Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárosok! Varratszedés...

Császárosok! Varratszedés után a kötést hány nap múlva szedhetem le? Mikor zuhanyozhatok le végre rendesen?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem varratszedés után már nem is kellett rá kötés! Császár után,mikor már fel tudtam kelni,lezuhanyoztam. A kötés átázott,nem is tudtam volna szárazon tartani. Szerintem semmi baj nem lesz ha rámegy a víz. Vagy van valami gond a heggel?
2010. aug. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk(szlovákia)kb.24 órát kellett a császár után feküdni,addig volt rajtunk kötés,utána mehettünk mászkálni,és zuhanyozni kötés nélkül,vissza sem került,és rögtön rendesen zuhanyoztam.Varratszedés 7 nappal a műtét után.
2010. aug. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kiszedték először a kapcsokat, aztán két napra rá a varratokat. Mindezt még a kórházban. Ott sem zuhanyozhattam, mert állítólag a víztől begyulladhat, így csak bénáskodva mosakodtam, úgy hogy ne legyen vizes.

Aztán amikor a varratokat kiszedték, még raktak rá egy gézlapot, de nem figyeltem mikor mondta a doki, meddig kell rajta lenni.

Csak arra emlékszem,hogy mondta, hogy ha esetleg begyullad vagy levedzik akkor jelentkezzek.

2010. aug. 8. 12:16
 4/10 anonim ***** válasza:

hello! én zuhanyoztam kötéssel is, csak nem szabadott nagyon eláztatnom.Ha nagyon vizes lett átkötötték.

Varratszedés után mondta a dokim, hogy estig még kössem be, de utána már egyáltalán nem kell kötözni, szóval aznap már normálisan tudtam zuhizni. De nekem akkor már varras sem volt a sebem, szóval nem aggódtam h eláztatom vagy ilyesmi :) Ha már volt a császár akkor mielőbbi felépülést és boldog babázást :)

2010. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Na akkor le merjem venni vagy sem?Péntek délben volt a varratszedés, azóta van rajta!

2010. aug. 8. 12:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan leveheted már, ha pénteken volt varratszedés. Sokkal hamarabb gyógyul a seb, ha tud levegőzni. Víz is érheti már ilyenkor, persze nem ülőfürdőre gondoltam, de zuhanyozni már simán lehet. Nekem a császár utáni 6. napon volt varratszedés, aznap már hazajöhettünk én itthon egyből levettem a kötést és le is zuhanyoztam, semmi baja nem lett a sebemnek.
2010. aug. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is leveheted,ha fürdessz ne áztasd a sebed az a lényeg:-)

2császis anyuka

2010. aug. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké!Köszönöm!
2010. aug. 8. 15:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Már nyugodtan zuhanyozhatsz, csak ne áztasd a sebed körül.

Nekem a dokim az mondta,a varratszedés napján, hogy másnap este lehet tussolni.

2010. aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én varratszedés után kb 2 órával zuhanyoztam úgy hogy a sebet is érte a víz, nem áztattam meg nem dörzsöltem de azért oda ment a víz. Előtte csak úgy zuhanyozhattam, hogy ne menjen rá víz. A lényeg, hogy ne ázzon a vágás és a környéke meg utána fel kell róla itatni a vizet, de dörzsölni nem szabad. Ha érzékeny akkor egy pér napig szivaccsal még ne mosd csak ha már egyáltalán nem fájt. Nekem ezt javasolta a dokim.

2010. aug. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!