Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit vittetek be a szülőszobára?

Mit vittetek be a szülőszobára?

Figyelt kérdés

Vagyis, mit engedtek nálatok bevinni?


Nem az interneten elérhető, nagykönyvben megírt lista érdekel, hanem, hogy mi az átlag és valós?


A barátnőm most szült (én januárban fogok, még kérdés hol, ezért is érdekelnek a válaszok), s ő is a kórház által megadott lista alapján készült egy szülőszobai/kórházi csomaggal.


De, amikor ment volna be, a nővér teljesen kiakadt, hogy mekkora cuccal akar bemenni.


Amit engedtek bevinni: egy törülköző, egy papucs, egy tusfürdő, telefon, hálóing, pár fontosabb lelet (még a mappáját sem vihette be).


S, kb. ennyi.


Se, innivalót, se ennivalót, sem a babaának ruha/pelust, sem semmi mást, nem engedtek be.


Nálatok, hogy volt? Ti konkrétan mit vihettetek be?


Vagy, most a covid miatt van szigorítás?


Csak érdekel, hogy mi az átlag, hogy, hogy készüljek.


2020. nov. 2. 14:59
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%

Szia!

A youtubon megéri keresgélni, Chloe from the woods-nak, Kovács Ramónának és még sok videósnak van fent videója ilyen téren. :)

Nekem is sokat segített.

2020. nov. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1


Nem ezt kérdeztem, de köszi a választ!

2020. nov. 2. 15:05
 3/11 anonim ***** válasza:

Én 2 bőrönddel mentem és alig kellett valami.

4 hálóing, eldobható bugyi, betét, tusfürdő, törülköző, pár pipere cucc, papucs nekem ;

Kicsinek nem kellett semmi, adtak rá ruhát és a pelenkázó alatt volt tiszta váltásruha, pelenkák, popsitörlők. Vizet és könnyű nasit hoztam, de normális volt a kaja, meg éhes sem voltam. Kb ennyi kellett. Ha esetleg valami kellett volna, férj be tudta hozni. Igaz, akkor nem volt látogatási tilalom.

2020. nov. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként mindent beengedtek vinni, volt kismama aki tápszerrel, cumisüvegszettel érkezett, ellene sem volt kifogásuk.
2020. nov. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Egy pici hátizsákot vittem be. Szolozsir, kaja, pia, telefon, töltő volt benne meg betét, bugyi kellett volna de az a nagy csomagomban volt, úgyhogy lehetett kotorni...
2020. nov. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Én nem néztem szülés előtt a kórház listáját. Vittem amit fontosnak éreztem.

Ami valóban kellett: kisméretű törülközőt borogatásra,nagyot a fürdéshez,papucs,wc papír,víz,szőlőcukor,csokiszelet apának,fényképezőgép. Nagy bugyi,nagy betét (bár adtak),fésű és hajgumi. Ha utóbbiakat kérdezed miért..hát mivel nem egy álom a szülés,tudtam hogy szanaszét fog állni a hajam. Mielőtt kiengedtek minket az osztályra ennyit megengedtem magamnak. Mondjuk a nagy fekete karikák a szemem alatt nem javítottak a kinézetemen😀

2020. nov. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Sógornőm nem rég szült és én is nemsokára fogok. A szülésznőm és sógornőm elmondása alapján az alábbiakat csomagoltam a szülőszobára (az egyik bőröndbe raktam egy nagyobb szatyorba, hogy csak ki kelljen kapni és kelljen kotorászni) :


-két papucs: egy a mászkaláshoz, egy fürdéshez

-két hálóing: egy a vajúdásra/szülésre, amit annyira nem sajnálok, ha esetleg ki kell dobni, és egy fürdés utánra amiben már az osztályra megyek

-fehérnemű, betét (én Tena nadrágpelenkát raktam be)

-tusfürdő, wc papír, esetleg fertőtlenítő kendő

-törölköző nekem és egy kifogó a babának

-1,5 l ásványvíz, szőlőcukor, ropi, keksz (én rizspufit raktam be)

-telefontöltő


A szülesznő kért egy csomagot a ferjemnek is. Neki kell tiszta nadrág, póló, papucs. Köpenyt adnak a kórházban. Meg kell majd neki is innivaló, nasi, de ezt majd ő hozza, ha menni kell.

2020. nov. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Olyan fura nekem, hogy a szuloszoban fürdötök? Mi ezeket az osztályon végeztük már el. Vajúdás közben lehetett tusolni, de az más. Szules után attoltak a helyemre és mindent ott intéztem. Meg mi kaptunk kórházi leplet a szuleshez. Kb mint a filmekben csak teljesen fehéret.
2020. nov. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt, mondta a szülésznő, hogy miután letelt az aranyóra a picivel, akkor el kell mennem fürdeni és utána visznek az osztályra már frissen és üdén :D Ezért is mondta, hogy pakoljak tiszta cuccokat a szülőszobás csomagba. Nem tudom, hogy máshol hogy működik, nálunk így lesz. 7-es voltam


Az kimaradt, hogy a leletes mappa, kiskönyv is kell, hogy keznél legyen.

2020. nov. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan? Nalunk mindenkit attoltak az agyahoz, (senki nem ment saját lábon) kapott ételt, meg kellett innia minimum fel liter folyadékot és csak utána állhatott fel pl fürdeni. En utána se mert elajultam, de ez más teszta 😀 hat ahány ház annyi szokás ezek szerint.
2020. nov. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!