Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A helyemben kivel mennél be a...

A helyemben kivel mennél be a szülőszobára (férj vagy legjobb barátnő)?

Figyelt kérdés

Május elejére várjuk a picit.


A férjem nagyon szeret és azt mondta bejön velem, ha szeretném, viszont azt nem tudja megígérni, hogy nem fog elájulni. Őt ismerve azt mondom, hogy előbb halna meg ott, mint én, mert alapvetően már egy vérvételt sem bír végignézni. Szóval ha ő jönne be,


A legjobb barátnőm nagyon közel áll hozzám, olyan, mintha a nővérem lenne, teljesen megbízom benne. Ráadásul van egy szülésznő végzettsége is. Ha ő jönne, akkor nem szülésznőként, hanem mint barát lenne ott mellettem. Nála attól nyilván nem félek, hogy ő rosszul lenne, viszont az ját a fejemben, hogy mi van, ha én égetném le magam... Mármint ő már sok szülést látott, és mi van, ha én másokhoz képest kevésbé fogom bírni, vagy nem fog menni a szülés és császár lesz, stb.


Nem tudom eldönteni, ki legyen ott. Ti kit választanátok a helyemben?



2020. dec. 8. 20:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk sztem a legrosszabb ötlet volt dokumentumfilmet nezetned vele...
2020. dec. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%
Jah...két gyereket szültem, de sose “mertem” szülést nézni:)
2020. dec. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#4 vagyok. Miért néztetek dokumentumfilmet? Csak kérdem. Én nem vagyok olyan bátor. A férjem nem sokat látott, mivel a fejemnél ült/állt vagy a kezemet fogta. A legvégén, mikor álltam a keresztcsontomat maszírozta, de ugye akkor sem látott úgy semmit. Nem volt premier. Lehet furcsa, de úgy még én sem láttam szülést, mert nem nekem való.


Visszatérve: ha nem akar menni, ne menjen. Nekem 3 héttel a szülés előtt jelezte, hogy úgy várja a babát, hogy meggondolta magát, mit szólnék.


Most szültem ősszel. Nálunk 1 fő jöhetett be "apás szülés csomagban". "Folyosós szülés" nincs. Vagy bemegy az az egy fő beöltözve, vagy nem tartózkodhat a kórház épületében azon kívül, hogy bekísér, ha indul a szülés.

2020. dec. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Férjemet vittem. Ő is hasonló típus, nem bírja az ilyesmit. De végig a fejemnél állt és bátorított, erőt adott. Kutya baja nem volt és jó volt látni azt a hatalmas örömet rajta amikor megszületett a kislányunk.

Kisfiúnk születésénél is úgy terveztük hogy bent lesz viszont olyan gyorsan lezajlott minden hogy örültem hogy én meg a gyerek a szülőszobán vagyunk, nemhogy ő. :D

2020. dec. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az én férjem sem bírja a vért, ráadásul katona volt Irakban így látott eleget de nem bírja. Pcs készültünk 24 héttől, nem akart jönni, de aztán csak bejott. 😁😊 Anyukám rosszul lett volna tuti, meg a tesóm is,legjobb barátnő messze lakik. Ebből azt akarom kihozni, ha nem megy a lábad közé, csak a fejednel ül akkor nem lát vért. Szóval menjen be nyugodtan, max kimegy ha nem bírja.
2020. dec. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem bízd a ferjedre a döntést, hogy gondolja végig őszintén, hogy szeretne e ott lenni, bírná e. Ha igent mond, akkor vidd őt, viszont ha vonakodik és nem igazán szeretné, akkor menjen veled a barátnőd. Az a lényeg, hogy támogatni tudjon aki bent van veled, és ha erre a barátnőd alkalmasabb akkor jobb ha ő van ott. Ez nem baj. Arra szerintem ne gondolj, hogy a barátnőd előtt beeghetsz, ha olyan erős a baratsagotok hogy vele osztanad meg az életednek ezt s részét, biztosan nem azzal fog foglalkozni, hogy más nőkhöz hasonlitgasson.
2020. dec. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Akármilyen jó barátnő is, szerintem semmi keresnivalója ott. Én a férjemet vinném..
2020. dec. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!