Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy viseltétek, hogy egyedül...

Hogy viseltétek, hogy egyedül kellett lenni a szülőszobán és nem mehetett be hozzátok senki látogatóba?

Figyelt kérdés

Olyan borzasztó a helyzet a vírus miatt :/ A kórház átszervezés alatt,"egybe tömörítik a kismamákat és első babásként most nagyon lestresszeltek a változások, amiket olvasok...


Tőbben írják, hogy senki nem mehet be a vajúdás alatt sem már, apukát vagy 15 perccel azelőtt engedik be, hogy jönne a kitolás, amúgy egyedül kell szenvedni a szülőszobán és olyan kevés már a hely, hogy lehet, tőbben egy szobában :O


3-4 ágyas szobákban kell lenni, kisebbségiek között, együtt minden babával és egy percet sem lehet pihenni, mert megy a járkálás, nyilván mindig sír valamelyik csecsemő, egyágyas szoba már pénzért sem elérhető :(


Na meg ugye látogatási tilalom van, senki nem jöhet be és nekem ez olyan rossz érzés, hogy nem lesz megosztanom a kisbaba miatti örömöm vagy kérdéseimet vagy tanácstalanságom az első napokban... hogy ott leszek egyedül, idegenek között, magamra hagyva.


Tudom, masok is szülnek így, de nekem alapból olyan kórház-és orvosfóbi van, hogy egy sima vérvételre is 180-aa pulzussal megyek be és ezért nagyon szerettem volna, ha lehet mellettem valaki :/


Ti hogy éltétek meg ezeket a dolgokat?



2020. nov. 6. 18:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%
Fogsz 5-700 ezer forintot, elmész egy magánklinikára, apuci bemehet, akár napokig is és nyugodtan hagynak.
2020. nov. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
5 hete szültem apuka végig bent lehett. Nem volt teltház. Azóta nem tudom változott e. Annak hogy nem jöhet látogató kifejezetten örültem mert 6 éve mikor először szültem jöhetett bármikor bárki. Átjáróház volt nem lehett pihenni.
2020. nov. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
37%
évtizedekig szültek úgy, hogy egyedül voltunk a szülőszobán... és akkor még a látogatás sem így nézett ki, a gyerekeket kiszedték a sorból 14 alatt, napi max két óra volt, ha éppen dolgoztt a férjed, hát nem mehetett be hozzád. És akkor nem két-három napot feküdtek bent az anyukák, hanem inkább ötöt. Mindenki kibírta. NE legyünk már ilyen szerencsétlenek...
2020. nov. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Sőt, régen a bokorban is szültek, esőben a földön, míg a férfiember mammutra vadászott, miért is vannak igényei 2020-ban, nem?
2020. nov. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%

Szültem 2018-ban és most májusban. Nem lehetett bent apuka egyáltalán (Győr...) és látogatókat sem lehetett fogadni. Ebből én azt utáltam, hogy 2 napig nem láthatta (volna) a férjem a babánkat.

A szülés nekem nagyon gyors volt, és a kitolási szakaszt is nélküle oldottam meg már 2018-ban is (mert én így szerettem volna). Az volt nagyon rossz, hogy miután visszahozták nekem a kicsit, akkor ugye nem a férjem karjában volt :( Az hiány mindkettőnk életében. Utána pedig éjszaka fellógott a férjem egy csomag betéttel (hogy legyen ürügy) és az üvegajtón keresztül megnézett minket.

Viszont! Én imádtam, hogy nincs látogatás. Mondjuk hozzá kell tennem, hogy a szülés és a hazamenetel között csak 36 óra telt el. Szuper volt, hogy csak a szoptatással, alvással és a vizsgálatokkal kell foglalkoznom. 2018-ban naponta 2-szer fogadtam látogatókat és úgy mentem haza, mint a mosott sz.r. Rettenetes állapotban voltam. Idén viszont teljesen feltöltődve, jó kedvűen, szinte kipihenten láthatott a nagytesó.

2020. nov. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Én sem átjáást szerettem volna, csak hogy pl. valamelyik nagymama bejöhessen megnézni a babát és kicsit velem lenni...
2020. nov. 6. 18:27
 7/25 A kérdező kommentje:
De ezt még ki is bírnám, azon készültem ki, hogy vajúdás alatt sem lehet bent senki :/
2020. nov. 6. 18:27
 8/25 anonim ***** válasza:
78%

En augban szultem 3 napig voltam bent, 3. Napon delben mar jonnie kellett ertem a ferjemnek. Elso babas voltam en is, mondtam neki hogy be se jojjon latogatni minek? 15 perc semmire se eleg. En csaszarral szultem ott nem

Lehetett bent ertheto modon de a szobatarsamnal bent lehetett termeszetes szulesnel a ferje vegig. En egyebkent kifejezetten orultem hogy nem jarkaltak be vadidegenek, ritka szarul neztem ki 😂 azert se aggodj mert ott lesz vegig tolton a telod melletted, es ha a babat megkapod a ciciden lesz vegig:) kitudsz menni a folyosora telefonalni stb. Mi vegig irtunk egymasnak a ferjemmel, nem ereztem magam egyedul. A szoptatas meg kb az lesz hogy 0-24ben ciciden lesz a babo vagy ha nem bababarat korhaz akkor meg el is viszik majd hogy pihenhess. Nyugi, kipateroljak a kismamakat most nem fogsz sokaig ott hederelni otthon meg mar kenyelmesebb lesz :)

2020. nov. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Illetve, amit írtam, 3-4 anyuka van egy szobában a csecsemőkkel együtt?, hogy lehet ott egyáltalán pihenni?
2020. nov. 6. 18:28
 10/25 anonim ***** válasza:
98%
Egy normál kórházban egy sima kórterem 4 ágyas. Ebben semmi újdonság nincs.
2020. nov. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!