Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jó-e kesőn szülni?

Jó-e kesőn szülni?

Figyelt kérdés
Akik későn szültek, hányévesen szültek, örülnek-e hogy nem kapkodták el, vagy van-e valami hátulütője esetleg?

2020. szept. 27. 20:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt 20 évesen szültem. Tök könnyű volt a terhesség végig. Semmi bajom nem volt. A szülés is könnyű volt úgymond. Most 30 évesen szültem a másodikat. Hát a terhesség valami borzasztó volt. Állandóan szenvedtem valamiért. Ez fájt az fájt. 14 órát vajúdtam a másodikkal. Maga volt a pokol. Sehogysem akartam tágulni. Nagyon megbántam, hogy 10 évet vártunk a második gyerekkel. Lehet ha pár évet várunk könnyebb lett volna a terhesség és a szülés is.
2020. szept. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez abszolút nem korfüggő. Az én (elég kiterjedt) ismeretségi körömben pont a huszonéveseknek van inkább problémás terhessége, a 40 körülieknek semmi problémajuk az ég világon.

Én 32 és 33 évesen szültem, sétagalopp volt mindkettő.


Ettől a 40 körül egy nő nagymamakorú hülyeségtől meg falra mászok. A putriban lehet, de értelmiségi körökben nagyon nem.

2020. szept. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Derjaderja ***** válasza:
100%
Nekem a 32 évesen kiviselt terhességem sokkal rosszabb volt, mint a 34 évesen (eddig).
2020. szept. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nincs saját tapasztalatom, anyukámét tudom mondani. 23 évesen szült engem, az öcsémet 33 évesen. Az első terhessége - hosszú évek óta aktív sportolóként- nagyon nehéz volt, vizesedett, mindene fájt, össze-vissza evett, fáradékony volt. A szülés is nehéz volt, nagyon megszenvedtük mindketten. Alig múltam 1 éves, mikor visszament dolgozni, kellett a pénz, építkeztek. A mai napig nem heverte ki, hogy úgymond "lepasszolt", pedig jobb helyen nem lehettem volna, mint nagymamámnál. A második terhessége idején (több évtizede volt az is) kifejezetten idősnek számított, az öcsém osztálytársainak szüleihez képest. Félt, hogyan fogja viselni, ha az első is nehéz volt. Jól volt végig, aktív maradt, nem vizesedett. Alig hízott (velem rengeteget), a szülés mindennel együtt 2 óra alatt megvolt. Nem akarta elhinni, mikor vitték a szülőszobára, hogy mindjárt kint a gyerek, azt mondta, ő még nem is vajúdik. A mai napig emlegeti, hogy nem hitte, hogy ilyen könnyű lehet egy szülés. Sokkal jobb anyagi körülményeink lévén 3 évig otthon maradt a tesómmal, hogy pótolja, ami kimaradt, de az utolsó évben már nagyon unta, alig várta, hogy visszamenjen dolgozni.
2020. szept. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
51%
hátul ütője talán az 3035-40-45 évesen szülésnek,hogy nem lesz annyi türelem gyerekekhez.később szülésbe az a jo,hogy ott biztos munkahely,fizetés,tartos pár kapcsolat.idösebb szülő nőknek okosabak a gyermekeik
2020. szept. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!