Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor érdemes bemenni szülni,...

Mikor érdemes bemenni szülni, ha nem akarok se túl korán, se túl későn menni?

Figyelt kérdés

Első baba lesz, sosem szültem még, nincs tapasztalatom :)


Tudom, hogy első babánál nagyon elhúzódhat a vajúdás és nem akarok 1-1,5 napot bent lenni. De azt sem szeretném, ha netalántan úgy alakulna, hogy várok, mert nem jönnek gyakran a fájások, aztán beindul a dolog és kapkodni, rohanni kell vagy félúton megszülök a kocsiban.


Megosztanátok az első babás tapasztalataitokat ezzel kapcsolatban?



2020. szept. 26. 12:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is első volt, a 10-15perces fájásoknal indultunk be kb 35kmre lévő korhazba, éjfélre értünk be, termeszetes úton, kulso behatás nelkul hajnal 4-re meglett, nem törvényszerű, hogy elhúzódik. Onnantól, hogy beértünk nagyon felpörögtek az események, adat felvetel, befektetes, atoltozes, tappancsok rám rakása és szenvedés 😆 párom behivasa mikor elfolyt a magzatviz,onnantól még gyorsabban. Szoval szerintem ha nincs nagyon messze a korház 10 perces fájásoknal már menjetek be.
2020. szept. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
A szülésznőm azt mondta, hogy a kórházban 5 perces fájásokkal jelentkezzek. Ha bemész 10 percesekkel és nem te vagy azon kevés szerencsésk egyike aki ezután pár órával meg is szül akkor onnan még akár egy nap is lehet hátra ami egyenes út a türelmetlenkedéshez részedről is meg a kórházi személyzet részéről is és elindul(hat) a beavatkozáslavina ami könnyen végződik császárral vagy egyéb horrorral. Tejesen felesleges 10 percesekkel bemenni még, 5 percesekkel viszont nyugodtan induljatok el, jó eséllyes onnan is még órák vannak hátra, nekem az 5 percesektől volt még 5 óra.
2020. szept. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
5 perces fájásokkal mentem be de rá 35 órára szültem. Szóval passz:D
2020. szept. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Mindig az 5 perceseket mondják, de nálam is korai volt az is, főleg, hogy amint beértem, gyengültek a fájások, mert féltem a kórháztól, és fehérköpeny hipertóniám is van. Ahogy közeledtünk, leállt a folyamat. Így én azt mondanám, hogy akkor menj, amikor már nem bírod tovább, van az a pont, amikor érzed, hogy ez már túl komoly ahhoz, hogy otthon maradj vele. Én akkor indulnék, ez nekem kb. a vajódás közepe után kicsivel jött volna el otthon. Addig ott sem csináltam mást, mint sétáltam vagy feküdtem. Otthon komfortosabb lett volna.
2020. szept. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

Egyik alkalommal 5 percesekkel indultunk (2 h-val a fájások indulása után) a 60 km-re lévő kórházba még 4 h volt a beérkezéstől.


Másik alkalommal 2-3 percesekkel indultunk 2 órával az első fájástól) a 23 km-re lévő kórházba.

Az osztályra érkezéstől számított 15 p múlva megvolt a baba.

2020. szept. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%
Magzatviz folyasnal azonnal, fajasokkal 5 percesekkel.
2020. szept. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
5 perces fajasokkal indultam a korhazba delutan 2-3 korul este 23:40-re lett meg a baba😅
2020. szept. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

5. Vagyok


Mindkétszer a kórházban ment el a magzatvíz..

2020. szept. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5 perces fájásokkal indultunk a 12 km-re lévő kórhazba. Mire odaértünk 3 percesek lettek. 23 órára értünk be és 00:45-kor mar megszületett a kislányom. Ez kiszámíthatatlan....mindenkinél más.
2020. szept. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kb. 20 percre van a kórház....akkor szerintetek ráér, ha már kb. 5 perces fájások vannak, még akkor is lesz hátra bőven annyi, hogy beérjek? És ha egyszerre elmegy az egész magzatvíz, akkor is várjak?
2020. szept. 27. 07:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!