Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet valaki 36 hétnél...

Hogy lehet valaki 36 hétnél tovább terhes?

Figyelt kérdés

Ne oltsatok szét, légyszi!

Egy nő 9 hónapig terhes. 36 hétig. De hogy lehet valaki 37 meg akár 40 hétig is terhes? Meg 42 hétig? Ha 40 hétig terhes egy nő, akkor az már 10 hónap. Tényleg nem értek ehhez, korrekt, normális válaszokat légszi!


2020. aug. 19. 19:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

De ha érdekel játssz a naptarral.

2019 április 20 volt az utolsó menzeszem.

2020 január 29-en szültem. Ez 40 hét +3 napnak minősül. (Ha jól emlékszem a napokra). - nyugodtan szamolgasd ki a heteket a naptárban.

Viszont ténylegesen terhes, ha egy átlag ciklust nézünk kb 2 héttel később lehettem, minthogy az utolsó menzeszem volt. Azaz május 5 körül. Kb. Tehát ahhoz képest a 9 hónap február elején telt volna le. De mivel a babám nagy volt és bele is kakilt a magzatvizbe, minden bizonnyal tulhordtam, vagyis hamarabb eshettem teherbe ténylegesen mint május 5. Na pont ezért számolnak az utolsó menzesztol. Mert onnan számítva max 42 heten belul minden baba megszületik és ezért van az hogy 38-42 hét között már nem számít koraszulesnek. Plusz ehhez jön hozza, hogy a hónapok nem egységesek. Ezek az egyedi eltérések.

2020. aug. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
95%
De egyébként van hogy a kettő egybevág. Nov 13 volt utolsó menzeszem és augusztus 27re írtak ki. Az 9 hónap ha kiszámolod. Csak ugye nem kereken. Tehát ha hó elején van az utolsó menzesz akkor sztem úgy jön ki a 40 hét is hogy 9 hónap
2020. aug. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%
12 ha megnézed ez pl nálam is igaz. Április 20 vs január 29. 9 hónap +9 nap. 40 hét +3 nap. Trükkös ez a matek nem igaz? 😀
2020. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
87%
Gondolkozz mar legyszives, 9 honap, ha szeptemberben teherbeesel akkor kb juniusban fog megszületni a gyereked, az 9 honap. Mar elottem is sokan leirtak egyebkent h 1 hónap nem 4 hetbol áll hanem tobbol.
2020. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
76%
1 hónap neked mióta 4 hét? És a maradék 2-3 napot megette valaki? Ha azt kilenccel megszorzod akkor 18-21 plusz nap ami már 3 hét. De előttem sokan megírták,hogy honnan számolják.
2020. aug. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
73%

Azért terjedt el a köztudatban a 9 hónap, mert sokkal egyszerűbb. Annak is könnyen átlátható, akinek soha nem volt köze terhességhez. A nagybácsi, közértes néni, kistesó számára is megfoghatóbb, és könnyebben tudnak számolni vele. Az orvosi helyzetek kivételével teljesen mindegy, hogy valaki a 38. vagy a 40. héten szül.


Pont olyan, mint amikor azt mondják, hogy a gyerek 23 hónapos. A szülőkön és az orvoson kívül senki számára nincs jelentősége annak az egy hónapnak, ezért könnyebb értelmezni és megjegyezni azt, hogy 2 éves. Az egyszerűbb dolgok terjednek el a köztudatban, és ennyi.

2020. aug. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!