Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mit csinált aznap, amikor...

Ki mit csinált aznap, amikor megszült, vagy elkezdődtek a fájások? Esetleg megérzése, hogy ma szülni fog, vagy jelek, hogy valami, amiből érezte, esetleg előbb jött egy-két héttel?

Figyelt kérdés
Hogyan oldottátok meg a másik gyerek elhelyezését, ha gyorsan menni kellett a kórházba és egyedül voltatok, vagy apával?
2010. dec. 17. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

A kórházban voltam a gyerek veséje miatt feküdtem bent.

Időre jött és nem voltak előjelek a legnagyobb izgalom az volt hogy elötte mindig elromlott a lift de le kellett mennem az ügyeletes szülésznőhöz nem tudtam hogy lift v. lépcső hirtelen liftet választottam és végig drukkoltam hogy ne addig robbanjon le amig benne vagyok.


Ez nem túl izgalmas de egy kórházi naphoz képest....

2010. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

szia! Első gyerek volt, szóval a kérdésed második részére nem tudok válaszolni.

Az volt a jelem, hogy reggel elkezdett szivárogni a magzatvíz. Persze, akkor nem tudtam, mi az, csak az volt gyanús, hogy betétet kellett tegyek, amit eddig egész terhességem alatt nem kellett használjak. Azt hittem, valami hígabb folyás. Mivel jól voltam, lakásfelújítás közepén tettem tovább a dolgomat, amit eddig: vakoltam, csempéztem, stb. Este a biztonság kedvéért szőrtelenítettem és rendbetettem magam. Aznap éjjel elfolyt a vizem. 38+3 hetes voltam.

2010. dec. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az első szülésemkor otthon voltunk épp az MTV székház ostromát néztük.

A második szülésnél a férjem lement a pincébe a karácsonyfa talpát beállítani, s mire visszajött, kértem, ne álljon neki díszíteni a fát, szóljon a szomszédnak, jöjjön vigyázni a gyerekre. 24-én reggelre megszületett a fiam.

2010. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem "eseménydús" volt a napom, előtte este befektettek, h másnap megindítják, megindult magától, de nem akartam tudomást venni róla, mert a doki megmondta, h aludjak, holnap hosszú napom lesz.

Szóval én szót akartam fogadni, de nem sikerült, hajnalban, 4.40-kor megszületett a fiúnk:)

2010. dec. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Hát ha a tesó kérdés érdekel téged, akkor a második szülést mesélem el :)


40+6 hetes voltam. Szokásos reggel 7-kor keltünk, apa elment dolgozni, mi a 22 hóssal megreggeliztünk, játszottunk, stb. 10-re átvittem egy barátnőmhöz, hogy vigyázzon rá, aztán én mentem a kórházba fél 12-re kocsival, én vezettem, egyedül voltam. A csomagot lecűgöltem a kocsiba, hogy ott legyen, hátha bent tart a doki, bár nem éreztem semmit, csak azt láttam, hogy nagyon leszállt a hasam. Amúgy előtte 2 nappal voltam orvosnál, zárt méhszáj, nulla fájás, nulla keményedés.

Szóval felraktam fél 12-kor ctg-re, ott ültem fél órát, nem volt semmi, aztán 12-kor megvizsgált a doki, 1 ujjnyira nyitva voltam, hazaküldött. Megbeszéltük, hogy másnap reggel 7-re menjünk be, és megindítja a szülést.

1-re értem vissza barátnőmhöz, megebédeltünk, a gyerekek is. 2 előtt értünk haza a lányommal, ő lefeküdt aludni, én meg leültem netezni.

Mindenkinek megírtam emailben, hogy 1 hét túlhordás után végre megindítják a szülést, nagyon boldog voltam.

4-kor ébredt a lányom, akkor jött az első fájás is, és utána már jött a többi is, 5 percesek, fél óra múlva már 3 percesek. Akkor szóltam a férjemnek, hogy jöjjön haza. Ő szólt a házaspárnak, akikkel meg volt beszélve, hogy vigyáznak a lányunkra, hogy ők is jöjjenek haza amunkahelyről, mert szülünk.

Negyed 6-ra ért haza a férjem, addig én összeraktam a lányom cuccát, pizsi, vacsi, stb, lezuhanyoztam, meg ilyesmi. Fél 6-kor átvitte a házaspárhoz (szomszéd ház). 6-ra ért haza, akkor elindultunk a kórházba, 2 perces fájásokkal. 70 percig tartott az út, mert nagy dugó volt.

7:10-re értünk a kórházba 4 ujjnyira nyitva, 8:10-re megszültem.

Semmit nem éreztem abból egész nap, hogy én szülni fogok. Olyan hirtelen jött az egész.

A lányomra előtte soha senki nem vigyázott még, de nagyon jól érezte magát a barátainknál, jól viselkedett, nem sírt, nem hisztizett, és még ott is aludt. Pedig amúgy itthon velünk alszik, kicsit féltem, hogy mi lesz, de nem volt gond. Mondjuk ott sem egyedül aludt, hanem a barátnőmmel, de ugyanúgy reggel 7-ig ébredés nélkül éjjel, ahogy szokott.

Reggel mikor felkelt, akkor ment érte a férjem.

Végül is mázli volt, hogy pont beértünk a kórházba, mert nagyon gyorsan lezajlott a szülés, csoda, hogy nem szültem meg a dugóban.

Minden jót neked, könnyű szülést!!

2010. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Elmentem a városba sétálni (nem egyedül). Aztán egyszer csak hatalmasat nyilallt a hasamba. Eleinte meg tudtam tenni 10 lépést, aztán 5-öt, végül buszra szálltunk, nagy nehezen hazajutottunk. Elkezdtem vérezni, bementünk a kórházba délután, hazaküldtek. Bementem másnap reggel, hazaküldtek. Aznap délben született a lányom, de számomra világos volt, hogy ez az a nap. Az összehúzódásoktól elkezdtem hányni aztán a magzatvíz is lassan beindult. Egy héttel a kiírt előtt született.
2010. dec. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Első babával otthon voltam, rendszertelen fájások már egy fél napja tartottak, amikor reggel felkeltem az ágyból, köhögtem egyet, és kisebb vértócsa lett alattam a padlón. Na erre bepánikoltunk (tudtuk, hogy a vérzés nem jó jel és azonnal kórház) Megállapodás szerint a szülésznőmet hívtuk, aki megnyugtatott, hogy ha menstruációs vérzés mennyiségénél nem távozott egyszerre több, akkor csak a méhszáj tágul. Viszont ekkor már tudtuk, hogy lassan vagy gyorsan, de beindult. Férjem végül nem ment aznap dolgozni (ami nagyon jó volt nekem, mert így nem kellett egyedül maradnom otthon), és végül aznap éjjel egykor mentünk be a kórházban 2 perces fájásokkal, és hajnal lett meg a lányom.


A másodiknál is szerencsénk volt nagyon, mert augusztusban született, a férjem tanár, így ő otthon volt. Viszont autónk nincs, különböző stratégiáink voltak, az egyes napszakokra, hogy mikor ki tudott volna átjönni. Szombat reggel 6kor volt az első fájásom. Anyósomék korán kelők, átjöttek, apósom bevitt minket, anyósom meg a lányommal maradt.

Így két szép apás szülésünk volt. (eddig :o)

2010. dec. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én mind a kétszer megéreztem előre, hogy nemsokára szülni fogok. Jósló fájásaim voltak, de valahogy már egy kicsit jobban fájtak. Az elsővel szerda reggeltől csurdogált a magzatvíz, délután bementem a nőgyógyászhoz, aki szerint nem az volt. Hazaküldött, hogy majd a héten biztos baba lesz. Éjszaka már 2-4 perces fájásaim voltak, de sajnos csak másnap fél háromra lett meg a kislányom. A másodiknál már előtte lévő nap nekiálltam húslevest főzni (kislányom akkor volt 14 hónapos, ez volt a kedvenc kajája), hogy azzal ellesznek két napot. Férjem elment dolgozni, én csináltam mindent ugyan úgy, mint mindig. Még a játszótéren a mászókára is felmásztam a kislányom után, pedig már elég komoly jóslókat éreztem. Este felhívtam a szülésznőt és az Anyósomat, hogy készüljenek, mert érzem, hogy nemsokára baba lesz. Másnap fél 11-kor meg is született a kisfiam. Éjfélkor ébredtem az első fájásra, de egészen a kitolásig rendszertelenül jöttek a fájások, így vártam még, had aludjon Apa is és a Kislányom is. Hajnal 6-kor elmentem zuhanyozni, szóltam a férjemnek, hogy értesítse a nagymamát, hogy jöjjön. 8-ra már bent voltunk a kórházban, fél 10-kor burkot repesztettek, rá egy órára megszületett a kisfiam.
2010. dec. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Én most 36 hetes vagyok. A kisfiam azt mondta (27 hónapos), hogy "anyának a Jézuska babát hoz", na erre én kiakadtam:), remélem, hogy még nem szülök meg, de néha érzek mensi szerü fájásokat, a pocaklakó viszont még mindig nagyon aktív, vagyis nagyon kinyomkodja magát:)

Az első szülésemnél 18 órás vajúdás után megcsászároztak, - egy ügyeletes doki is jól megvizsgált, így megrepedt a burok - de már előtte egy nappal befektettek magas vérnyomás miatt. Kíváncsi vagyok most mi lesz. Nem akarok megint császárt és félek is, hogy mi lesz...szeretném, ha most minden természetesen indulna be!

2010. dec. 17. 21:01
 10/11 anonim ***** válasza:
93%
Egy héttel túlhordtam a babámat, így nem volt váratlan. Viszont egyedül vagyok vele, így csak magarma számíthattam. A kórházi csomagot a 37 héten összepakoltam, az rendben volt. Papírok, pénz a bankszámlán, készpénz, minden elő volt készítve, magánmentők, és taxik telefonszámai szintén (sosem lehet tudni). Egy este kezdődtek a fájások, akkor gyorsan kitakarítottam, elővettem a babának pár ruhát (hogy ne akkor kelljen kapkodni, mikor hazajövünk). El kezdtem írni, hogy milyen időközönként fáj, közben hívtam a szülésznőt. Mikor 5 percesek lettek a fájások, hívtam egy taxit (a diszpécsernek szólta, hogy szülni fogok, de nem 5 percen belül - csak hogy a taxis tudja, mire vállalkozik). Bementem a kórházba, ott meg már minden zajlott a maga útján. Szóval jó előre elkezdtem szervezni, és próbáltam mindenre gondolni, így nem estem pánikba. De a legfontosabb dolog, azaz apuka mindvégig hiányzott mellőlem, és őt semmilyen szervezés nem pótolhatja :( :(
2010. dec. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!