Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit csináltok egy olyan...

Ti mit csináltok egy olyan napon, évfordulón amikor meghalt az egyik szeretett rokonotok? Hogyan emlékeztek meg róla? Hogyan viselkedtek egész nap?

Figyelt kérdés

2013. dec. 13. 23:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nekem közeleg az egyéves évforduló annak, hogy elvesztettem az apámat. Már elég jól viselem, de rettegek attól a bizonyos naptól, félek, hogy megint úgy fogok viselkedni mint anno. Félek, hogy az a nap megtör bennem valamit, és az elfojtott fájdalom a szívemben felszinre tör. Mit tehetnék?
2013. dec. 13. 23:44
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem tartunk ilyen évfordulókat, nem is emlékszem, melyik nagyszülőm milyen napon halt meg, pedig akkor gyerekként nagyon sokáig sírtam mindegyik után. Halottak napján szoktunk kimenni a temetőbe.
2013. dec. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem tartunk ilyen évfordulókat. Eszembe jut, persze, de próbálok másra figyelni, ugyanúgy viselkedek, mint máskor. Halottak napján szoktunk gyertyát gyújtani értük.
2013. dec. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De ha ilyen friss a dolog, és valamelyik szülőnkről van szó?!
2013. dec. 13. 23:51
 5/13 A kérdező kommentje:
Es még gyerek vagyok?!
2013. dec. 13. 23:52
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyik nagymamám (akivel viszonylag közel voltunk egymáshoz) és apámat is elvesztettem már, egyikük évfordulóján sem csinálok semmi különöset. De arra emlékszem, hogy az első évben kicsit tartottam tőle előre (leginkább anyám miatt), de félelmem alaptalannak bizonyult. Idén pedig - szégyen, nem szégyen - adott napon már eszembe sem jutott, minek az évfordulója van, persze anyám utólag emlékeztetett.
2013. dec. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egész nap rá gondolok, a régi szép időkre, és mécsest égetek.
2013. dec. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

És ha adhatok egy jó tanácsot, ne fojtsd el a fájdalmadat, nem tesz jót.

Főleg ilyen évfordulón...engedd meg magadnak a könnyeket, utána jobb lesz.

Ha valamit elnyomunk magunkban, azt nehezebben és lassabban tudjuk feldolgozni (ha egyáltalán fel tudjuk)

2013. dec. 14. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Gyertya gyújtás,beszélgetünk a velük megélt dolgokról,szokásaikról....és jól kibőgöm magamat.
2013. dec. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyújtok egy gyertyát és emlékezek a régi szép dolgokra.
2013. dec. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!