Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha beindulna itthon a szules..?

Ha beindulna itthon a szules..?

Figyelt kérdés
Elso baba, igy jol jonnek a tanacsok :) Ha elfolyna a magzatviz(nem zold, attetszo, normal) le lehet meg zuhanyozni itthon, rendbe szedni magam? Max 15 perc.. Vagy azonnal rohanni kell befele? Streptococcus ra negativ lettem! Illetve, ha nem folyik el a magzatviz, csak fajasok jonnek szinten nem muszaj rohanni azonnal? Gondolom egy zuhi, borotvalkozas csak belefer meg itthon, eleg 10 percesekkel indulni? Hajmosast probalom ugy csinalni, hogy mindig normalis hajam legyen, vesz esetere vettem szaraz spray sampont,borotvalkozni is 3-4 naponta borotvalkozok, de azert indulas elott csak jol esne egy gyors tusolas stb. A cuccom mar el van keszitve, csak fel kell kapni. Kinek hogy volt? Koszi, ha irsz :)
2020. nov. 5. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem szultem meg, de nekem most eszembe jutott errol, hogy az hogy anyamnak semmi fajasa nem volt, szaladgalt meg a folyosokon a korhazban, majd mikor felfektettek a szuloagyba, azt mondta neki a doki: de hisz magabol mar felig kinn van a gyerek! :D Nem volt hosszu szules.

De egyebkent igen, en ugy tudom 5-10 perces fajasokkal mar illik ott lenni a korhazban.

2020. nov. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő így mondta:

Elfolyik a magzatvíz és normál, zuhanyzás indulás

Elfolyik de nem áttetsző, vagy hirtelen kizúdul rengeteg ( előre eshet a köldökzsinór): ahogy vagyok azonnal indulás.

Fájások esetén: elsőnél még hajat mosni is van idő. Attól függ mennyire vagytok a kórháztól, de jobb otthon vajudni, mint a kórházban. Azt javasolta nem kell rohanni.

2020. nov. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

2essel azért nem értek egyet.


1,ha kizúdul a magzatvíz nekünk a szülőszoba látogatáson azt mondták feküdjek le gyorsan. És ezután hívni a kórházat.Nem azt hogy rohanni öltözni és indulni.

2,hiába első baba,sehol sincs megírva hogy órákig eltarr majd. A fiam reggel 7kor ébresztett fájásokkal,a szülésznőm a szomszéd faluból 8kor átjött megnézni és hanyatt esett mert 4 cm-nél tartottam. Fél 9 után értünk be a kórházba,a vizsgálóban már 5 cm,majd 10:10 percrkor megszületett.

2020. nov. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, nekunk is a tanfolyamon azt mondtak, hogy ha kizudulna azonnal le kell fekudni a koldokzsinor miatt es mentot hivni vagy utana indulni. Hat igen, bar elso babanal eleg ritka az ilyen gyors szules :) hat egy zuhi azert csak bele fog ferni :)
2020. nov. 6. 10:48
 5/6 Bogus20 ***** válasza:
Nekem mind3 babámnál megnézték a terhesség végén ultrahangon, direkt rákérdeztem, mennyire van lent a feje, mert ha már elég lent van akkor nem kell magzatvíz elfolyás esetén annyira parázni, mert nem tud előreesni a köldökzsinór. Én 10 percesekkel lehet még nem indulnék első szülésnél, csak ha elfolyik a magzatvíz. A második babámnál hazaküldtek úgy hogy bementem 6-7 perces fájásokkal, 4cmre voltam nyitva de még állt a magzatburok. Csak leálltak a fájások. Rám bízták, így hazamentem, aztán később aznap éjjel mentem be szülni, de jó volt mert addig elintéztem pár dolgot. :-) Én attól félnék, ha túl korán bemegyek, hogy valamivel gyorsítani akarnak a dolgon, hogy " essünk túl rajta"...
2020. nov. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az elsővel elfolyt a magzatvizem (nem otthon) és rá 13 orára szültem meg, szóval ebből kiindulva lett volna időm zuhanyozni.

A másodikkal otthon fájásokkal, 5 percesekkel kezdődött. 3 órán belül megszületett, simán letusoltam még otthon, bepakoltam a táskám, ami még hiányzott. Az utolsó 1 órában voltam csak a kórházban, a víz már ott folyt el.

Szőrtelenítésről a véleményem, szerintem felesleges már akkor csinálnod, ha 3-4naponta szoktad, nincs akkora szőr ott, hohy zavaró legyen, ennyi borosta simán belefér. Az elsőnél pont előző nap csupaszítottam le magam,a masodikkal 2-3napos lehetett. Senki sem foglalkozott vele. Szerintem akkor már ne azzal foglalkozz, az izgalom miatt, vagy egy fájás miatt akár meg is vághatod magad, ami fertőzésveszélyes is lehet.

Hajmosásról meg annyit, hogy nekem csatak vizes volt a hajam mindkétszer mire megszültem.

Könnyű szülést kívánok neked! :)

2020. nov. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!