Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek, ha haragban...

Mit tegyek, ha haragban vagyok egy rezidenssel abban a kórházban, ahol szülni fogok? Nem szeretném ha ott lenne, amikor szülök.

Figyelt kérdés

Bocsánat, hogy ide írok, de nincs jobb ötletem, hol kérdezhetnék rá erre. Egy egyetemre jártunk és kollégák vagyunk, de nem közvetetten, én szülész-nőgyógyász vagyok, hanem pathológus.

Kicsit hosszú sztori, egy gimibe jártunk, ahol nagyon jóba voltunk, egyetem alatt már egyáltalán nem és ő haragszik rám. Nem is köszön az utcán.

Szülés alatt nem szeretnék vele találkozni, de nem tudom, hogy kerülhetném ezt el kellemetlenség nélkül.

Van fogadott dokim, neki szóljak? Vagy menjek masik kórházba szülni? Tényleg tanácstalan vagyok, mert azt viszont nem szeretném, ha hátrany érne a munkahelyén. Csak azt szeretném, hogy szüléskor illetve utána ne legyen ott, ne ő vizsgáljon meg.



#szülés #rezidens #Konfliklus
2020. okt. 25. 09:29
1 2
 11/17 Derjaderja ***** válasza:
73%

A rezidens is vezethet szülést. Kell legyen szakorvos felügyelet, de lehet 2 szobaval arrébb is.

A 26 eves tanuló fiú, az egy orvos bakker. Rohamkocsin is ülnek mentőorvoskènt 26 éves tanulófiúk, meg háziorvosi ügyeletben is vannak, ami mondjuk nem mindig ideális.

Vele amúgy nem lehet megbeszélni? Nem kell a rossz viszonyra hivatkozni, szerintem egy sima ismeretség is eleg ahhoz, hogy vki ne nyulkàljon a hüvelyemben, hasüregemben, ha elkerülhető.

Ha vmi sürgősség van, nyilván nem lehet válogatni.

2020. okt. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
11 persze, hogy orvos, csak meg nem szakvizsgazott nem?
2020. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Derjaderja ***** válasza:
100%
Ez így van, de attól még nem tanulófiú valaki, csak kvázi van főnöke, a legtöbb dologhoz a főnök jóvahagyása vagy utasítasa kell.
2020. okt. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
De en nem rá írtam a tanuló fiut. Hanem aki vele volt bent. Bent volt egy meg fiatalabb fiú is. Neki konkrétan a varrast magyarázta. Hatra tett kézzel állt végig a fiú
2020. okt. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Derjaderja ***** válasza:
100%
Ja értem. Mindenesetre ez egy ilyen tök tág kategória, hogy vki rezidens. Nem azt jelenti a felügyelet, hogy vkinek állnia kell a háta mögött.
2020. okt. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Sima szülést vezethet vagyis inkább felügyelhet, császárnál biztosan nem műthet egyedül, az kizárt dolog. Sőt, hüvelyi szülésnél a kitoláshoz is biztosan jön szakorvos. Ilyen rizikós szakmában tuti nem kockáztatnak, ha hypoxiás lesz a gyerek vagy ottmarad valaki a műtőasztalon, a szakorvost meg a rezidenst is elmeszelik, hogy miért volt felügyelet nélkül. Hogy nézegeti, hogy hány ujjra van nyitva valaki, az nem ugyanaz a kategória.
2020. okt. 25. 13:12
 17/17 Derjaderja ***** válasza:

A műtét tényleg más, ott kell szakorvost is kiírni.

Egy rutin hüvelyi szüléshez alapból még szülésznő is elég, volt csoporttársam fogadott orvos is volt rezidens-szakorvosjelölt korában. Egyàltalàn nincs arra mindig lehetőség sem, hogy bejöjjón a szakorvos, ha pl ügyeletben épp műtőben van. Vagy ha 2-3 kitolás van egy időben.

Nyilván helyzet meg egyénfüggő is, hogy mióta dolgozik egy rezidens és hogy ítéli meg a szakorvos, hogy mit lehet rábízni.

Meg persze be-benéz jó esetben, hogy minden rendben van-e, még jobb esetben bent van, de ezt Magyarországon azért túlgondolják, itt a rezidenseket kb nem is tartja a kózvélemény orvosnak.

Svájcban dolgozó csoporttársaméknál a tartományi kórházban csak rezidens van bent ügyeletben, belgyógyáaz rezidens az intenzív osztályra is, a szakorvos behívós. Ez mondjuk az én fülemnek is furcsa, mert en se ehhez szoktam.

2020. okt. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!