Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek, ha haragban...

Mit tegyek, ha haragban vagyok egy rezidenssel abban a kórházban, ahol szülni fogok? Nem szeretném ha ott lenne, amikor szülök.

Figyelt kérdés

Bocsánat, hogy ide írok, de nincs jobb ötletem, hol kérdezhetnék rá erre. Egy egyetemre jártunk és kollégák vagyunk, de nem közvetetten, én szülész-nőgyógyász vagyok, hanem pathológus.

Kicsit hosszú sztori, egy gimibe jártunk, ahol nagyon jóba voltunk, egyetem alatt már egyáltalán nem és ő haragszik rám. Nem is köszön az utcán.

Szülés alatt nem szeretnék vele találkozni, de nem tudom, hogy kerülhetném ezt el kellemetlenség nélkül.

Van fogadott dokim, neki szóljak? Vagy menjek masik kórházba szülni? Tényleg tanácstalan vagyok, mert azt viszont nem szeretném, ha hátrany érne a munkahelyén. Csak azt szeretném, hogy szüléskor illetve utána ne legyen ott, ne ő vizsgáljon meg.



#szülés #rezidens #Konfliklus
2020. okt. 25. 09:29
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A szakterület nem ugyanaz, bocsanat, csak gyorsan írtam.
2020. okt. 25. 09:35
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Elmondod az orvosodnak, hogy ismeritek egymást, nem jöttök ki jól, ha egy mód van rá, inkább ne ő vizsgáljon. De ha peched van, akkor ő lesz ott, ezzel békülj meg.
2020. okt. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha van fogadott dokid, akkor egész biztos nem lesz ott. Azért nem csődül oda 6 doki, hogy elkapjon egyetlen gyereket 🙂

Nem annyira vágom ezt, de ha jól tudom en is rezidensnél szültem, tehát ok már vezethetnek egyedül szulest (vagy ez attól függ, hányad éves?), Pluszba inkább gyakornokok szoktak lenni. Nálam is egy tanuló fiú volt bent a dokival (aki rezidens volt és kb 26 éves).

De egyébként szerintem ha nem akarod ot név szerint említeni, mondd meg a dokidnak hogy senki mást nem szeretnél csak ot a szulesznot meg a te kiserodet és kész. Akkor meg sem kell említened neki a kollégát.

2020. okt. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Rezidens csak szakorvosi felügyelettel dolgozhat. Az én szülésem császár lesz, még ott is megjelenhet asszisztálni. Nem tudok vele megbékélni, ez egy komoly barátság csúnya lezárása, nem egy csip-csup valami. Nem haragszom rá ennyi év távlatából, de nem bízom benne, lehet jobb lenne egy másik kórház. Bosszúálló, haragtarto nem vagyok, nem szeretném ha hátrány érné, de a szülés egy olyan dolog az életemben, ahonnan ő nem hiányzik. Köszönöm a válaszokat!
2020. okt. 25. 09:55
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Orvosként azért tudhatnád, hogy 1, senki olyan nem lehet jelen a kezelomorvoson kívül, akit te nem akarsz, 2, senki nem vizsgálhat meg a beleegyezésed nélkül.


Nem értem mire a hiszti,

2020. okt. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor leszel nyugodt, ha nem ott szulsz.

Masik korhaz! Ennyi.

Ha ott szulsz (csaszaroznak), ezen fogsz kattogni mikor jon be a mutetre, mikor latod meg a folyoson stb...

2020. okt. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tudom is, csak a gyakorlatban nem így működik. Császárnál van rezidens, aki asszisztál, sőt akár még hallgató is lehet. Ne aggódj, ismerem a kórházat, ott voltam gyakorlaton en is. Ha jön a császár, hívnak egy rezidenst is általában. Egy rezidens ügyel, ha pont ügyeleti időbe esik és ő az ügyeletes, az szívás. Előre szeretném ezt lebeszélni valakivel.
2020. okt. 25. 10:08
 8/17 A kérdező kommentje:
Mármint okés, hogy jön a fogadott doki, de jön rezidens is, attól függ mikor van a szülés. Munkaidőben többen vannak. Nekem nincs bajom sem a rezidensekkel, sem a hallgatókkal, nekiknis tanulni kell, csak ne ő legyen az :S 4esnek igaza van, lehet másik kórházba megyek.
2020. okt. 25. 10:12
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hat ha neked ez akkora probléma, akkor lehet az az egyszerűbb valóban. 🙂 igen most hogy mondtad, hogy szakorvos felügyelete mellett dolgozhat rezidens, a burkot tényleg egy másik orvos repesztette nekem. Ő főorvos volt, mert így emlegettek a szulesznok. De kitolasnal már ő nem volt ott. Na mindegy, ez nem lényeg.

Menj máshova, ha úgy vagy nyugodt.

2020. okt. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Hívnak egy rezidenst is..."

"Egy rezidens ügyel".

Hát, én nem értek hozzá, de a leírtak alapján arra jutottam, ha programcsászárod lesz, egyszerűen megkéred a dokid, hogy ne akkorra írja ki, amikor ez a nő van ügyeletben. Szerintem túlbonyolítod.

2020. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!