Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Babarát kórházban meg lehet...

Babarát kórházban meg lehet kérni a csecsemősöket, hogy éjszakára vigyék el a babát?

Figyelt kérdés
6 éve született a lányom ebben a kórházban. Akkor az volt a szokás, hogy nap közben kint van a baba, éjszakára elvitték és hajnalban hozták, kivéve, ha anya kérte, hogy vele maradhasson, akkor kint hagyták. Nekem ez teljesen megfelelt. Éjszakai szülés után jól jött, hogy éjszakánként tudtam pihenni. De itt is elérték, hogy folyton kint legyen a baba. Az tök jó, hogy a lehetőség megvan erre, de most ez kb. kötelező, ahogy hallom. Ha én kérem, hogy éjszakára beadnám, azért meg lehet oldani. Ha a szájukat húzzák emiatt, az nem zavar, csak a lehetőség legyen meg. Azt most hagyjuk, hogy "ha hazaérsz, kinek fogod leadni éjszakára?". Nyilván senkinek, így is 48 óra és kitesznek, legalább annyit had pihenjek a szülés után. Lányomhoz is keltem utána becsülettel itthon minden este.
2020. nov. 23. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%
Meg lehet kérni őket. De pihenni így sem fogsz, mert ha lesznek szobatársak, akkor az ő babáik nem valószínű, hogy alszanak, és szoptatni is fogják hozni a babát.
2020. nov. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2020. nov. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Be lehet, ha ugy erzed. En nem adnam. Elso szulesem nagyon hosszu volt, nagyon kivoltam, utana tobbszor elajultam, igy nem lehettet velem a baba, delutan 5-tol masnap reggel 6-ig nem hoztak oda. Ez akkor nem zavart, orultem, h elek. Tavaly szulett a masodik. Most gyorsanb volt, utana is erosebb voltam, igy elso percrol velem volt. Szegeny atorditotta az elso ejszakat. Vegig fogtam, rajtam aludt valamennyit. Most gondoltam bele, h az elso kisfiam szegeny tuti vegigorditotta azt a 12 orat nelkulem. Es senki se vette fel. Ezert nem adnam be.
2020. nov. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk alapbol csak ugy engedtek haza a korházból ha a baba legalább 1 éjszaka bent volt anyukával. 1 éjszakát se tervezel?
2020. nov. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Nalunk nem lehet már. Csak ha az anya állapota indokolja. De az nem az, hogy fáradt vagy. Annak a csaszarosnak vittek el, akit újra kellett műteni. De reggel már nála volt pedig lógott ki belőle a vergyűjtő zsák meg 2 napig. Ez most az új főorvos utasítása nálunk. Sokan nem örültek neki, de hát ez van.
2020. nov. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

A Bajcsyban szültem háromszor is, már legalább 13 éve bababarát kórház. A legnagyobb gyerekem 12 éves, a legkisebb 3 hetes, de mindegyik szülésnél bármikor be lehetett tolni a babát a csecsemősökhöz, sőt, mindig el is mondták, hogy nyugodtan vigyük be, ha pihenni szeretnénk, éjszakára is.

A legutóbb éjszaka szültem, és utána csak azért hozták be hozzám a picit éjszakára, mert direkt kértem, egyébként hagytak volna pihenni.

Nem gondolom, hogy attól lenne bababarát egy kórház, hogy nem hagynak lehetőséget a frissen szült anyáknak pihenni, mint ahogy azt sem gondolom, hogy egy anya csak úgy lepasszolja a gyerekét indokolatlanul a csecsemősökhöz. Viszont jó, ha ott a lehetőség, hiszen lehet az ember rosszul, lehet extrém fáradt, és most, hogy látogaási tilalom is van, már az apánál sem hagyhatja addig, míg mondjuk kényelmesen lezuhanyzik, stb.

2020. nov. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6 az a baj, hogy a legtöbb bababarat kórház cseppet sem anyabarat. Mi azon poenkodtunk a noveremmel, hogy legközelebb anyabarat kórházat akarunk. De a Bajcsynak meg egy pont azon túl hogy ott van a legfantasztikusan orvos, akivel terhessegem alatt találkoztam.
2020. nov. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%

Csaszar utan tobb mint egy napra elvittek a lanyom, nem is hoztak, en csoszogtam erte amint lehetett. Csecsemoosztalyon full kivilagitasban egymas mellett a sok kis csecsemos kocsin uvoltottek egymas mellett a babak es senki nem nyugtatta meg oket. Nekem akkora buntudat volt h most jott ki a meleg anyamehbol, sotet puha helyrol, 9honap szivdobogas alol es nem volt ott az anyja egy napig h megnyugtassa:(((


A harmadikat ejfelkor szultem, aranyora utan toltak fel a szobaba es o vegig ott volt velem hazamenetelig, szopizott, aludt, sosem sivalkodott, ott volt az anyja, ennyire volt szuksege es ez igy van jol. Szerintem onnantol h megszuletik, az en komfortom masodlagos, nem is tudnek igy pihenni h tudom h ot valahol leszrjak epp, mert tuti nincs annyi csecsemos babusgatni oket amennyien vannak az osztalyon, na meg az o hangjuk nem az enyem. A vilag leggyamoltalanabb lenye az ujszulott, pont egy akkora trauma utan mint a szuletes, akkor van a legnagyobb szuksege RANK.

2020. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

SOTE 1en nem nagyon örültek, még annak se, ha napkozben adod be, míg hajat mosol és mondjuk szobatarsad nincs/kiment


Itt kB 6 hely volt, szóval ennél többet nem is tudtak fogadni.


Én mondjuk nem adtam be, így sem tudtam aludni, de az egész folyosó zengett, mert mindig sírt valamelyik baba.

2020. nov. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Meg


De hozzák 2 óránként őket..


Meg a szobatársé úgyis kel.


Nálunk nem kérésre.. de pl elvitték a fiamat.

Nem tudtam megnyugtatni.. pedig cicizett is ( sokat, mert volt tejem azonnal,)nem hangosan sírt, de folyamat felverte a többi babát.

Akkor elvitték a többiek érdekében, de 2 h múlva hoztàk.


Amúgy semmi baja nem volt.. front volt... mai napig frontérzékeny..

2020. nov. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!