Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A SOTE II-n fogok szülni, Dr....

Monique28 kérdése:

A SOTE II-n fogok szülni, Dr. Kisfalvi István a fogadott orvosom. Milyen a szülészet? Milyen az orvos hozzáállása a szüléshez? 18. hetes kismami

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is ott szültem a fiam másfél éve, nem az általad írt orvosnál.

A Sote II. általános 'szabálya', hogy minél előbb legyen meg a gyerek. Rutin az oxitocin, rutin a gátmetszés és rutin a hasbakönyöklés. Nem minden babát tesznek születés után azonnal mellre, én épp hogy ránézhettem a fiamra. A csecsemősök szinte semmit nem tesznek, hogy szoptass, nekem bukott a fiam 2x is szopiidőben és szinte megtiltották, hogy megszoptassam, mert hogy minek, ha úgyis kihányja. Cukros vizet minden baba kap. Ha ezek Téged nem zavarnak, akkor az a Te helyed.

Én most az Istvánban fogom szülni a kislányomat, ha minden jól megy 2 héten belül. Direkt ezek miatt nem mentem vissza Sote-ra.


DE! Mint minden kórházban, itt is biztos vannak jó és rossz élménnyel szült nők. Ha császároznának vagy ha koraszülött lenne a baba, akkor a Sote a legjobb hely. :)


Kellemes babavárást Neked!

2011. dec. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én 5 hónapja szültem ott, engem császároztak de még az örzőbe felhozták hogy megnézzem, A csecsemősők, volt egy-kettő aki mogorva de ha kérdezel és nem csúcsidőbe reggel vizitkor akkor segítőkészek, hozzánk bejöttek megmutatni hogy kell szopiztatni..a cukros vizet ha benthagyod akkor itatnak vele ha melletted van akkor te adsz neki ha akarsz.. ha nem , nem, ha nem indul be a tejed és besárgul a tápszert megbeszélik veled...éjjelre bent lehet hagyni..mondjuk ott is a mogorvák húzták a szájukat de ez van.. és én csak éjjel 1kor vittem be addig sírt szegény éhes volt tápszert nem adtak a vizzel nem lakott jól a tejcsim még nem indult be csak itthon..de 5kor már mentem is érte..

Én se nála szültem de sokan dicsérik a kórházat sok rendes fiatal orvos van aki segítőkész


Bocsi ha hosszúra sikerült

2011. dec. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

3 éve szültem, és 3 hét múlva szülök ott megint.

Én 16 órát vajjúdtam, nem kaptam oxitocint, csak a kitolás előtt, ill. nem volt gátmetszésem sem, teljesen természetesen szültem meg a fiamat.

Sajnos intenzívre került egy fertőzés miatt, a PIC-ről csak jót tudok mondani, nagyon jól bántak a kisfiammal, be sem merném vállalni olyan kórházban a szülést, ahol nincs intenzív, mert így végig ott lehettem vele. 3 óránként lehetett látogatni.

A csecsemősök összeségében segítőkészek voltak, persze volt 1-2 mufurc, de szerintem mindenhol van.

A szülőszoba modern, jól felszerelt, a szülés után másfél órát hármasban hagytak minket, sőt nekem rögtön a hasamra tették, után bebugyolálták és még szoptatni is segítettek rögtön. Szóval nekem nem volt olyan rossz tapasztalatom, mint az első válaszolónak, sőt lényegében pozitív volt (magát a hosszú szülést leszámítva) minden.

2011. dec. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Van pozitív és negatív is.:-)

Nekem szimpatikus a doki,nővérem szült nála 12éve és nagyon meg volt elégedve.

A pár nap kórházat meg remélem túléljük majd.:)

2011. dec. 9. 11:06
 5/9 anonim válasza:
Én 3 hete szültem ott (más orvosnál) és nagyon meg voltam elégedve a szülészettel!valóban jól felszerelt és biztos orvoson is múlik de nekem minden kívánságomat teljesítették, bár a gátvédelemmel valóban nem sokat bajlódnak, de én első babánál ezt nem is erőltettem. A gyermekágyas osztály az más kérdés, szörnyű lepukkant és nyomasztó, mindent be kell vinni mert még egy fültisztító pálcikát sem tudnak adni a babának, viszont az emberi tényező ott is nagyon pozitív, nekem nagyon sokat segítettek a szoptatásban, nagyon-nagyon profi szoptatási tanácsadó van ott, és a tápszerezést ha muszáj valóban megbeszélik az anyukával.
2011. dec. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szia, én Kisfalvinál szültem pár hónapja, nem csalódtam benne, nagyon kedvelem. A szülészet jól felszerelt, külön jó, h oktatókórház, mindig van benn több doki, nekem ez megnyugtató volt.(ezzel persze együtt járhat h orvostanhallgatók is nézik a vizsgálatot, többen vizsgálnak) Nekünk császár volt, nem hagytak sokáig vajúdni, az emberi tényező szerencse kérdése,a műtőben mindenki mufurc,fáradt volt,(éjjel) az őrzőben nagyon segítőkész volt az éjszakás nővér. Én egyágyas szobát kértem, rám sem néztek, ha kértem valamit vagy teljesítették vagy nem, de úgy kell hozzáállni, h 3nap, féllábon is. Csecsemősök ha kéred, segítenek, szoptatásban kértem segítséget, adtak, nekem mindez belefért, nem is akartam hosszú távra berendezkedni oda;) Boldog babavárást!
2012. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 1 éve szültem a dokinál, nagyon elégedett voltam vele.

Nagyon természetes szülés párti, nekem az első császárral született, (nem nála) de ő végig sulykolta belém, hogy ez az lesz. Sajna nem sikerült, nem a doki hibájából, maximálisan elégedett voltam vele, nagyon kedves, minden nap bejött, még akkor is amikor amúgy szabadnapos volt, néha nehéz elérni telefonon, mert jön-megy rohan, tv-ben dolgozik stb, de pl az asszisztensét vagy ha lesz fogadott szülésznőd akkor azt mindig eléred, soha nem maradsz tanács, elérhetőség nélkül.


A kórházról. Én pozitívan csalódtam a SOTE I-hez képest!

Én egyetlen nővérrel találkoztam, aki mufurc volt, mind csecsemősök, mind osztályos nővérek nagyon aranyosak voltak, ha segítségre van szükséged kérni kell, mert amúgy nem ugrálnak az ágyad mellett, de mindenben segítenek.


Bármi kérdésed van írj nyugodtan!


Boldog babavárást!

2012. jan. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 24. 15:23
 9/9 Ancsakiss válasza:
Kb. egy hónapja szült nála a barátnőm a SOTE 2-n. A kórház rendben van, a csecsemősök és a nővérek a barátnőmmel bunkók voltak, szinte kivétel nélkül. Pedig ritka kedves, nyílt, és mosolygós lány. :) A doki konkrétan egy HENTES!!! Esze ágában ne legyen senkinek ehhez menni!!! Előbb mennék szülni a kutyám állatorvosához, mint ehhez a behízelgő modorú, simulékony, pénzéhes alakhoz. Legutóbb kiírta az ajtajára a szülés utáni pénzét, amit elkér minden kismamától!!! Részletek: A dokit többször nem lehetett elérni már a fizetett terhesgondozás alatt. Hiába szólt neki a szülésznő időben, hosszú órákkal előtte, hogy igyekezzen, mert kezdenek felgyorsulni az események, már csak akkor esett be egy "Csók" mondattal a szülőszoba ajtaján, amikor már a gyerek feje látszott, és még ő volt felháborodva, hogy a 22 órás vajúdás, és a több, mint 36 órás ébrenlét után a kismama nem a legkedvesebb formáját hozza. Nem kapott epidurálist a barátnőm, hiába kérte, és a hosszú vajúdásban annyira elfáradt a baba is, hogy rohamosan lekezdett esni a pulzusa. Amikor sikerült világra hozni, lélegeztető gépre került, és inkubátorba napokig, ahol elkapott egy fertőzést is az előtte makkegészséges gyerek.Antibiotikummal kezelték napokig, napi 3x, de úgy, hogy még a tenyésztésének az eredménye meg sem érkezett. Az "orvos" erről csak 2 nap múlva hallott a kismamától.Én ennek a nyomorultnak az ujjait törtem volna el egyenként!!! És ez nevezi orvosnak magát!!! Undorító!!!
2015. dec. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!