Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamik van olyan,aki távolab...

Kismamik van olyan,aki távolabbi kórházban szült a lakhelyétől? Hogy ért be?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon izgulok,de ahova járok nőgyógyászhoz terhesgondozásra nem a lakhelyemen van. Kicsit több,mint 1 órára. Közelben 40 percnyire van a legközelebbi kórház,de ott sajnos rossz tapasztalatom,élményeim vannak,így váltottam pár éve orvost és másik megyében találtam meg,aki tudott segíteni a problémámon. Azóta szerencsére sikerült teherbe is esni és egészséges is maradtam (lekopogom). Emiatt ragaszkodunk a távolabbi orvoshoz,de most elbizonytalanodtam,hogy beérek-e az ottani kórházba. Első baba lesz. Van esetleg,aki hasonlóan messzebb szült vagy,hogy oldotta meg? Ismerősök nem élnek a környéken,így nincs,akihez mehetnék.


2020. nov. 23. 16:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az első szülés, hidd el, nem olyan gyors.


Bőven be fogsz érni a kórházba.


Ne stresszeld magad emiatt!


Könnyű szülést és egészséges babát kívánok!

2020. nov. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%

Miért hiszi azt minden kismama, hogy az első szülés úgy megy, hogy fél óra alatt kipottyan a gyerek úgy, hogy észre sem veszi kb?

A kismamák minimum fele legalább 2x bejön a kórházba vaklármával, mielőtt valóban bejönne szülni.

Elárulok valamit: Az első szülés a RENDSZERES fájások (értsd: 5 perceként jelentkező fájások) kezdetétől is általában 8-10 óra. Csak az eltűnt méhszájtól kezdve, mire valóban kijön a gyerek, az sokszor több, mint egy óra!

Nem fogod lekésni.


A nem tervezett intézeten kívüli szülések száma az összes szüléshez képest igen csak alacsony. Attól, hogy egy-egy esetből hírt csinálnak, attól ég nem mindennapi jelenség. Ráadásul általában többedszer szülőket érint, nem az első gyereket szokták otthon megszülni, hanem a 2-3-10. gyereket. 5 éve dolgozom szülészeten (évi 2500 szülésszámú helyen), de először szülőnél nem direkt otthon/mentőben/árokparton szülést még nem láttam.

2020. nov. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Én cáfolnám az előttem szólókat.

Barátnőm első szülése rekord gyors volt.Kora reggel ctgn volt egy távolabbi városban kb.40percre. Majd otthon szült meg még aznap délelőtt, nem ért ki a mentő. Apuka vezette le a szülést+telefonban a mentős.

2020. nov. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Kb 45p a kórház tőlünk, 5 órája szivárgott a magzatvíz mire elindultam, beérkezés után kb 4 órával született meg
2020. nov. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

Szintén cáfolom a kettest. Az első szülésemnél amikor 5 perces fájások voltak, csak legyintettem, hogy még rengeteg idő van. Hát pont sikerült apukának elkapnia a gyereket. A másodiknál már okosabbak voltunk, mivel ugyan ez volt.


Nekem folyamatosan ezt hangsúlyozták, hogy az nem olyan gyors, lesz idő, első szülés...

Én meg nem akartam elkapkodni, úgy is haza küldenek, hát ez lett belőle.

2020. nov. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem azért sem célszerű ilyen nagy mellénnyel kijelentéseket tenni mint a 2-es válaszoló, mert azt hogy ki milyen gyorsan szül majd utólag tudja meg. Mutasson bárki olyan kismamát aki nem aggódott az első szülés előtt. Mindenkiben vannak kérdések, tudni fogja-e ha elkezdődött, mikor induljon el otthonról etc. Ez teljesen ésszerű aggodalom. Ellenpélda is van mint láthatjuk, még ha nem is ez az általános.
2020. nov. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Oké, le lehet pontozni azért, mert évi 90 000 szülésből van 2 ilyen...


Ennek a nagy félelemkeltésnek az a következménye, hogy:

Minden kismama legalább 3-szor jön be úgy, hogy még sehogy sem áll a szülés, mert "jaj, nehogy otthon szüljek meg"

A 3. bejövetelkor mindenki megunja a francba, felveszik az éppcsak egy centis méhszájával aztán jön a burokrepesztés, az oxytocin, a "nem halad sehova a szülés", beilleszkedési rendellenesség, majd 6 óra szenvedés után "hát, meg kell operálnunk" forgatókönyv. Anyuka meg sír, mert ő simán akart szülni, de a köcsög orvosok.


Közben ha simán várnának egy kicsit és bejönne rendszeres fájásokkal meg 5 centivel, akkor 3 óra alatt megszülne és nem b.tatná senki.


És persze, biztos létezik olyan is, mint a ti esetetek, évi 2. Olyan eset, amit meg leírtam, napi 2.

2020. nov. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

#7


Szerintem, nem amiatt lettél lepontozva, amit írtál.


Hanem a stílusod miatt, csak megjegyzem.

2020. nov. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%
Nekem első babával este 7 körül kezdett folyni a magzatvíz otthon fájások nélkül, 9 re mentünk be a korházba éjfèl körül kezdődtek a fájásaim és 4.32 kor lett meg a kislányom. Szóval ezek szerint a 90 ezerből mégis több lehet az a kettő ha már csak itt hárman írtuk.
2020. nov. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
7 es: eüsként szégyenkezek egy ilyen stílusú kolléga miatt, pedig aztán nálunk is van mindenféle beteg a radiológián, de első kismamákról így prédikálni nem valami szép dolog... Én is most várom az 1.gyermekünk,mindenórás vagyok, jó, hogy aggódok, minden jelre figyelek, várom a nagy bummot, az elsöprő fájdalmat. Aztán anyum engem úgy szült, hogy elfolyz a magzatvize és rá 4 órára már felsírtam, első gyerekként. Nagyim meg azt mesélte, hogy "csipkedte" a fájás, itt-ott felszisszent, mire a kórházba értek 4 ujjnyira ki volt tágulva, 2 órára rá megszületett apukám mint első baba. Ha ebből indulok ki nem nagyon rizikóznám, hogy sokáig totojázzak itthon, mivel 35 km a kórház.
2020. nov. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!