Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor, ha kisebb...

Mi van akkor, ha kisebb súllyal születik egy baba?

Figyelt kérdés
2020. nov. 21. 09:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, nemntudtak mit tenni az orvosok?
2020. nov. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Folyamatos kontroll alatt volt a vérnyomásom tartva. Apal magasvérnyomásos vagyok egyébként.

A 30.hét után szabadult el igazán.

Sajnos a toxémiát megelőzni nem lehet. Még aspirin protectel sem mint oly sokan gondolják.

Szűrni lehet jópénzért, de szerintem felesleges 2 vagy 3 terhességnél. Vagy kialakul vagy nem. Az utolsó 3 hetet voltam bent a kórházban szülésig, akkor kb csak egy csík volt a szemem helyén az extrém ödémásodás miatt. Amikor megjelent a fehérje is akkor indítottak majd sürgősségi császár lett a vége mert elakadt kitolásnál nyakán a zsínórral ami folyton vissza rántotta, neki leesett a szívhang én rosszul lettem.

2020. nov. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ahh hát nem volt szerencsés szülés. Velem is ez volt a végén, a nyakára tekeredett zsinór nem hagyta rendesen megszületni, és esett a szivhangja.

Nálunk más bajok voltak, csak ismerősöm van ugyanabban a cipőben mint te, és érdekelt mi volt.

2020. nov. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

34 hétre született a fiam, ő is IUGR baba volt. 1380 gramm volt összesen. Nálam is toxémia alakult ki.

Kb 1700 grammig volt inkubátorban aztán megkaptam kiskocsira mint bárki más. Mikor elérte a 2 kg-t akkor hazamehettünk. Feszes volt az izomzata ezért dévényre jártunk 1 éves koráig. Mindent időben csinált, mind a nagymozgások, mind a finom motorikája megegyezik a kortársaiéval. (Már 2 éves)

De azért ez nem ilyen fekete vagy fehér. 34 hétre születhet baba jó súllyal mégis lehetnek komoly problémái. Sok mindentől függ hogy mi a vége a történetnek.


Nekünk szerencsénk volt. De az tény hogy ő is igazi többemberes baba volt és a mai napig az. Kicsit érzékenyebb a világra, nehezen oldódik fel idegen helyen. De ezt ilyenkor már csak tippelgetni lehet, hogy vajon a történtek hatására ilyen vagy akkor is ilyen lenne ha 40 hétre 4 kg-val születik.

2020. nov. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan 38 hétre született a babám, de csak 2550gramm volt, és az első három napban inkubátorban volt, mert anyagcsere zavara volt, a vércukra folyton leesett, és infúzió kellett neki, meg kék fény...

nem volt olyan súlyos a helyzet, de még így is rossz volt látni őt ilyen kis elesettnek... Hálistennek nem került a PIC-re sem, bár a 3. napon már mondták, hogy ha estig nem javulnak az értékei akkor viszik egy másik kórházba a PIC-re... De aztán elkezdett jobban lenni.

Az első három- négy nap volt ilyen rossz, utána még három napot voltunk kórházban, hogy megfigyeljék, és egy hét után mentünk haza.

Kb 2 hónapos korára mindent utolért.

A doki azt mondta nekem, hogy a fiam is méhen belül maradt le, hosszúnak hosszú volt, de elég sovány volt, valamiért nem kapott már elég táplálékot. Mivel ilyen kis gyengén született ezért eltartott neki 3-4 napig, amig alkalmazkodott a méhen kívüli életre...

Egyébként nyáron született, 6 évesen ment iskolába, kitűnő tanuló, semmilyen fejlesztésre soha nem kellett járnunk - szóval tényleg nincs semmivel sem lemaradva.

2020. nov. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

39+6-ra 2900 grammal es 53 centivel szuletett a kislanyom, teljesen egeszsegesen. Minden oke volt a vizsgalatokon. Az utolso 1-2 hetre magasabb lett a vernyomasom, de 20 kg plusz volt rajtam, odemasodtam. Nem toxemia volt. Gyogyszert se kaptam.

Valoszinu genetika, igy is nehezen haladt lefele, ennel nagyobb baba lehet ki se fert volna. 🤷‍♀️

2020. nov. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Mit jelent a PIC? Ott mit csinálnak?
2020. nov. 29. 14:29
 18/19 anonim ***** válasza:

PIC - perinatális intenzív centrum


Ide kerülnek a koraszülött és vagy beteg újszülöttek.


Intenzív osztály babáknak.

2020. nov. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. nov. 29. 16:29
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!