Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érzi egy nő hogyan szüljön?...

Érzi egy nő hogyan szüljön? Hallgassak a megerzeseimre vagy bízzam magam a tapsztaltabbakra?

Figyelt kérdés
A baráti társaságom erőlteti, hogy válasszam a császárt,hozzateszem egyikük sem szült természetesen tehát nincs összehasonlítási alapúk. Én viszont nagyon félek a szüléstol a csaszartol meg még inkább, szeretnék természetesen szülni, én úgy érzem ez hozzám sokkal közelebb áll, és jobban is menne mint egy császár.
2020. nov. 24. 17:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad befolyásolni. Egyik se jobb a másiknál. Ez egy naaaagy lutri. Egy adott csaszar lehet jobb egy adott természetes szülésnél vagy fordítva de mivel előre úgyse lehet tudni, ezért válaszd azt, amit te szeretnél.
2020. nov. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Császárt csak indokolt esetben érdemes csináltatni. Ha nincs szükség rá, akkor inkább legyen természetes. Főleg, ha ez áll hozzád közelebb. A barátaid tanácsát ne fogadd el, hiszen ők nem tudják, milyen a természetes szülés. Amúgy császárból sokkal nehezebb felépülni.
2020. nov. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp (ha lehet) úgy próbáld meg, ahogy szeretnéd. Ha természetest szeretnél és van lehetőség akkor próbáld azt. Nekem első az császár volt. Másodjára nekifutottunk a természetesnek. Sajnos nem sikerült. Az is császár lett.
2020. nov. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Nekem császár volt csak, és nincs az az Isten, hogy magamtól belemmenjek mégegybe. A másodikat megpróbálom majd természetesen, ha nem sikerül, akkor persze császár. De szerintem borzasztó rossz, hosszú felépülés, kínlódás, első nap hébehóba látod csak a babát, mert amég nem tudsz felkelni addig ugye nem is lehet nálad, csak egy kis szoptatásra (máramelyik korházban). Na meg az a teljes kiszolgáltatottság, hogy deréktól lefelé nem érzed magad...
2020. nov. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt embere válogatja. Nekem császár volt, nem azért mert azt akartam, hanem úgy alakult. De a hosszú, fájdalmas és főleg eredménytelen vajúdás után megváltásnak éreztem, hogy végre valami történik. A császár utáni 2-3 nap rossz, de minden nap egyre jobb. Engem nem viselt meg a felépülés, és nem is tartott sokáig. Simán bevállalnám újra. De van akit meg megvisel. Ahogy olyan is, aki meg a sima szülés alatt szakad szét, lesz méhsüllyedése, stb. Persze ha tudnám, hogy lesz egy zavartalan, komplikációmentes természetes szülésem, akkor azt választanám, de ezt nem tudhatom, ahogy te sem. Lutri, ahogy az első írta.
2020. nov. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nyilván, ha indokolt a császár, elfogadom, de számomra sokkal barátságosabb egy spontán beindulo szülés, mint egy megtervezett császár, már előtte szét stresszelnem magam, amúgy meg sodrodnek az árral. Valamiért a természetes szülés sokkal közelebb áll a szívemhez, úgy érzem gyors és könnyű szulesem lenne. De nyilván ott a másik oldal is.
2020. nov. 24. 18:19
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Nem, szerintem nem érzi a szülő nő, hogy mi lenne a jobb és nem is neki kell érezni, hanem a nögyogyászának.

Nekem csak császárom volt és nagyon jól sikerült, műtét után 6 órával már zuhanyoztam és elláttam a babát, minimálisan fájt csak.

De senkit nem biztatnék arra, hogy császárt válasszon, ha hüvelyi szülést akar, mert ahány nő, annyiféle, van akinek nagyon fáj császár után, van aki a sima szüléstől reped széjjel, mindkettővel lehet gond.

Sőt ha valaki tényleg hüvelyi szülést akar, azt nem is lehet meggyőzni, furcsállom, hogy téged meg lehet.

2020. nov. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettoben volt reszem, termeszetesre vagytam, igy azok (2x) emlekezetesebbek, oromtelibbek voltak, ugyanakkor a csaszar is siman ment, felepules ugyanannyi ido volt mindketto utan.


Szerintem hallgass a megerzesedre es bizz az orvosodban. Nem kell mindenaron sem egyik, sem masik. Helyzete valogatja.

2020. nov. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon féltem a terhességtől és a szüléstől, konkrétan már tinikoromban eldöntöttem h én csakis kizárólag császárral vagyok hajlandó szülni, ha egyáltalán szülök vha is. Ez akkor változott meg bennem amikor teherbe estem. Valahogy utána már a természetes szülés pártjára álltam, nem akartam császárt, féltem tőle. Nem volt indokolt, simán megszültem minden komplikáció nélkül. Örülök h így alakult. Persze ha indokolt az más tészta, nem éreztem volna ettől kevesebbnek magam. Hiába voltam világéletemben császárpárti, vhogy a terhesség alatt végig az éreztem nem kell az, jobb lenne simán. Sikerült, örülök neki. Hallgass a megérzéseidre, nekem bejött.
2020. nov. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Probáld ki a természetes szülést,ha nem sikerül akkor császár szóba jöhet
2020. nov. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!