Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tobb gyerekesek, van, akinek...

Tobb gyerekesek, van, akinek a szules nagyon befolyasolta, hogy melyik gyerek fele mit erez?

Figyelt kérdés

Ket gyerekem van, mindkettot nagyon szeretem. Az elsovel traumatikus volt a szules, fel evbe telt, mire egyaltalan erezni kezdtem, hogy szeretem, es az az igazi rozsaszinfelhos erzes csak kesobb alakult ki, es valahogy mashogyan, mint a kicsivel. A kicsivel teljesen mas volt a szules, sokkal tudatosabban keszultem ra, es teljesult a kereseim nagy resze, hamarabb is helyrejottem, es nala mar a szules utan ket hettel olyan rozsaszin kodos lett, ha ranezek, total elolvadok egy kis mosolyatol is, teljes ahitatban vagyok, ugy, ahogy a baratnom leirta az elso szulese utani idot, csak neki azonnal a szules utan megvoltak ezek az erzesek.


Nagyon rossz, hogy ilyen kulonbseget erzek. A nagyobbikert is mindig megtettem, amit csak birtam. Volt meg valaki igy?Valtozott ez kesobb? A szules feldolgozasaban sokat haladtam, de ugy erzem, elertem azt a pontot, ahonnan nincs tovabb, trauma marad ez mar bennem, ha tompult is. Sajnos az utana levo idoszak is nagyon nehez volt, agyerekre is kihathatott.


Aki volt hasonlo helyzetben, mit kezdett ezzel?



2020. szept. 3. 06:57
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Nincs több gyerekkel tapasztalatom, egyelőre egy szülésem volt. Nem volt egyszerű, az első 1-2 hétben még kísértett az átélt fájdalom, de nem jutott eszembe a gyerekre vetíteni. Szerintem szükséged lenne szakemberre, aki segít feldolgozni a traumát, mert a gyerek megérzi, ha nem kötődsz úgy hozzá, és ezzel ártasz neki.
2020. szept. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Csak 1 gyerek van, de nekem csodás szülésem volt. Minden a tervek szerint ment, nyugodt félhomályban, háborítatlanul. Ahogy kibújt a babám, rám tették, és velem volt végig, mérni is csak 2 órával később mérték. Arany óra, szoptatás a szülőszobán, könnyű, gyors szülés, családi szobánk volt apával hármasban... szóval minden, ami csak lehet jól és szépen sikerült, szép emlékként is maradt meg.

Nekem mégis hetekbe telt, mire kialakult az a rózsaszín felhős érzés. Lehet, hogy nálam van valami rosszul bekötve, de ez van... remélem, hogy a másodiknál könnyebben jön majd nekem is.

2020. szept. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet, hogy a masodiknal tudtad, mit kell erezni?
2020. szept. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is inkább annyi, hogy a másodiknál már bejáratott út volt (és szintén kívánt gyermek, gondolom). A hormonok is sokat befolyásolnak, pl. szoptatás, ha jellemzően másodszorra könnyebben megy, az ugye több oxitocint ad, ami a kötődés gyorsabb kialakulásához vezet. Nem kell ebbe annyit belelátni meg bűntudatos lenni, a lényeg, hogy mindkettőt szeresd. Nem is kell egyforma "módszerekkel", mert ők sem egyformák, hanem ahogy igénylik.
2020. szept. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Én ezt a helyedben nem a szüléssel, hanem a gyerekkel járó megváltozott élethelyzettel kötném össze. Az elsőnél nem tudtad mire számíthatsz, az egy sokk legalábbis nálam. A másodiknál már tudtad mi jön, lehet hogy azért könnyebb. Az első gyerekemet 11! hónapig tartott megszeretni, a másodikkal mindjárt ment. Néha nekem is eszembe jut az, ami neked, de én ezt nem a szüléssel kötöm össze. Érdekes nekem pedig a második volt a rázósabb szülés.
2020. szept. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszaitokat, megnyugtattak. Lehet akkor, hogy tobbet latok a szulesbe, mint kellene. Kaptam szakemberi segitseget az elso szulesemutan negy honapal, az segitett is, hogy fel eves korara mar erezzem fele a szeretetet. Kotodok hozza is, csak nem ugyanugy.


A gond a mostani erzeseimmel van.


Kizarolagosan szoptattam a nagyot es most a kicsit is a hozzataplalasig.

2020. szept. 3. 09:47
 7/9 anonim ***** válasza:
13%
Van ilyen. De ne lepjen meg, ha szerencsétlen gyerek jobban fogja az apját szeretni
2020. szept. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Vagyok

Örülök, hogy volt szakemberi segítséged! Szerintem amúgy nem késő pótolni a szeretet, kötődést az első babával sem, nem vagy elkésve semmivel.

Mindenki más. Nekem lehet azért volt gyorsabb a kötődés a nem kellemes szülés után is, mert a terhességemet megelőzte egy vetélés, és 9 hónapot végig aggódtam, hogy ezzel a babóval minden rendben legyen. Így mikor megszületett, csak azt éreztem, hogy végre itt van biztonságban és a karomba zárhatom.

2020. szept. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 1Léna ***** válasza:
91%

Jó lenne ha át tudnád értékelni az első szülésed, mert az első gyermeked is benned nőtt fel, igy ismer Téged. Ismeri az érzéseidet, és a benned levő feszültségek miatt zavartságok, félelmek keletkezhetnek benne. (Az Ő szemszögéből: Szeret-e engem anyu? Pláne most még egy kistesó is hatványozza ezt.)

Az első szülésed számodra is ismetetlen helyzet volt, de a gyermekeddel közös átélés. Ha számodra, felnőtt létedre ilyen "trauma" volt akkor a gyermeked számára sem lehetett könnyű. Szeresd a gyermekedet annyira, hogy az anyai tapasztalatlanságod, a Te rossz érzéseid miatt, ne legyen Ő keserű. Neked is az a jó ha a szeretetedben felszabadulva, örömmel éli az életét. Bizonyára nem is rá haragszol, hanem a szituációra.Talán a szülés folyamata volt nehéz számodra.

2020. szept. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!