Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érzi egy nő hogyan szüljön?...

Érzi egy nő hogyan szüljön? Hallgassak a megerzeseimre vagy bízzam magam a tapsztaltabbakra?

Figyelt kérdés
A baráti társaságom erőlteti, hogy válasszam a császárt,hozzateszem egyikük sem szült természetesen tehát nincs összehasonlítási alapúk. Én viszont nagyon félek a szüléstol a csaszartol meg még inkább, szeretnék természetesen szülni, én úgy érzem ez hozzám sokkal közelebb áll, és jobban is menne mint egy császár.
2020. nov. 24. 17:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
19%

A csaszarnak tobb lehetseges komplikacioja van. Nagy hasi mutet annak minden lehetseges velejarojaval. Nem veletlenul csak indokolt esetben alkalmazzak azok, akik nem penzt akarnak csak latni, hanem normalis orvosként termeszetes szulest levezetni.

Nekem nagyon fajt a vajudas, orakon at folyt az oxitocin infuzioban, es feluton ugy voltam vele, hogy mar a csaszart se bannam, de nagyon halas vagyok, hogy termeszetes uton szultem. Lett gatsebem, ami hosszu ido alatt gyogyult be, es meg mindig feszül ott a borom (4 honapja szultem), de ez semmiseg ahhoz kepest, amilyennek egy csaszar utani felepules igerkezik. A babanak is jobb a termeszetes szules, h

a nincs problema, mert a vajudas csomo folyamatot elindit benne, jobban alkalmazkodnak az uj kornyezethez.

2020. nov. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
11 en inkább úgy fogalmaznék, hogy más jellegű kockázatai vannak. Sem nem több sem nem kellemetlenebb, mint ami egy természetes szüléssel járhat. Egy “rossz” hüvelyi szülésnél jobb egy “jó” csaszar. De soha senki nem tudja előre mit dob a gép.
2020. nov. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Úgy legyen, ahogyan te szeretnéd, ha van rá lehetőség. Ne arra hallgass, más, mit mond. Ahol én szültem, ott nem lehetett császárt "kérni", azt csak valóban indokolt esetben végeznek. Sajnos előre nem lehet tudni, melyik lenne jobb/ könnyebb. Mert minden ember szervezete máshogyan reagál rájuk. Az, hogy más hogyan élte meg, csak egy dolog. Főnöknőmnek 3 hónapig tartott felépülni a császárból. Nagyon szenvedett utána, alig tudott mozogni. Emiatt belátható időn belül nem is szeretne 2. gyermeket. Volt osztálytársnőm 2 nap után hazamehetett a kórházból, neki semmi baja nem volt a császármetszés után. Én természetes úton szültem, nagyon rosszra készültem, mégis egy könnyű, és egészen elviselhető, "szinte fájdalommentes" szülésem lett. Ezalatt azt értem, hogy teljesen kibírható volt, nem szenvedtem, nem voltak nagyon durván erős fájásaim. Megfelelő fájdalomcsillapítás mellett. Ahol szültem, ott az oxitocin mellé kábító injekciót is adnak, ami csökkenti a fájdalomérzetet. 4 órát voltam a szülőszobán, ebből csak 30 percről vannak emlékeim, a többit kb. átaludtam. Voltak erősebb fájásaim, de csak kb 5-6. (Biztos több is, de nem voltam magamnál.) És az sem drasztikus. Nem hánytam, nem kiabáltam, minden teljesen bírható volt. Inkább egy nagyon erős feszítő érzést éreztem. Abból, hogy jön ki a baba, semmit. Máig nagyon hálás vagyok az orvosnak ezért az élményért. Először rosszul nyomtam a babát kifelé, de nem a hasamba könyökölt, csak rátette a kezét a hasamra, úgy mutatta, hogyan nyomjam. 15 percig varrt utána, abból se éreztem semmit. A gátseb sem fájt, csak húzódott. Sógornőm viszont ugyanennél az orvosnál, ugyanilyen fájdalomcsillapítás mellett szült. Őt nem ütötte úgy ki az injekció, mint engem. Brutál erős 3 perces és 1 perces fájásokat érzett, hányt is. Neki másként reagált rá a szervezete. Ezért írom, hogy akárki akármit tanácsolhat. Sajnos előre nem tudjuk, neked milyen élmény lesz, és hogyan viseli a tested.
2020. nov. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én nem nagyon hiszek ebben, hogy a nő "spirituálisan" ezt érzi, meg "megbeszéli a babával". Az orvosra hallgatnék első körben... Illetve a te tested, neked mi tűnik szimpatikusabbnak.

Ezt úgy írom, hogy én is inkább császárral szülnék. Ismerőseim mind természetes úton szültek, de egytől-egyig halálközeli élményhez hasonlították. Ez persze nem jelent semmit, biztos van, akik könnyen szülnek természetes úton, meg vannak, akiket nagyon megvisel a császár.

2020. dec. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!