Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egyetem óta nem találok...

Egyetem óta nem találok munkát,hónap végéig fizetik a tbt,utána azt mondták a munkanélkülihivatalban hogy a helyi önkormányzatnál kérhetek tb mentességet.Most vagyok 18 hetes terhes,még nehezebb lesz elhelyezkedni,nem lesz gond a tb hiány szüléskor?

Figyelt kérdés
2020. okt. 29. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Fizesd magad után a tb-t.

Csak van valami tartalékod, ha bevállaltál egy babát.

Aztán jön a diplomás Gyed is nem?

2020. okt. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

De gond a tb hiány.

Magadnak kell fizetni, havi 7 ezer vmennyi, ha jól tudom.

A tb mentesség nem tudom mit jelent. Ha azt, hogy az állam fizeti és te biztosított maradsz, akkor viszont nincs gond.

2020. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Gond mindenképpen van, de inkább hagyjuk miért.


Méltányosságot kérhetsz, de ahhoz nagyon alacsony egy főre eső jövedelmet kell bizonyítani a háztartásban.


Ha a mentesség nem jön össze, akkor be fogják hajtani visszamenőlegesen.

2020. okt. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Egyszerűbb befizetni. 8000 Ft környéken van egy hónapban. Csak van ennyit el, ha be mertetek vallani egy babát. Ha nincs ennyi, akkor csak döbbenten állok, hogy mi a tervetek a jövőre.
2020. okt. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Jelentsd be, hogy fizetned kell magad után, aztán fizesd, havi 8000 forint kb. Ha nincs, akkor próbálj méltányosságot intézni, hogy fizesse az önkormányzat neked. Ha nem jön össze szívás, előbb-utóbb behajtják, de akkor tesznek rá plusz költségeket.


Nem tudom mit kell úgy ledöbbenni, az elmúlt hónapokban fenekestül fordult fel minden, ami befolyással van az életünkre, munkahelyek szűnnek meg, most a második hullámban olyanok is, amiket úgy tűnt a koronavírus nem rendít meg. Az ország kifejezetten azon cégek függője, akik ugyan nagyok és átvészelik a járványt, de mi, akik nekik szállítunk be, nagy bajba kerülünk. Vagy pl. én egy nagyvárosban lakok, azok a vendéglátóhelyek, amik házhozszállítanak ételt, azok virágoznak, ki se tudják elégíteni az igényeket, nekik nagyon megy a szekér, de azok a helyek, amikre azt mondjuk mindent túlélnek, de pl. van a családban olyan hely, ami évekkel ezelőtt próbálkozott a kiszállítással, de nem jött össze, mert annyira olyan az étel, hogy rögtön kell enni különben csak a panasz van. Na most alig vannak, néha gondolkodik, hogy minek kinyitni egyáltalán? Eddig nem is nagyon kellett dolgozzon, most meg az alkalmazott szív, mert úgy van vele, hogy annyira nincs forgalom, hülye lesz az alkalmazottat fizetni, inkább beáll ő egy helyett... A másik ismerősnek először a jól jövedelmező tevékenységét elkaszálta az állam, az addig keresett pénzét lakásokba fektette, amiket kiadott. De most nincs ki kivegye. Van pár munkahely, amit ez nem érint (tanár, tűzoltó, orvos, önkormányzati munkatárs stb.) de amúgy minden más területen, nem tudhatod, hogy mit hoz a holnap. Lehet, hogy mikor vállalták még rendben volt, most meg 4 hónappal később, nagyon nincs.

2020. okt. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

5: ugyan, a kérdező az "egyetem óta nem talál munkát", vagyis kb. soha nem dolgozott, nem a vírus miatt munkanélküli. Ezt nyilván tudta a teherbeeséskor.


De nekem mindegy, felőlem így is lehet gyereket vállalni, az ő gyereke indul kilométeres hátrányból az élet minden területén. Csak utána akkor ne menjen már az össznépi sírás az országban, hogy deeee éééén fizeteeeem a tééébééét, há' de mié nincs rendes ellátás? Hát azért, mert minden fizetőre jut 3-4 ilyen, akinek a többszázezres költségeit is te fizeted, mert pár doboz cigi árát is képtelen beadni a közösbe.

2020. okt. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

5 na pont ezért nem vállaltam volna be egy gyereket munkaviszony nélkül a jelen helyzetben. Ha két kereső van egy családban az is necces most, hat ha csak egy vagy egy sem...

De ez amúgy már tökmindegy. A kérdező szempontjából.

2020. okt. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom pontosan a törvényt, keress rá, kérdező, de ha X hónapig nem fizeted a TB-t, ugrik a Tajod. Nemcsak behajtják utólag.
2020. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Az önkormányzat adhat mentességet, de neked már csak 5 hónap van a terhességből, az csak 35 ezer kb., utána kapod a gyes-t és 3 évig ingyen van a tb.
2020. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

Önkormányzatnál kell kérvényezned havi támogatást,ami több is lesz mint csak a tb. (Hivatali titkár vagyok)

Egészen a baba születésének napjáig kapsz segélyt minden hó elején.

A baba születéséről a hivatal központilag kap értesítést,tehát tudni fogják hogy te mikortól vagy már biztosított az állam részéről.

Így előfordulhat hogy a baba születése után vissza kell majd fizetni a segély egy részét.

Példa: január 2án kapsz segélyt,január 15én szülsz,a január 16-31ig lévő időre adott segélyt vissza kell fizetni.

Ez nálunk így van.

Szülés után amint lehet intézd a diplomás gyedet ,családit stb

2020. okt. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!