Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Babarát kórházban meg lehet...

Babarát kórházban meg lehet kérni a csecsemősöket, hogy éjszakára vigyék el a babát?

Figyelt kérdés
6 éve született a lányom ebben a kórházban. Akkor az volt a szokás, hogy nap közben kint van a baba, éjszakára elvitték és hajnalban hozták, kivéve, ha anya kérte, hogy vele maradhasson, akkor kint hagyták. Nekem ez teljesen megfelelt. Éjszakai szülés után jól jött, hogy éjszakánként tudtam pihenni. De itt is elérték, hogy folyton kint legyen a baba. Az tök jó, hogy a lehetőség megvan erre, de most ez kb. kötelező, ahogy hallom. Ha én kérem, hogy éjszakára beadnám, azért meg lehet oldani. Ha a szájukat húzzák emiatt, az nem zavar, csak a lehetőség legyen meg. Azt most hagyjuk, hogy "ha hazaérsz, kinek fogod leadni éjszakára?". Nyilván senkinek, így is 48 óra és kitesznek, legalább annyit had pihenjek a szülés után. Lányomhoz is keltem utána becsülettel itthon minden este.
2020. nov. 23. 17:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk sincs ilyen. De én tök jogosnak érzem.

Én hajnali 2kor szültem 24óra vajudás után. Elmondani nem tudom mennyire kivoltam. 4kor vittek át osztályra, 6kor már hozták is a fiam. Addig kb 2 órát ha aludtam. Onnan végig velem volt.


Én nem akartam "leadni" a fiam, a szobatársam hisztizett ezért. Akkor a csecsemősök megmondták, hogy nem viszik el a gyereket, nincs rá kapacitásuk. Egyszerre minimum 20 csecsemő van a folyosójukon, ha csak a negyedét adják le sem bírnak már velük, mert 2 nővér van, az egyik pedig mindig mászkál.

És de, ha ott nem tudod már a gyereked ellátni, akkor mi lesz késöbb?!

2020. nov. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
66%
Császár után csak másnap kaptam meg 0-24-be a gyereket. Ha elmentem wc-re, fürdeni vagy akárhova akkor mindig le kellett adni a babát. Szobatársam szintén császáros volt, őt borzalmasan megviselte a műtét. Szó szerint kb magát is alig tudta ellátni, alig bírt mozogni és éjszakára szerette volna leadni a babát, de húzták a szájukat és azt mondták neki, hogy max 2 órára vállalják be, mert rengeteg dolguk van.
2020. nov. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#7:

Igen, nagyon normális, aranyos csecsemősök vannak a Bajcsyban.

13 éve nem sok segítséget kaptam szoptatásnál (mondjuk nem is kellett), de most az első babás anyuka szobatársamhoz bejöttek tanácsadni, korrekt módon, és még a pelenkázást is megmutatták neki. Mosolygósak, kedvesek voltak végig, tényleg le a kalappal előttük.

Megkérdezhetem, ki az a "szuper doki"? A 13 év alatt gyakorlatilag mindegyikükkel volt dolgom, vannak kedvenceim, és van pár, akitől az Isten mentsen. 😋

Ettől függetlenül a negyediket is ott szülném, ha lenne. (Nem lesz.)

2020. nov. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!