennyire mindenki szorong az ismeretlentol, ami érthető is. Honnan tudnád mi vár rád ha még tapasztaltad soha Biztos hogy menni fog, amikor ott lesz a baba meg fogod tudni oldani a felmerulo problémakat, és ami először furcsa, nehéz, az hamarosan a mindennapi rutin része lesz.


Ha indítják a szülést azt ne fogd fel kudarcnak, hiszen nem az. Semmit az ég világon nem számít hogy indítják nem indítják, vagy pl. császár lesz vagy nem, se te se a babád nem ettől leszel több vagy kevesebb. Szerintem nem kell ennyire vizsgálgatni magad, minden gondolatodat és mindenért saját magad hibáztatni feleslegesen, mert ez fel tud őrölni.


Bent nem fog maradni, és belejössz majd mindenbe ez biztos!

2020. júl. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szülés elötti bekattanás, szülés után még sokkal rosszabb lesz, ha nagyon bedurvul fordulj szakemberhez, de egyébként ez ilyen, rengeteg mindent felborít a terhesség és a szülés fejben is.
2020. júl. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, egy a lényeg, hogy a gyerek egészségesen megszülessen. Nem? És szerintem onnantól tök mellékes, hogy indítottak vagy császár lett, meg hogy hányadik hétre született (bár a végén már én is számoltam a napokat...)

Kitartás!

2020. júl. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

"Figyelj, egy a lényeg, hogy a gyerek egészségesen megszülessen. Nem?"


Szerintem nem. Ahogy a szexben sem az a lényeg, hogy meglegyen, ahogy az étkezésben sem az, hogy lent legyen a kaja, sorolhatnám. Igenis természetes, hogy van egy elvárása egy ilyen nagy életeseménnyel és a saját szerepével kapcsolatban is. Az érzései jogosak és természetesek, nincs ezen semmi ítélkeznivaló.

2020. júl. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös válaszoló! Tudom, hogy a legfontosabb a gyerekem egészsége ( na meg ugye az enyém is), de hidd el, nagyon szerettem volna átélni a hüvelyi, spontán szülés élményét. Hogy elinduljon magától, fájjon, kinyílnak, megküzdjünk azért, hogy egy testből külön válunk.


Persze nem tudok mást tenni, mint elfogadni, hogy indítanak ( a maximális türelmi időt kivártuk, ami még ésszerű) és lehet, hogy császár lesz. Biztos utóbbi is fájdalmas és küzdelmes fizikailag, de engem lelkileg megviselt még a gondolata is. Nem tehetek róla, ezek az érzéseim. A racionális énem nem ezt mondja, de ez tör fel belőlem.

2020. júl. 28. 18:19
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, szexet/ételt és gyereket nem hasonlítanék össze.

Értelek amúgy, kérdező, de szerintem onnantól, hogy megszületik a baba, mások a prioritások.

De kívánom, történjen minden úgy, ahogy szeretnéd!

2020. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%

Tudod mit, akkor viseljen meg, mást nem tudok gondolni erről.

A 36. héten császároztak, az sem volt biztos, hogy életben maradunk, hát nem nyivákoltam azon, hogy hogyan jön ki az a baba.

Vannak olyanok, akiknek vannak problémáik, meg olyanok akiknek nincs, de gyártanak maguknak.

2020. júl. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%

"Nem tudom, szexet/ételt és gyereket nem hasonlítanék össze."


Miért? Melyik nem természetes folyamat? Az evés, a szex vagy a szülés?

2020. júl. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!