Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyen az aki nem tud...

Mit tegyen az aki nem tud eljutni a lakhelyétől szinte sehova, mert fél a tömegközlekedéstől is, és az autóvezetéstől is?

Figyelt kérdés

Főleg emiatt depressziós, senki nem veszi komolyan, nincs segítsége. Pedig az életben jelentősen akadályozza ez a komoly probléma.Van jogosítványa.

Ez nem nyavalygás,amikor rákényszerült utazgatásra,az egészsége is megromlott,ez azóta rendeződött,már jól van,amióta nem kell utazgatni.



2020. jan. 4. 10:05
 1/8 A kérdező kommentje:
autóvezetés előtt is érez elviselhetetlen szorongást,rosszullétet,de vezetés közben elmúlik
2020. jan. 4. 10:09
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Szociális fóbia, agorafóbia, vagy generalizált szorongás.

Nem fog tetszeni a válaszom, pedig tudom miről beszélek.

Az ilyen ember úgy gyógyul meg ha elindul. Kis lépésekben, de menni kell, vezetni, buszozni. Busszal előbb 1-2 megállót, kocsival pár km-t, és hetente növelni a távot.

2020. jan. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Helyében bicikliznék...!
2020. jan. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért támadóak itt sokan.Többé nem írok kérdést,meg majd én is tahó leszek,az emberek jó része amúgy is csak abból ért,félelemből tisztelettudók úgy látom.

Kedves első: ugyanezt az érzést kívánom neked is.Minél hamarabb,minél erősebben!

Ja,amúgy nagyon jól vezet az illető.Pont a rohanós türelmetlen félőrültektől fél,amilyen te is lehetsz.De régen lenullázta egy roh@dék az önbizalmát,még kezdőként,amikor még sokat hibázott,meg a tanulás ideje alatt.Innen a félelem.(én messze élek,tőle ritkán jutok el hozzá)

2020. jan. 4. 10:59
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Szép a stìlusod :) Köszi a jókívánságot de szerencsére én nem vagyok gyogyós. Ráadásul tele vannak a hírek ilyen emberekkel, akik halálos balesetet okoznak. Ha ezt te sértésnek veszed, az a te bajod. Gondolom fáj az igazság. Mindig az háborodik fel, akinek oka van rá. ;) Javaslom, jó csúszós úton kezdd meg a kísérletezést, hiszen igaz végigszorongod az egészet, de nagyon jól vezetsz :)) így nem lesz gond.
2020. jan. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Egyetértek az előttem írókkal. Lehet durván írták le egyesek a véleményüket, de van benne igazság, ezen kár megsértődni, meg lepontoznod mindenkit mert semmit nem érsz ezzel. Te írtad: "

autóvezetés előtt is érez elviselhetetlen szorongást,rosszullétet". ELVISELHETETLEN szorongást érez ha beül a kocsiba. És ha a nagy szorongásában elcsap valakit indulás után? Ne haragudj, de ez nem játék, meg nem a kísérletezgetésről szól. És én sem szeretnék ilyen ember áldozata lenni, aki miatt meghalok, őt meg felmentik mert szorongó beteg meg mit tudom én. Az ilyennek jogsit sem adnék. Menjen pszichológushoz, vagy ahogy előttem is írtàk, ott a bicikli, vagy a tömegközlekedés.

2020. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A hírek nagyon felelőtlen, drogos,alkoholista,önmagukat tökéletesnek képzelő szörnyekkel vannak tele,elsősorban akit gépjármű közelébe se engednék.
2020. jan. 4. 14:04
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Pont olyanok mint te!
2020. jan. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!