Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Emlékeztek pontosan milyen...

Emlékeztek pontosan milyen volt a szülési fájdalom? Mikor szültetek?

Figyelt kérdés
Én 6 hónapja, de már aznap este sem tudtam felidézni pontosan a fájdalmat. Mostanra teljesen elfelejtettem. Tudom, hogy kb hol fájt, de azt nem, hogy hogyan. Ti fel tudjátok idézni? Most nem arra gondolok, arra emlékszem, hogy nagyon fájt, de hogy konkrétan a fájdalmat, hogy milyen volt, azt fel tudjátok idézni?

2020. aug. 12. 23:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
mint amikor nagydolog van, csak másik részen, és ezerszer jobban
2020. aug. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
Abszolut nem, ki van ez talalva. Amint kibujt, mintha elvagtak volna a fajdalmat. Jobban emlekszem a gatmetszes utani varrasnal arra az eles fajdalomra, de az is csak egy pillanat volt.
2020. aug. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem, pedig 7 éve volt az első
2020. aug. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Életemben 2x hittem azt, hogy meg fogok halni. Mindkétszer a szüléseim alatt. Szóval jah... rémlik.
2020. aug. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Az elsőre nem, indított, brutális fájásos szülés volt, azt hittem, mindketten ottmaradunk. Ő is, bele is kakilt a vízbe, életmentő császár lett. A második gyönyörű vbac szülés volt, mindenre emlékszem. 😊
2020. aug. 13. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fel tudom idézni, de "anyaság varázsa" valahogy próbálja elnyomni bennem a fájdalom gondolatát. Tudtam mikor másodszorra szülök milyen lesz, mennyire fog fájni, hát jól emlékeztem:)
2020. aug. 13. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%

Én se tudom felidézni. És az első hetek szenvedését sem. Iszonyú depresszióba csúsztam szülés után, nekem az rosszabb volt a szülési fájdalomnál. Könyörögtem a férjemnek, hogy ha felmerülne bennem a második gyerek gondolata, emlékeztessen erre, mert ezt soha többet. Most várjuk a másodikat 😆

Annyi öröm és boldogság a gyerek, hogy minden rosszat megéri átélni érte újra. Csak ezt akkor még nem tudtam.

2020. aug. 13. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is emlékszem. Főleg az első kettő fájdalma maradt meg az emlékezetemben, a harmadik enyhébben. Egyik sem most volt, 12, 7, 3 éve.
2020. aug. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fájt. Menstruáció szerű görcs, ami egyre erősebb lett és egy idő után olyan volt mintha csavargatnák az izmaimat. Gyorsan tágultam, nem volt időm pihenni két fájás után. Szóval igen, emlékezetes volt. A varrás mintha tűvel szúrkáltak volna.
2020. aug. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
66%

Előttem szólók, szeretném, ha tudnátok, mind hősök vagytok!


Nem vagyok várandós, de én nagyon félek a szüléstől. Sőt, a nőgyógyász legutóbbi alkalmakkor meg se tudott vizsgálni. Egyszer gyerekként megvizsgáltak szerencsésen. Utána felnőttként egyszer a székébe ültem, de nem tudott hozzám nyúlni sem, mert elugráltam, nem tudtam szabályozni, nem tudatosan ugráltam el. A második alkalommal olyan rettegés fogott el, hogy a székbe se tudtam beülni.


Nem tudom, hogyan leszek valaha is várandós.


A szülési fájdalmaktól meg pláne rettegek, mert mi van, ha belehalok, ahogy írták jó páran és árván marad szegény gyerekem.


Ráadásul már a szülésre való felkészítéstől is rettegek. A beöntés gondolatától is sírnom kell. Műtét előtt kaptam beöntést (este és reggel) és üvöltöttem, sírtam, pedig mindenki mondja, hogy semmiség, de egyszerűen nem bírtam elviselni, hogy bedugtak a testembe valamit.


Egy korcsnak érzem magam. Egy nagyon elfuserált nőnek. Olyan jó lenne, ha én is olyan bátor lehetnék, mint ti.


Szerencsére nem érdeklem a férfiakat, így nincs egy párom, akinek csalódást okoznék.


Remélem egyszer meghozza a gyümölcsét a pszichológushoz és pszichiáterhez tett látogatások sorozata és a sok lelki gyakorlat.


Szeretném, ha tudnátok Édesanyák, hogy mind a példaképeim vagytok és szeretnék egy nap olyan bátor lenni, mint ti.

2020. aug. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!