Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után oxitocin?

Császár után oxitocin?

Figyelt kérdés
császármetszés után minden esetben adnak oxitocin injekciót? és akkor adják, amikor még hat az epidurál, vagy egy friss sebbel kell még szülési fájdalmakat is átélni? meddig tart?

2020. okt. 19. 01:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azonnal adták. Nem volt semmi fájdalmam.
2020. okt. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már aznap este kaptam oxival átitatott tampont az orromba, amit 5-10 percig kellett bent hagynom és a bent töltött napokon is reggel és este kaptam. Szuriból csak vérhigítót kaptam.
2020. okt. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én utána kaptam, mikor már felállítottak egy ideje és a gyerek is nálam volt, de ki tudja az infúzióban mi volt előtte... - eléggé fájt, pedig fájdalom csillapítóval együtt adták. De a szoptatáskor is már csillagokat láttam, főleg a második gyereknél, de ezt mondják is hogy tipikus.
2020. okt. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már a műtőben adtak vénasan egyet, aztán az osztályon a fenekembe kaptam minden nap szurit. Iszonyat görcsöltem utána,de a baba is szopizott,attól is görcsöltem. De ürült is a vér rendesen olyankor.
2020. okt. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is már aznap este kaptam, onnantól naponta 100x, legalábbis olyan érzés volt, persze ez kb csak 4-5 volt, de rettegtem már mikor jött be a nővér.

Egyszerre adta az oxyt, meg az algopyrin injekciót, az oxy brutál görcsöket csinált, mindig ment a hasam is a görcsös fetrengés után, az algopyrin injekció meg rohadt mód csípett mikor beadta, plusz még a szoptatás is rásegített a görcsökre.

Mikor hazaértem úgy nézett ki a hátam meg a combom mint akit megvertek, tele voltam kék-zöld foltokkal.

2020. okt. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Epidurált császárnál nem adnak, de részletkérdés.


Igen adnak, általában több napon keresztül, így értelemszerűen a spinál nem nagyon hat akkor már.

2020. okt. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét császár után egyetlen egyszer adtak oxit, közvetlen a műtét után. A többit intézték a baba szoptatása közbeni méhösszehúzódások. Megnyugtatlak, ez azért nem hiszem, hogy egy lapon említhető a szülési fájdalommal. Bár én terhességi komplikációk miatt nem vajúdhattam egyik alkalommal sem sajnos, ha csak ennyire fájna a szülés, szerintem senki se kérne direkt császárt...
2020. okt. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a műtét után is adtak már, plusz amíg bent voltam a kórházban reggel és este is 1-1 injekciót. Hoztak mellé fájdalomcsillapítót is, ha akartam bevettem, ha nem nem. Nem fájt amúgy annyira az összehúzódás, a szoptatástól sokkal rosszabb volt.
2020. okt. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Császár után egyből kaptam, amíg hatott az érzéstelenítés akkor is kaptam, 2 vagy 3x összesen, de még az őrzőben, az első 6 órában. Kaptam mellé algopiry injekciót. Nekem nem volt olyan rossz. Nem emlékszem nagy fájdalmakra. A másik agyon lévő kismamának viszont fájt, pedig ugyanazt kaptuk ugyanakkor kb. Sztem egyén függő is.
2020. okt. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Császár után egyből kaptam, aztán még 3 napig szurit reggel-este. Már rosszul voltam amikor jött a nővérke. Brutálisan görcsöltem utána, megváltás volt amikor az utolsó esti injekciónál mondták, hogy több nem lesz.
2020. okt. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!