Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki a kiírt időpont előtt 4-5...

Aki a kiírt időpont előtt 4-5 héttel megszült, annak miért kellett szülnie?

Figyelt kérdés
2008. nov. 26. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos szerint ez néha így van. Senki sem tudta - 34. hétre szültem
2008. nov. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan ok, amikor beindul a szülés és nem lehet visszatartani, de a 36. hét után nem is szokták, illetve vannak olyan esetek, amikor meg kell indítani, mert pl: koszos a magzatvíz, rossz a keringés, túlmeszesedik a méhlepény és nem látja el a feladatát, így a baba nem jut elég oxigénhez, tápanyaghoz. Ilyesmik miatt.
2008. nov. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a 31-ik hétre szültem (vették ki a fiamat), magas vérnyomás, ödéma miatt kialakult preeklampsziás lettem, sürgősen kellett császározni.
2008. nov. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Két ismerősöm is 36.hétre szült, mindkét lánynak reggel még minden oké volt a ctg-n, zárt méhszáj, stb, erre este elfolyt a magzatvíz, és mentek szülni. Egyiknél sem volt semmi baj, egyszerűen csak jönni akartak a babák...
2008. nov. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a 36. hétre szültem, éjjel elfolyt a magzatvíz, és be kellett mennem. Váratlanul ért, habár a doki mondta, hogy végig semmiképp sem fogom kihordani. Már teljesen lent volt a feje.

De minden rendben volt nálunk is, a baba 3050g lett, mindenki szerint inkább el lett számolva valami. Nem úgy nézett ki, mint egy koraszülött, nem is rakták inkubátorba.

lett volna 4 kg feletti, ha végig kihordom.

2008. nov. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2008. nov. 26. 18:28
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 hete szültem a 35. héten. Nálam a kisfiam volt aki nagyon sietett, mert akkorát rugott, hogy megrepedt a burkom és elfolyt a vizem. Nálam visszatartották, mert kellett adni tüdő erősítő szteroidot, annak pedig hatni kell. 2700g és 47 cm volt a kisfiam, de sajnos ő inkubátorba került, mert alacsony volt a vércukra.

Aznap biztosan lehetett valami front, mert 8 kismama szült meg egymás után.

Nekem szerencsém volt, mert 30 perc volt az egész szülés és vajúdás.

Ha végig kihordom, biztosan lett volna 4kg körüli és akkor nem lett volna ilyen egyszerű.

2008. nov. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!