Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen irányba befolyásolja...

Milyen irányba befolyásolja az egészséges testvér lelki fejlődését a "beteg" testvér élete?

Figyelt kérdés
Ismertek olyan családokat ahol egy egészséges és egy beteg tesó van? A beteg születése óta ilyen, vagy életében történt valami műhiba/baleset/genetikai kiütközés? Általában az egészséges kevesebb figyelmet kap és mellőzötté válik egy idő után? Mennyi lehet az esély egy boldog családi életre ebben a helyzetben?

2020. márc. 22. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen családban vagyok a kisebbik. Születése óta ilyen, orvosi műhiba miatt. Semmivel nem kaptam kevesebb figyelmet, de az tény, hogy anyut jobban megviselte a nővérem kirepülése a családi fészekből, mint az enyém. Talán annyi hatása lett rám, hogy empatikusabb, elfogadóbb lettem.
2020. márc. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ezek szerint a testvéred nem olyan betegséggel küzd ami ellehetetleníti az életet. Sajnos már nem tudom beleírni a kerdésbe, elsősorban olyan tapasztalatokra lenne szükségem, ahol az egyik gyerek önállóan nem tudja ellátni magát a legalapvetobb dolgokban, mondjuk wc, evés, ivás, nem tud kommunikálni, önállóan járni, szinte magatehetetlen, így az egyik szülőnek 24oras szolgálatban kell mellette lenni állandóan.
2020. márc. 22. 18:33
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező ajánlom a "Nővérem húga" című filmet, tökéletesen megmutatja, hogy miként hanyagolják el a szülők az egészséges gyereküket a "beteg" miatt.
2020. márc. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi négyen vagyunl testvérek. A legkisebb Down-szindrómás. Igaz már nem élek a családommal nekem is saját családom van. Nem vettem észre, hogy különbséget tennének köztünk anno. Jó persze a sok fejlesztés és torna mellett nem mindig volt idő mindere de ez egy ilyen időszak volt. Biztos megviseli a szülőket a dolog, de soha nem volt semmi probléma.
2020. márc. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Négy gyermekünk van. Egy nagytesó és hármas iker kistesók, közülük egyik sérült (műhiba szerintunk, kórház tagad, majd a bíróság dönt).

Tudatosan figyelünk, hogy ne legyenek elhanyagolva a többiek. Külön külön is csinálunk programokat velük. Minden kérdésükre mindig válaszolunk, őszinték vagyunk velük a testvérük állapotáról. Ennek ellenére több időt köt le a beteg gyerkőc, mert őt mindenben ki kell szolgálnunk.

Nagytestvert egyébként lelkileg megviselte az eleje, amikor haldoklott a testvére, és hónapokig kórházban voltunk. Pszichológus segített neki ezt az időszakot feldolgozni. Amit bánunk, hogy nem akkor azonnal kértünk szakértő segítséget, valószínűleg jobban kezeltük volna a helyzetet.

Persze nem tudom, hogy hosszútávon mi lesz, mit hoz a kamaszkor, felnőttként hogy csapódik ez le bennük. Próbáljuk a legtöbbet kihozni a helyzetből.

2020. márc. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Így nőttem fel. Kiabálás, feszültség, anyagi gondok midnennaposak voltak, és a kórház is a gyakran látogatott helyek között volt nekem. Egy időben ezért is akartam orvos lenni. Mellőzött voltam, igen, mivel öcsém segítségre szorult, mindig ott voltak mellette. Korán felnőttem, érettségi után külön költöztem és azóta önálló is vagyok. A mindenkin segíteni vágyás megmaradt bennem, de igyekszem normális szinten tartani. Az öcsémet szeretem, de sokszor voltam rá mérges, mert több figyelmet, több ... lényegében mindenből többet és előbb kapott, mint én. Azért nem volt rossz gyerekkorom, de lehetett volna jobb.
2020. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem veleszületett szívbetegséggel jött a világra. 10 éves koráig rengeteg életmentő műtétje volt. Egy műhiba miatt az egyik műtét után lebénult. Szerencsére nem maradt úgy, de mozgássérült lett. Az egész gyermekkora orvosokról, műtétekről és fejlesztésekről állt. Én ebbe születtem bele. Teljesen természetes volt, hogy ő a középpont. Igen, el voltam hanyagolja rendesen. De el magyarázták, hogy neki szüksége van erre, stb. Mindig imádtam a tesómat. Szerettem, hogy van, akkor is, ha rá vigyázni kellett, segíteni neki.

Viszont anyámmal nem jó azóta sem a viszonyom. 18 évesen elmentem egyetemre otthonról, vissza se néztem. Nővéremmel jó a viszonyom, napi szinten beszélünk.

Az biztos, hogy nagyon hamar, nagyon önálló lettem így.

2020. márc. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Autista kisebb testvérem van.

Igen, el lettem hanyagolva, főleg miután még egy tesóm született. Nekem kellett mosogatni, takaritani, kb ilyen házicseléd voltam. Vigyáznom kellett rájuk, értük mennem, stb. Anyámmal azóta is rossz a viszonyom, a hugommal nincs kapcsolatom, a másik tesómmal haveri szint. Szóval nálunk ez volt a helyzet.

2020. márc. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%

Az én fiam erős adhd-s, sőt voltak olyan orvosok, akik az autizmust is rá akarták sütni.

A lányom cuki, aranyos gyerek, bár időközben róla is kiderült, hogy adhd-s, de neki csak a tanulásban van gondja, a magatartásával általában nem. Legalábbis a suliban, itthon azért kikészít rendesen. Viszont tisztában vagyok vele, hogy a tesó miatt ilyen. Mi totál kivagyunk idegileg, csak félállásban dolgozom, már egy iskolából kivágták, csak délig van iskolában, délután én vagyok vele itthon. (Most persze egész nap)

Állandó feszültség van itthon, én nem vagyok boldog így. Szerintem ezt érzi a lányom is, mert nem tűnik ő sem egy boldog gyereknek.

Ráadásul az ilyen típusú gyerekkel másképp kell bánni, nem büntetem folyton mindenért, viszont a lányomat azért szigorúbban veszem, ő ezt sokszor ki is kéri magának.

Van egy barátnőm, neki autista a fia, de nagyon. A másik gyerek viselkedése szerintem teljesen gáz. Ő nagyon sérült ebben a helyzetben.

Tőle elvárják, hogy normálisan viselkedjen, viszont a tesótól nyilván nem. A gyerek úgy csinál, mintha nem értené, miért. Nekem miért kell segíteni itthon, neki miért nem stb. Azért vissza is él vele rendesen.

Szerintem sérül a normális gyerek az ilyen helyzetekben mindenképp. Még ha a szülők igyekeznek is ugyanannyi figyelmet adni, nyilván érzi a gyerek is a kettős mércét. Na meg azt, hogy a szülei nem boldogok így.

2020. márc. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!